S knihou v jednu – Dívka z nočních můr

Přijde mi to už jako dlouhá doba, kdy jsem četla Annu krví oděnou a za několik málo dní, přesněji 15. května vyjde u nakladatelství Baronet její pokračování s názvem Dívka z nočních můr. Mojí recenzi na první díl si můžete samozřejmě přečíst na blogu. Doufám ale, že se čtením nikdo neváhal a stejně jako já již horlivě vyhlížíte druhý díl. 

Knižní trailer

Základní údaje

Autor: Kendare Blake
Originální název: Girl of Nightmares
Počet stran: 288
Vydání: 15. května|Baronet
Anotace: Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít – a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude – někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.

Originální vs. česká obálka

Jsem ráda, že se vzhled naší knihy nějak extrémně neodlišuje od toho originálního. Naši vybrali možnost “celou červenou”, která je ale také k dispozici v jiných zahraničních edicích. A Anna se mi u nás zdá trošku vzdálená, ale to je jenom takový malý detail, který jistě nikoho neurazí. Osobně jsem s obálkou více než spokojená a zatím se mi líbí všechny její verze. Jediné snad co mě mrzí, je přesunutí jména autorky, které je u prvního dílu dole a ne nahoře.

Slovo na závěr

Jelikož mě nebaví psát jednou rukou, tak jenom řeknu, že se na knihu strašně těším, první díl se mi moc líbil a jsem patřičně nabuzena na další. Navíc se mi líbí zachování obálky, která je mimochodem stejně jako u prvního dílu velmi krásná. Tak snad si jí budu moci co nejdříve pořídit.

2 thoughts on “S knihou v jednu – Dívka z nočních můr

  1. Rozhodne by som si to rada prečítala, 1. diel skončil dosť ukončene, takže som zvedavá, že čo autorka vymyslela.

  2. Tak já se furt chystám na Annu a měla bych asi hejbnot, jak tak koukám 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s