Abigail Gibbs – Večeře s vampýrem (RC review)

Originální název: Dinner With a Vampire
Série: Temná hrdinka, díl první
NakladatelstvíKnižní Klub
Počet stran: 480
Rok vydání: 2013

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska…
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?

Stručný děj, příběh.
Když Violet uvidí na Trafalgarském náměstí brutální několikanásobnou vraždu, její život se od základu změní. Je unesena bandou pubertálních upírů do jejich sídla, kde se stane zajatcem. Pořád doufá, že jí její otec, vysoce postavený politik, z tohoto průšvihu dostane. Jenže se zdá, že Violet nemá jinou možnost, než se stát upírkou, jako člověk se totiž nikam nedostane. Snaží se ze všech sil odolávat nátlaku a hlavně nebezpečnému Kasparovi.

Abigail Gibbs.

Autorka se narodila roku 1994 v anglickém Brixhamu a vyrůstala v nejtemnějším Devonu, na jehož dartmoorských blatech – jak známo – straší pes baskervillský. Momentálně studuje anglistiku na Oxfordské univerzitě a považuje se za profesionální studentku do doby, než ji dohoní skutečný svět. Nejvíce ze všeho se děsí krve a je horlivou zastánkyní vegetariánství, což ji vedlo k sepsání její prvotiny Večeře s vampýrem. Tento román začala zveřejňovat v patnácti letech pod pseudonymem Canse12 na internetu a po třech letech se rozhodla rozšířit svůj tvůrčí vliv i na papírová média. Svůj čas tráví studiem, s rodinou a psaním, což zvládá s přispěním hektolitrů latté. Momentálně připravuje pokračování příběhu Temných hrdinek s názvem Autumn Rose (Růže Podzimu).
Večeře s vampýrem.
Violet to nemá vůbec snadné. V žádném případě není v sídle upíří královské rodiny v bezpečí. Kaspar jí to dává více než najevo. Přesto v sobě ale Violet nezapře svojí vzpurnou povahu, často to ale končí jejím prokousnutým hrdlem.
Večeře s vampýrem je prvním dílem série Temná hrdinka od mladičké autorky. Tuto knihu bych nazvala úvodem do celé série, protože ohromnou část celého příběhu čtenář sleduje Violetin souboj s Kasparem a její nechuť stát se vampýrkou.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Kniha je klasicky rozdělena na kapitoly, které jsou rozděleny do dvou pohledů. Prvním, častějším, je Violetin pohled, a druhým Kasparův. Violetiny části jsou o poznání delší, než ty Kasparovo. Ovšem jeho pohled je příjemným zpestřením celé knihy.
Nejprve jsem neměla představu, co chce autorka do těch téměř pěti set stran všechno dát. Trošku jsem se toho bála. Čtenář si řekne, že se tam toho musí stát hrozně moc, ale opak je pravdou. Téměř celou dobu sledujeme Violet, jako vězně v upířím domě. Snaží se odolávat a nenávidět vampýry. O Temných hrdinkách se toho také moc nedovíme, alespoň ne tak do strany čtyři sta.
Celý děj se trochu vleče, protože se toho moc neděje. Snad jen postupná Violetina proměna. Ovšem ten nápad, který autorka vytvořila, se mi zalíbil, chtělo to jenom trochu lepší zpracování a promyšlení. Nikoho přeci nemůže bavit číst čtyři sta stran „téměř“ o ničem. Hlavní události se pak semelou až na samotném konci knihy.
Každopádně to beru jako takový start série se zajímavým námětem. Možná se vám to bude zdát ze začátku nudnější, ale ta kniha to zajímavé v sobě má, jen to autorka tak trochu zahrabala. Je už na vás, to vykopat. Jsem zvědavá na další díl, tuším totiž, že se toho bude dít mnohem víc. První díl prozatím dostává hezké tři hvězdičky.

Obrázek obálky a anotace: Knižní Klub
Obrázky: GoodReads, DeviantArt

Za poskytnutí pracovního výtisku děkuji nakladatelství Knižní Klub.

Čtenářské hodnocení knihy:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s