mini Příručka začínajícího blogera: Název a přezdívka

NÁZEV A PŘEZDÍVKA
Vybrali jste si hosting? Máte vyzkoušené všechny možnosti, které nabízí, a jste spokojení? Dobře. Teď je potřeba se zamyslet ještě více, zapojit všechny mozkové závity, protože budeme vybírat něco, co s vámi zůstane až do konce vašeho blogování. Tedy název pro blog a popřípadě i vaší přezdívku, kterou budete na blogu používat. Myslíte, že je to lehké? No, možná že ano, ale třeba taky ne. V žádném případě vám nechci mluvit do toho, jak by název vašeho blogu měl vypadat a jak si máte na blogu a internetu říkat.
Nejlepší je, když máte nějakou přezdívku třeba od dětství, která se vám líbí, a používáte jí. Pak máte volbu zcela jasnou a nemusíte nad jménem nijak přemýšlet. A pokud přezdívku z dětství nemáte a ani tak se vám nechce přemýšlet, můžete vždycky použít svoje normální jméno a třeba první písmenko vašeho příjmení. Nic se tím určitě nezkazí. Vždycky si můžete vybrat i jméno svojí oblíbené knižní/filmové/seriálové postavy. Ale pozor, aby se neobjevovalo moc Xen. Pak jsou tu totiž i jisté hádky, že ten měl přezdívku dřív a podobně. Určitě se tomu chcete vyhnout. Kdyby náhodou někoho zajímalo, jak vznikla moje přezdívka, které je VeEee (ne veeee, ani vee, ani Veeee, ani nijak jinak ale VeEee), tak se k tomu neváže nijak zábavný příběh. Chtěla jsem něco, co bude zvláštně vypadat (velké E), ale nepřemýšlela jsem už nad tím, jak se to bude číst. Nakonec jsem se po nějaké době rozhodla, že se to bude vyslovovat prostě „Vé“. A tak to mám prostě tak. Když mi bratránek začal říkat Melčo, chtěla jsem si přezdívku změnit, ale asi by mě pak moc lidí nepoznalo. Každopádně, vyberte si něco, co k vám sedí, nebo co se vám líbí. Samozřejmě, že se vám to musí líbit. Nikdo by si nedal přezdívku Frederik, kdyby se mu nelíbila, že?
Máte přezdívku? Fajn, teď jdeme na název blogu. Kterému bych přiřadila dva stupně. Prvním je, jak se to bude jmenovat v příkazovém řádku vašeho internetového prohlížeče. A tím druhým, co si dáte třeba do záhlaví. Může to být např. http://www.xenin.blog.cz ale v záhlaví si můžete dát „Xenino smysluplné hnízdečko“, jestli mi rozumíte. Nebo to můžete mít stejný, jako to má třeba Knižní Doupě, já, Kath a jiní. Prvním příkladem je třeba blog Abyss, která má v příkazovém řádku něco jiného a pak v záhlaví něco jiného – Knižní nekonečno. Vyberte ale něco, co se vám časem nezají a bude to stále zajímavé. Kdybych mohla, tak svému blogu dám teď název „Pelíšek písmenek“, ale už mám název, jaký mám a po takové době si kvůli němu blog měnit nebudu.
Vaším úkolem teď je řádně se zamyslet a vymyslet něco, co čtenáře a vás bude bavit a hlavně se to v internetových vodách neztratí. Co se originality týče, můžete zabruslit klidně i do jiných jazyků, udělat si třeba francouzský, anglický, japonský, ruský a kdovíjaký název. Ale aby se to dalo nějak vyslovit. Originalitě se v tomto případě meze nekladou. Doporučovala bych ale něco, co si vaši budoucí čtenáři snadno zadají do vyhledávače a nebudou muset přemýšlet nad tím, jestli tam máte vrypg nebo vyrpg, jestli mi rozumíte.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s