Meg Cabot – Úspěšná smolařka

Originální název: Queen of Babble
Série: Úspěšná smolařka, díl první
NakladatelstvíBB/Art
Počet stran: 304
Rok vydání: 2008

Lizzie Nichols má problém. Nejde o to, že by v nejmenším netušila, co si počít se životem, anebo že peníze určené na nájemné roztomilého bytečku na Manhattanu právě utratila za letenku do Londýna, kde hodlá navštívit svého dávného přítele Andrewa… K čemu je plánovat si budoucnost, když to udělala zase? Víte, Lizzie totiž neudrží jazyk za zuby. Nejde o to, že na sebe prozradí kdeco. Ona totiž vybrebentí úplně všechno! Hrozí ji, že zničí vše, včetně šance najít si opravdovou lásku… Musí se pokusit udržet jazyk za zuby, aby zachránila, co se dá.

Stručný děj, příběh.
O patnáct kilo lehčí, ale stále stejně upovídaná Lizzie se chystá navštívit svého dokonalého přítele Andyho v Anglii. Nemůže se dočkat, až ho spatří. Její fantazie ale překazí fakt, že její milovaný bydlí stále s rodiči a nijak se nechystá učit malé děti číst a psát. Lizzie je tímto zjištěním naprosto zdrcená a tak se dá na úprk do Francie. Cestou vlakem se seznámí s mužem, a jejich cesta je víc provázaná, než by se Lizzie mohlo líbit, vzhledem k tomu, co mu o sobě během cesty vlakem všechno prozradila.

Meg Cabot.

Autorka se narodila v Bloomingstonu v Indianě a jako dítě strávila mnoho hodin v knihovně. Pak se přestěhovala do New Yorku a chtěla začít malířskou kariéru, to jí nevyšlo a tak dostala práci jako asistent ředitele vysokoškolské koleje. Svoje romány psala většinou po víkendech, anebo když se její šéf nekoukal. Meg publikovala cca 40 románů pro mladé čtenáře, ale i pro dospělé. Mezi její známé knihy patří například populární Deníky Princezny, Mediátor, aj.
Úspěšná smolařka.
Když jsem tyto knihy viděla v levných knihách, nemohla jsem odolat a koupila jsem si hned celou sérii. Rozhodně této koupě nelituji. Úspěšná smolařka je psána úžasným stylem, který je pro Meg tak typický. Není nouze o zábavné, akční a i překvapivé scény. Rozhodně se čtenář během čtení hodně zasměje.
Lizzie jako hrdinka je naprosto úžasná. Často se jí stane, že něco řekne a pak sklízí ne příliš sladké ovoce. Je prostě strašně ukecaná. Ale autorka jí vyobrazila dobře. Je to prostě normální holka, která žije v iluzi a je opravdu zábavné sledovat, jak se jí začne rozpadat před očima.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Na začátek musím říct, že miluji Meg Cabot. Ona je opravdu úžasná spisovatelka, jejíž knihy vás chytnou a jen tak nepustí. Jen v jednom jediném případě se mi stalo, že se mi její kniha nelíbila, ale jinak jsem více než spokojená. Úspěšná smolařka je další povedenou knihou a doufám, že i sérií. Rozhodně doporučuji. Sama se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů této série.
Kniha byla naprosto čtivá, vtipná a jednotlivé kapitoly utíkaly až příliš rychle. Do příběhu jsem se dokázala dokonale vžít a prožívala spolu s Lizzie její úspěchy i neúspěchy. Kniha je vždy na začátku každé kapitoly doplněna o úryvek z Lizziiny závěrečné práce, kterou musí napsat, aby získala titul. Číst tyto úryvky bylo také velmi zábavné.
Celkově jsem s knihou spokojená na pět hvězdiček a snad se již brzy dostanu i ke zbývajícím dvěma dílům. Opravdu se velmi těším. Pokud máte rádi Meg, tak vám tuto knihu rozhodně doporučuji, bude se vám líbit a pokud s touto autorkou nemáte žádné zkušenosti, tak neváhejte a pusťte se do ní. Rozhodně nebudete litovat, je to skvělá spisovatelka.

Obrázek obálky a anotace: BB/Art
Doplňující obrázky: we♥it

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Meg Cabot – Úspěšná smolařka

  1. Já obvykle, když slyším tolik chvály, tak jsem ostražitá 🙂 Ale Meg je opravdu fajná, série Smolařky se mi moc líbila, nejméně sice druhý díl, ale zakončení celé série super a první díl mě taky nadchnul 🙂

  2. Já už se těším na pokračování, máma už přečetla celou sérii 😀 musím jí dohnat 😀

  3. take jsem kdysi četla moc fajnova oddechova knizka :)) meg je super …v cervnu vyjde nova knizka od ni 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s