mini Příručka začínajícího blogera: Úvodní díl

ÚVOD
Úvodní článek k tomuto mini projektu jsem si nemohla za žádných okolností odpustit. Určitě se totiž najde někdo, kdo bude chtít mojí práci nějakým způsobem zpochybňovat a za rohem mě pomlouvat. Tato mini příručka je něco jako můj přehled zkušeností, které jsem za ty roky působení na internetu získala a které by se mohly někomu hodit. Očekávejte tedy formu různých tipů, rad a názorů. Rozhodně se nebude jednat o články typu „tohle udělej takhle a tamto nedělej“. Nechci totiž nikomu nic přikazovat, protože nejsem žádný expert, jen mám nějaké zkušenosti, ze kterých by si třeba mohl někdo nějaký ten drobet vzít a další si zase vezme jiný drobet.
Setkala jsem se již s podobnými články, které se ale většinou týkaly toho, jak psát recenze. Ty opravdu nemám ráda, protože hodně přikazují a nařizují, co vlastně máme dělat a jak to psát. Zastávám ten názor, že každý má svůj styl a čtenáře, kterým se jeho styl líbí a proto se k němu vrací, v tom horším případě nevrací.
Já bych se ráda zaměřila na blogování všeobecně, nějaké ty rady do začátku. Ne jen pro knižní blogery, ale vzhledem k zaměření mého blogu tu asi nenajdu lidi, co si chtějí založit blog o kosmetice. Neberte to prosím jako rady typu jak dělat knižní blog, ale jak si udělat blog všeobecně. Již se mi ozvalo několik lidí, kteří by si rádi založili blog, jenže nevědí, jak na to. A právě pro ty je tato malá mini příručka. Chtěla bych, aby pro tyhle lidi posloužila jako takzvaný odrazový můstek. Nemusíte se jejími body samozřejmě řídit do puntíku, jak jsem již psala, ale vzít si z toho třeba nějakou inspiraci.
Doufám, že pro vás tyto články budou přínosem a nebudete na ně pohlížet skrz prsty. Snad si nikdo neřekne, že si hraji na něco, co nejsem. Snažím se jen trochu pomoct, a proto jsem sesmolila nějaké své zkušenosti, zbytek je jen a jen na vás, potencionálních začínajících blogerech, kteří si ze začátku neví rady a potřebují trochu popostrčit nějakým směrem.
Přikládám i krátký seznam pěti bodů, kterým bych se ráda v této příručce věnovala. Pokud máte nějaké dotazy, které nejsou v nějakém bodě, a nevíte si s nimi rady, tak mi určitě napište do komentářů. Tohle je jen takový základ, který jsem vymyslela. Všechny nápady přijímám a budu se vám snažit vyhovět.

1. Hosting
2. Název a přezdívka
3. Struktura
4. Obsah blogu
5. Favorité a čtenáři
6. Sociální sítě

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s