Monica Murphy – Second Chance Boyfriend

Originální názevSecond Chance Boyfriend
Série: Drew + Fable, díl druhý
Vydala: Monica Murphy
Počet stran: 210
Rok vydání: 2013
Oficiální stránky autorky: Monica Murphy

Lost. That one single word best describes my life at this very moment. I lost the last games of the season and both my team and my coach blame me. I lost the last two months because I drowned in my own despair like a complete loser. And I lost the only girl who ever mattered because I was afraid being with me would destroy her.
But now I realize how truly lost I am without her. She has become my story…and even though she acts like she’s moved on, I know she still thinks about me just as much as I think about her. She’s beautiful, sweet—and so damn vulnerable, all I want to do is help her. Be there for her.
Love her…
If only I could convince Fable to give me a second chance. Then I wouldn’t feel so lost anymore, and neither would she. We could be found together.
Forever.

Stručný děj, příběh.
Už jsou to dva měsíce, co Drew nechal Fable v její posteli s pouhým vzkazem. Fable se snaží jít dál, ale stále na Drewa myslí, stejně jako on na ní. V práci si jí vyhlídne dobře vypadající mužský a nabídne jí místo servírky za lepší peníze. Fable přijme, protože peníze opravdu potřebuje. V restauraci, kde tedy nově pracuje, se chystá oslava dvacátých prvních narozenin jednoho z členů místního fotbalového týmu. A Drew je pozván taky. Znovu se potkávají a opět spolu čelí překážkám a svým temným tajemstvím.

Drew a Fable.

První díl této trilogie jsem dočetla teprve nedávno, nebude tomu ani měsíc. I přes všechna klišé se mi velmi líbil a co nejdřív jsem se pustila do druhého. Ponořila jsem se do pokračování naplno a příběh těchto dvou hrdliček si moc užívala.
Oba si prochází hroznou životní situací. Drew se bojí odhalení toho, že měl aféru se svojí nevlastní matkou, když mu bylo ještě patnáct. Ze všeho nejvíc se ale bojí, že by se to dozvěděl jeho otec a zřekl se ho. Fable se na druhou stranu potýká s věčně nepřítomnou matkou, která o ní a jejího bratra nejeví sebemenší zájem. Pořád se potlouká se svým přítelem, pije a bere drogy.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Jak už jsem psala, na pokračování jsem se moc těšila. Monica sice nevytvořila nic přehnaně originálního a kniha je plná klišé, přesto jsem se dokázala do příběhu maximálně zažít a vytěžit z něj maximum. Příběh je psán vcelku lehkou angličtinou, kterou zvládne i začátečník. Stránky utíkají jedna za druhou a čtenář si tak může užít hezký příběh dvou lidí, kteří to nemají v životě zrovna nejlehčí a hledají si k sobě cestu.
Někoho možná může otravovat, jak jsou ti dva do sebe strašně zamilovaní a nedají bez druhého ani ránu, hrozně se chtějí a milují. Mně se to hrozně líbilo. Možná jsem zrovna měla náladu na nějaký ten přeslazený příběh, který je okořenění temnou minulostí postav a různých dramat. Bez toho by to ale byla nuda. Musí to být trochu nereálné a přitažené za vlasy, jinak by to nebylo ono a já si příběh tolik neužila.
Druhý díl se mi líbil snad ještě víc, než ten předchozí. I když jsem možná postrádalo to falešné randění, které bylo v prvním díle. Ale i pokračování má určitě co nabídnout. Třetí díl by měl vyjít až někdy v prosinci a já doufám, že ta doba uteče velmi rychle. Bude ale vyprávět příběh jiných dvou postav, tak jsem na to zvědavá. Snad se to neprotáhne na sáhodlouhou ságu. Pět hvězdiček mi jistě nikdo nevyčte.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Obrázky: Stránky autorky

Čtenářské hodnocení knihy:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s