Kody Keplinger – A Midsummer’s Nightmare

Originální název: A Midsummer’s Nightmare
Nakladatelství: Poppy
Počet stran: 304
Rok vydání: 2012
Oficiální stránky autorky: Kody Keplinger

Snové léto Whitley Johnson s jejím rozvedeným otcem se proměnilo v hotovou noční můru. Zrovna se totiž seznámila s jeho novou snoubenkou a jejími dětmi. A snoubenčin syn? Whitleyina akce na jednu noc. No prostě skvělé.
Horší ovšem je, že naprosto nezapadá do jeho nového perfektního života. Takže se začne předvádět. Chodí na párty. Hodně. Tak moc, že si nevšímá dobrých věcí, i když je má přímo pod nosem: přátelskou budoucí nevlastní sestru, která je jedinou osobou, kterou má vážně ráda, nejlepšího kamaráda (a to i když Whitley tvrdí, že do přátelství nedělá) a sakra přitažlivého kluka, který není její nevlastní bratr… tedy zatím. Bude to na nich, aby Whitley vytáhli z té vlny vzteku a aby začala dávat kousky své rodiny dohromady.

Stručný děj, příběh.
Párty na oslavu ukončení střední školy oslaví Whitley v posteli totálně cizího kluka. Když jí požádá o číslo, raději zmizí se slovy, že už se stejně nikdy neuvidí. Whitley odjíždí na letní návštěvu ke svému otci. Když ale zjistí, že se přestěhoval do domu v pěkné čtvrti, našel si pěknou manželku, která má dvě pěkné děti, je zděšená. O to víc, když vyjde najevo, že právě s jejím synem se Whitley rozloučila se střední školou. Aby toho nebylo málo, cítí se Whitley v nové rodině jako mimozemšťan a proto dělá, co umí nejlépe, paří. Začnou se o ní ale roznášet mnohé drby a také nemůže popřít chemii, která se vytváří mezi ní a Nathanem.
„Hangovers are a bitch.“

Kody Keplinger.

Autorka se narodila a vyrůstala na venkově v západním Kentucky. Psaní si vždycky užívala a na svých „románech“ začala pracovat, když jí bylo jedenáct. Její první vydanou knihou byla kniha The Duff, kterou napsala během střední školy. Od té doby napsala další dva romány – Shut Out a A Midsummer’s Nightmare. Nyní žije v New Yorku a píše na plný úvazek. Má ráda thajské jídlo, boty Converse na tenis a také televizi.
„I froze. Holy. Shit. This could not be happening.“
Pocity, dojmy a hodnocení.
Tato kniha je prvním románem, který jsem od autorky přečetla a můžu říci, že mě doslova pohltil. Bála jsem se, že pro mě bude příliš těžká angličtina, ale opak je pravdou. Jakmile jsem přečetla první větu, okamžitě jsem knize podlehla a stránky utíkaly jako velká voda. Kniha se četla neuvěřitelně lehce, že jsem ani nepostřehla, když jsem se blížila ke konci. Navíc byla velmi vtipná a v jistém ohledu i velmi přitažlivá. Občas ale i smutná, především když se Whitley snažila získat pozornost svého otce, který jí celé léto ignoruje a nechává jí napospas jeho nové rodině, která je až příliš milá.
Kniha ale nemá v úmyslu být jenom vtipná, to je jenom fasáda, za kterou je skryt problém, se kterým se hlavní hrdinka knihy potýká. Léto pro ni představuje dobu poflakování se s otcem a pití drinků. Je to doba, kdy nemusí nestále poslouchat svojí matku, která si na jejího otce stěžuje. Proto se Whitley tak často dostává do střetu s alkoholem a často mění kluky. Nikdy nepoznala lásku, ať tu od kluka, nebo od rodičů. Proto je pro ni neznámé, když se snoubenka jeho otce snaží k ní dostat a stará se o ní.
Whitley na povrchu vypadá, že to všechno zvládá, ale zevnitř jí to trápí a sama neví co s tím dělat. Netuší, jestli pomoc od nové rodiny vlastně chce a co to všechno bude obnášet. Navíc vyplouvají na povrch její city k Nathanovi, kterého si chtěla držet od těla. Vypadá to, že jí její nová rodina chce přijmout, nehledě na to, jak moc paří.
Celou knihu jsem si užívala od začátku až do konce. Kody má super styl, který se skvěle čte a angličtina není nijak náročná. Vřele knihu doporučuji, určitě se vám bude líbit. Já sama se těším, až se pustím do dalších jejích knih. A Midsummer’s Nightmare rozhodně dostává pět hvězdiček. Pokud máte čas a chuť dejte knize šanci, věřím, že vás nezklame.

Obrázek obálky: GoodReads
Anotace: Knižní doupě
Informace o autorce: Oficiální stránky Kody Keplinger

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Kody Keplinger – A Midsummer’s Nightmare

  1. Podle mě jedna z nejlepších knížek v tomhle žánru – jako vše od Kody. Jsem zvědavá, jestli se dostaneš i k jejím dalším knihám a jak se ti budou líbit. 🙂

  2. Určitě se chystám i na The Duff a Shut Out, to bych si nenechala ujít. Taky doufám, že se někdy dostanu k její novince Secrets & Lies, která by měla teď někdy vyjít 🙂

  3. Pokud si pamatuji dobře, tak Secrets & Lies by měla být sbírka povídek. Jedna z nich by právěže měla být i o sestře Whitley. =o

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s