Christina Lauren – Božský bastard (RC review)

Originální název: Beautiful Bastard
Série: Božský bastard, díl první
NakladatelstvíJota
Počet stran: 304
Rok vydání: 2013

Ambiciózní praktikantka. Perfekcionistický šéf. A pořádná spousta šikany.
Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný – a naprosto neodolatelný. Božský bastard.
Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní – naprosto nesnesitelné – stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout – nebo je rovnou poslat k čertu –, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.
Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

Stručný děj, příběh.
Chloe si dodělává svůj MBA titul, aby ho však mohla získat v rámci stipendia, musí vypracovat projekt v nějaké firmě. Vybrala si společnost Ryan Media Group. Vedení nad ní převzal navrátivší Bennett Ryan – neuvěřitelně sexy, arogantní, namyšlený mužský. Když Chloe jednoho ráda přijde pozdě do práce, pořádně to schytá, nejvíc jí ale překvapí, když si jí její šéf opře o okno.

Autorky.

Christina Lauren je pseudonymem dvou autorek, Christiny Hobbs a Lauren Billings. Hobbsová začala na svém erotickém románu pracovat v roce 2009 a pod názvem The Office zveřejnila první verzi na internetu, kde vzbudila obrovský zájem. Později ho společně s Billingsovou značně přepracovaly a upravily do knižní podoby s titulem Beautiful Bastard. V současné době se plánuje jeho filmová podoba.
Božský bastard.
Nemusíte se bát, že by se Božský bastard v něčem podobal úspěšným Padesáti odstínům. Tohle je, alespoň dle mého názoru, něco úplně jiného. Jistě, je zde hodně sexu, který bych nedoporučovala mladším čtenářům, ale přes to má ta kniha i nějaký příběh. Právě tím se mi kniha tak moc líbila. Autorky to navíc podaly takovým super stylem, kdy se během čtení velmi často smějete a ani vám tak moc nepřijde, že čtete něco přehnaně erotického. Podařilo se jim to správně podat. Kniha nikoho neuráží.

Chloe je navíc naprosto úžasná hlavní hrdinka. Má svoje cíle, je sebevědomá, chytrá, umí říct svůj názor a i se o něj přít. Má svoji budoucnost hezky připravenou. Nelituje se a nedělá nikomu žádnou služku. Má to zkrátka v hlavě srovnané. A Bennett? To je prostě božský bastard, kterého si zamilujete. Vede velkou firmu a je to pracant, spoustu času tráví v práci, kde si v šupleti skladuje kalhotky.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Na toto erotické počteníčko jsem se hodně těšila. Doporučila mi ho Syki a když jsem se dozvěděla, že má vyjít i u nás, byla jsem nadšená. O to víc, když mi paní z Joty poslala elektronickou verzi této knihy. Okamžitě jsem se do ní začetla a prakticky od začátku si čtení skvěle užívala. Maličko jsem se bála, že to bude podobné jako již zmíněné Odstíny, ale nebylo. Celý příběh měl nějaký smysl a Chloe byla suprová. Kvůli množství sexu bych to ale doporučila spíše starším čtenářům.
Kniha se dělí na kapitoly, kdy své vyprávění střídá právě Chloe a Bennett. U obou částí abych pravdu řekla, jsem se bavila skvěle. Autorky dokázaly hezky vystihnout rozdíl mezi mužem a ženou. Co si ale budeme povídat, mnohdy mají ženy zvrhlejší myšlenky, než muži. Čtení velmi rychle utíká, ve své elektronické verzi jsem nenarazila na žádné chyby, takže předpokládám, že ani ve 3D verzi nebudou. Těch tři sta stran jsem měla přečtených během několika hodin.
Kniha navíc končí tak nějak ukončeně – žádné do oka bijící nevyřešené záhady, takže si nemusíte kousat nehty a trhat vlasy s čekáním na další díl. I když, já se dočkat nemůžu. To je moje prokletí. Moc jsem si příběh Chloe a Bennetta užívala. Určitě nikoho nepřekvapí, že knize dávám pět hvězdiček, opravdu si to zaslouží. Pokud máte chuť na trochu šikany, sexu a smysluplný příběh, tak Bastarda určitě doporučuji. Ale pozor, často se budete smát – já se hodně nasmála – v dobrém slova smyslu.

Obrázek obálky, anotace a informace o autorce: Jota
Doplňující obrázek: Goodreads, Christina Lauren

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Jota.

Čtenářské hodnocení knihy:

10 thoughts on “Christina Lauren – Božský bastard (RC review)

 1. To je super, že existuje niečo podobné Fifty Shades, ale s hĺbkou
  Keď to výjde u nás určite čítam.

  A koľko to má vlastne dielov? 😀

 2. Tak toto si po téhle recenzi 100% přečtu.

 3. 🙂 to jsem ráda, takový komentář vždycky potěší :))

 4. Tohle zní opravdu dobře! Teď už vím, že si ji mám rozhodně pořídit! 🙂

 5. Teraz len dúfam, že nám nedajú originálne obálky 😀
  Vždy sa mi originálne páčia viac, ale momentálne u mňa vyhrala táto 😀

 6. vypada dobre 🙂 take prectu 🙂

 7. Skvělá recenze! Na knihu se těším od doby, kdy jsem na ni četla recenzi u Syki a díky tvojí recenzi se těším ještě víc. :)) Musím si ji pořídit co nejdříve.

 8. Tak “knihu” som začala čítať ako ff na TW, no nemala som čas ju dočítať. 🙂 Až teraz, keď sa mi vyníma v Kidli, som si to dala dokopy. 😀 Juchúú, teším sa na pridané pasáže a prepracovaný dej. 🙂 Zatiaľ knihu odporúčam, podľa toho, čo som čítala. 🙂

 9. Nemůžu se dočkat, až tu knihu budu držet v ruce! 🙂 Skvělá recenze 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s