Kelly Oram – V is for Virgin

Originální názevV is for Virgin
Nakladatelství: Bluefields
Počet stran: 360
Rok vydání: 2012
Oficiální stránky autorky: Kelly Oram

Když Val Jensen dostane kopačky kvůli jejímu rozhodnutí zůstat panna až do svatby, ošklivý rozchod se dostane až na YouTube, udělá z ní poslední internetovou senzaci.
Po dnech posměchu od svých spolužáků začne Val školní kampaň na podporu její věci. Měla v úmyslu učinit prohlášení, ale ani ve snu by jí nenapadlo, že celý národ uvízne v takové diskusi.
Jako by fakt, že se stala všeobecně uznávanou jako “Panna Val”, nebylo dost, Valin divoký život se začne divoce vymykat kontrole když se bad boy Kyle Hamitol, hlavní zpěvák rokové skupiny Tralse, rozhodne vzít si její abstinenci jako osobní výzvu.
Jak k sobě může dívka zůstat upřímná, když ten nejvíc sexy žijící muž dělá všechno co je v jeho silách, aby ji získal? (můj amatérský překlad)

Stručný děj, příběh.
Valerie si stanovila jasný cíl – zůstat pannou až do svatby. Jenže její přítel to nemůže unést a proto se s ní rozejde. Když Val před celou školou pronese, že je na sebe hrdá, že je ještě panna, všichni jí začnou říkat Virgin Val. Zprvu je jí to proti srsti, ale pak se z toho rozhodně vyždímat co jen to jde. Vyrábí přívěsky s písmenem V, který symbolizuje panenství. Rozjede se velká kampaň, ale o mnoho víc se rozjede Kyle, který touží dostat se Val do kalhot.

“No, Zach, you don’t understand. It’s not that. Well, it is, in the sense that I’m not ready for sex, but it’s not because I’m scared. I’m waiting.”
“Waiting?” He had no clue what I meant at all.
“You know, waiting until I’m married.”

Kelly Oram.

Kelly napsala svojí první novelu, když jí bylo patnáct let. Byla to fanfikce o její oblíbené hudební skupině The Backstreet Boys, za což jí její rodina a přátele stále dráždí. Je posedlá čtením, přílišným mluvením a miluje jíst polevu po lžících. Nemá ráda filmy série Twilight, ale knihy zbožňuje. Nemá žádné domácí mazlíčky. Žije mimo Phoenix s manželem a čtyřmi dětmi. Z knih v žánru contemporary napsala Serial Hottie, V is for Virgin a The Avery Shaw Experiment. Mezi její science fiction knihy patří Being Jamie Baker a More Than Jamie Baker. S knihou Chameleon zabruslila do žánru urban fantasy.
She’s smokin’ hearts with a burnin’ flame
She’s got a wild side without a name
And when she’s riled it’s a cryin’ shame
Yeah! Yeah! Yeah! I’ve got it bad
Yeah! Yeah! Yeah! I’m goin’ mad
Co je možné v Americe.
Každého určitě napadne něco ve smyslu, že tohle je možné fakt jenom v Americe. U nás by se nic takového nikdy neujalo. Ale i přes to, že je příběh tak trochu přitažený za vlasy jsem se u jeho čtení bavila. Val, která ze svého panenství vyždímala, co jen se dá. Za velkou louží je možné vážně všechno. Co by to ale bylo za příběh, kdyby se neobjevil zlý sexy kluk, který dává jasně najevo, že se vám do těch kalhotek prostě dostane.
Cause in your head you’ve got it right
Won’t go to bed without a fight
You think you’re wise, you think it shows
So show me wise without those clothes

Pocity, dojmy a hodnocení.

Na úvod musím říci, že ke čtení knihy mě přinutila její povedená obálka, ale samozřejmě i námět. Na první pohled to vypadá velmi zajímavě. A když trochu přivřete oči nad vším tím klišé, tak si čtení hezky užijete. Angličtina není v knize nijak složitá a příběh se tak čte velmi lehce. Doporučuji i čtenářům, kteří se čtením knih v angličtině teprve otálejí. Opravdu to není nijak náročné a smysl celé knihy se dá velmi snadno pochopit. Vážně nic náročného a navíc vás to pobaví.
Celý příběh je tak trochu praštěný, ale svým způsobem se mi velmi líbil. Celá ta věc s panenskou kampaní a to všechno. Během čtení jsem se opravdu dobře bavila. Val byla navíc sympatická hrdinka, Kyle byl možná trošičku vlezlí, ale co, bylo to roztomilé, jak se jí snažil získat. Vyskytuje se tam celkově více zajímavých postav. Ty se z ničeho nic objeví ve Valině životě. Jsou to ty populární studenti, kteří mezi sebe jen tak někoho nevezmou, ale Val překvapivě ano. Nebojte se ale, nejsou to namyšlení kašpaři, ale příjemný kruh lidí, se kterými se zasmějete.
Knihu musíte brát trošku s nadhledem. Osobně se teď nacházím v situaci, kdy ani nevím, jak přesně knihu popsat. Bylo to takové roztomile zábavné, plné klišé a scén, kdy se člověk plácne po hlavě. Ale přesto jsem si to čtení dokázala užít a kniha se mi líbila na čtyři hvězdičky. Určitě tomu dejte šanci, je to zajímavé počteníčko.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Informace o autorce: Oficiální stránky Kelly Oram, Goodreads

Čtenářské hodnocení knihy:

5 thoughts on “Kelly Oram – V is for Virgin

  1. Akurát to čítam… Ale je to moja prvá anglická kniha, takže to mi bude ešte trvať 😀

  2. No a že se to čte dobře? 😀

  3. Hm, po anglicky som sa ešte nesnažila čítať niečo dlhšie ako pár strán 😀 Ale videla som túto knihu aj na iných blogoch a vyzerá byť fajn 😀

  4. Knihu mám rozčítanú, ale potom som si od nej dala pauzu a začítala sa do iného. Vrátim sa k nej asi zajtra, námet je skvelý a zatiaľ je to vtipné 8)

  5. Včera jsem ji začala číst… je tO taky moje první anglická kniha a je to v pohodě… čtu teda o dost pomaleji než česky, ale angličtina je tam fakt lehká, teda aspoň zatím 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s