Kecky pecky (8): Moje blogerská kancelář

Každý správný knižní bloger potřebuje ke svému blogování tři základní věci. Tou první jsou samozřejmě knihy, na tom se určitě shodneme. Co by to bylo za knižního blogera, kdyby neměl knihy, ať už na poličkách, nebo ve čtečce. Bez knih by se každý z nás mohl jít zahrabat, pokud píšete recenze na knihy, samozřejmě. Každý z nás může mít knih, kolik jen chce, ale přiznejme si, nikdy to nebude dost. Vždycky budeme chtít další a další, nehledě na to, že svým příbuzným ztenčujeme místo k životu. Tak to je.
Já už jsem kvůli svým knihám musela vzít ségře její místo na poličkách. Táta totiž ještě nebyl schopný nám přidělat ty poličky, o kterých jsem možná kdysi dávno mluvila. Pořád leží v ložnici, stejně tak nová tapeta. No, tak jsme se jednou se ségrou rozhodly, že z její strany stěny odšroubujeme skleněná dvířka a voalá – hned mám další tři poličky. To nemluvím o dvou malých poličkách, které jsem si přivlastnila v obývacím pokoji. Jsem zvědavá, jak to půjde dál.

Další věcí je samozřejmě nějaké naše oblíbené místo, kde rádi čteme. Každý má to svoje, ale jelikož je tohle příspěvek o mé maličkosti, tak vám povím o tom svém oblíbeném. Je jím samozřejmě moje postel. Tam přečtu tak devadesát procent všech svých knih. Já jsem totiž takový spáč, hrozně ráda odpočívám a ležím a tak. Nejlepší kombinace je, když si vlezu do pyžama, zalezu do postele, vezmu si knihu, chvíli čtu, pak jí položím na stůl. Hodím hubu ke zdi a v klidu spinkám. Jak je teď léto a občas je i venku dýchatelno, čtu na balkóně. Nohy opřu o zábradlí a jedu. Nejlepší je to na večer, kdy už není venku tak hrozně a vydržím tam déle než deset minut. Občas, když se nedá nic dělat, tak čtu na záchodě, nebo ve vaně, to určitě znáte. Ale vládne prostě postel, nemůžu si pomoct.

A tím posledním bodem, snad nejdůležitějším pro knižního blogera, ale i pro všechny ostatní blogery, je místo, kde blog vzniká a tím místem je stůl s počítačem. Jak jinak, samozřejmě. A o mém stole je i dnešní příspěvek. Vždycky, když přečtu nějaké knihy, tak si je přenesu k počítači na stůl. Počítač totiž nemám v pokoji, tam by se nevešel. Jelikož ale máme ohromně dlouhou chodbu – tak sedm metrů – trůní stůl s počítačem tam. Já vím, je to divné, ale je to tak a už jsem si na to zvykla. Navíc tu mám svůj klid, znáte to. No, prostě si tam donesu knihy, položím je tam a pak píšu a píšu články, které se vám ukazují na blogu. Většinou na stole vládne ohromný bordel, protože toho hodně potřebuji.

Takže takhle nějak vypadá moje kancelář. Vím, není to nic moc, ten stůl máme doma už asi šest let, nebo i více, teď to asi neřeknu přesně. Je to takový ten obyčejný stůl se skleněnou deskou, ale zatím mi vyhovuje, mám na něm všechno, co potřebuju. Tady teda vzniká můj blog a vůbec tady dělám tak nějak všechno. Můžete vidět super hrníček s tématem Twilight, který mě a ségře (každá má svůj) kdysi koupila mamka. Mám v něm propisky, fixy, nůžky, pravitko a tak. Vedle je pak moje “školní” hromádka, která je teď o prázdninách docela malá. Během semestru dokáže ale narůst docela dost velkých rozměrů, protože si pořád něco tisknu, znáte to. Nahoře u repráků mám nějaká CDčka, lepíky, sluneční brýle. Pak klasicky lampička a půllitr s vodou, který nesmí chybět. Monitor vypadá, že je nějaký malý, ale ve skutečnosti to není až takový drobeček. To by se pak o tom půllitru mohlo říct, že je to štamprle.

Pak mám u stolu taky takový šuplík. Můžete si ho všimnout, nad ním leží moje peněženka a mobil. Tam se najde věcí, to by jeden nevěřil. Mám tam snad všechno možné. CDčka, kalkulačky, kabely, starý foťák, sešívačku na papíry, děrovačku na papíry, rozešívačku na papíry, izolepu, obvaz, krejčovský metr, no prostě je tam toho haba kuk. Pod stolem mám krabici, kde mám proteinové nápoje, které jsem dostala na recenzi. Ještě je nemám všechny vypité, ale to nevadí. A ještě úplně dole pod stolem leží moje činky.

Takhle tedy nějak vypadá moje blogerská kancelář. Samozřejmě, že tady jenom nebloguju. Na počítači dělám i jiné věci a taky se u toho stolu učím, když je tedy škola. Pak tady taky cvičím, protože si na počítači pouštím videa, abych měla podle čeho cvičit. Vídíte pod monitorem takové to obdélníkové? Tak to jsou super lepíky a hned vedle toho je takový malý “bobek”, tak to je moje vítězná nutrie, kterou jsem našla v kinder vajíčku. Fandila s náma při MS v hokeji, ale moc vítězná teda nebyla, nevadí, snad příští rok. Pak pod nutrií je taková umělohmotná věc, která nevím, jak se jmenuje, ale vždycky, když jsem u počítače, tak jí žmoulám v ruce, protože já prostě pořád musím něco žmoulat. Dřív jsem tam na žmoulání měla kancelářskou sponku, ale tu mi asi máma vyhodila, protože jsem jí jednoho dne nemohla najít.

Toto je prosím ona slavná “vítězná nutrie” (btw. nevím, jestli je to fakt nutrie)

A jak vypadá vaše blogerská kancelář? Připravila jsem pro potencionální zájemce bannerek, pokud budete chtít taky představit svojí kancelář. No, já tomu furt říkám kancelář, přitom je to jenom stolek, kde mám většinu času strašný svičník. Když já všechny ty věci potřebuju! Vysvětlete to ale mojí mamce.

6 thoughts on “Kecky pecky (8): Moje blogerská kancelář

  1. Jééj bych taky mohla! 🙂
    Jinak tvá kancelář je fajn, no moje je děsně barevná a plná obrázků takže cosi mimo mě. 😀

  2. Super článek 🙂 Možná se do toho taky pustím, jen před tím budu tu svou “kancelář” poklidit 😀

  3. Já taky musela poklidit 😀 počítám ale, že tu zítra zase bude čurbes 😀

  4. Určitě! Já barevné věci ráda :))

  5. Ach, do tohoto bych se ráda zapojila, ale jelikož já bloguji v podstatě po celém našem bytě, a všude momentálně vládne hrozný chaos, bohužel… 😀 😀 ale nápad je to moc hezký 🙂

  6. Moc pěkná blogerská kancelář. 🙂 Taky mám na svém stole strašně moc věcí a uklizeno tam často nebývá, protože potom fakt nemůžu nic najít, ale mamka je mamka, taky jí to nemůžu vysvětlit. 🙂 Název blogerská kancelář zní strašně dobře, blogerský stolek by nebyl tak super..:))

    Moc se ti povedl i banner, možná se zapojím, ještě to promyslím..:) Každopádně nápad je to výbornej! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s