Monica Murphy – One Week Girlfriend

Originální názevOne Week Girlfriend
Série: Drew + Fable, díl první
Vydala: Monica Murphy
Počet stran: 155
Rok vydání: 2013
Oficiální stránky autorky: Monica Murphy

Temporary. That one single word best describes my life these last few years. I’m working at a temporary job until I can finally break free. I’m my little brother’s temporary mother since our mom doesn’t give a crap about either of us. And I’m that temporary girl all the guys want to get with because I give it up so easily. According to the rumors, at least. But now I’m the temporary girlfriend of Drew Callahan, college football legend and all around golden guy. He’s beautiful, sweet—and he’s hiding way more secrets than I am. He’s brought me into this fake life where everyone seems to hate me. And everyone seems to want something from him. The only thing he seems to want though is… Me. I don’t know what to believe anymore. All I know is, I think Drew needs me. And I want to be there for him. Forever.

Stručný děj, příběh.
Fable je holka, kterou snadno dostanete do postele, Drew naopak kluk, který se kontaktu s dívkami vyhýbá, jak jen to jde. Jenže na jeden týden potřebuje holku, kterou by představil své snobské rodině a u které je jasné, že se do něj jen tak nezamiluje. Je to totiž opravdu sexy kus chlapa. Volba tedy padne na Fable, které za předstírání vztahu na týden nabídne tři tisíce dolarů. Fable to doma nemá zrovna lehké a potřebuju každý dolar, a proto na jeho nabídku kývne. Věci se ale začnou vymykat kontrole a Fable pomalu odhaluje Drewova tajemství.

Monica Murphy.

Monika je manželka jednoho muže a matka tří dětí. Pochází z Kalifornie a žije v podhůři Yosemite, ale ještě nenavštívila ten park. Je autorkou bestselleru One Week Girlfriend, Second Chance Boyfriend, což jsou zatím první dva díly z chystané trilogie vyprávějící příběh Fable a Drew.

Pretty Woman.
Příběh se opravdu v mnohém podobá známému filmu Pretty Woman s Julií Roberts a Richardem Gere. Holka, která dá skoro každému, shání peníze, kde se dá a bohatý kluk, který jí zaplatí nehoráznou sumu jenom za to, že bude předstírat, že je jeho holka. Tyto dva příběhy jsou si opravdu velmi podobné. V žádném případě mi to ale nepřišlo na škodu. I když je příběh plný klišé, užívala jsem si ho.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Od této autorky jsem ještě nic nečetla, takže tato kniha byla volbou naslepo, nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Prostě jsem jí otevřela a začetla se. Musím říct, že se to čte skvěle, kniha mě opravdu chytla hned od začátku. Velmi dobře se četla, angličtina je zde velmi jednoduchá. Navíc se jedná o opravdovou jednohubku, kterou přečtete během několika málo hodin.
Určitě vám musí být jasné, že to všechno neskončí jenom nějakým předstíraným vztahem. Drew se pomalu s Fable seznamuje a to všechno. Jenže se pořád něčeho bojí a to něco se skrývá ve vile jeho otce a nevlastní matky. Ti na Fable nečekaně pohlížejí skrz prsty. Fable je ale silná hrdinka, se kterou jen tak něco nepohne, taky je hodně výbušná a nenechá si všechno líbit. Umí se vyjádřit a říct svůj názor. Jako hrdinka se mi líbila, i když je to tak trochu rozhoď nožka. Co se Drewova tajemství týče, přišla jsem na něj docela brzy, ale neodradilo mě to od čtení. Autorka mě na konci dokázala překvapit.
A právě ten konec zapříčinil to, že jsem knize dala čtyři hvězdičky. Možná jsem něco takového čekala, ale nemohla jsem tomu uvěřit, že to vážně udělal. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do pokračování. Kniha se mi opravdu líbila, i když je plná různých klišé. Opravdu vyzkoušejte, čte se lehce, příběh je hezký, postavy zajímavé a prostě se vám to bude líbit.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Obrázky: Stránky autorky, DeviantArt
Informace o autorce: Oficiální stránky autorky

Čtenářské hodnocení knihy:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s