Kulturní okénko (2) – Paralelní světy

Originální název: Upside Down
Režie: Juan Diego Solanas
Hrají: Kirsten Dunst, Jim Sturgess
Informace o filmu: CSFD/IMBd

Český trailer:

Oficiální popis distributora (CSFD):
Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda!
Moje pocity po shlédnutí:
Kdybych se měla rozhodovat podle popisu, tak bych si film pravděpodobně nepustila. Osobně jsem se rozhodovala podle jedné z hlavních postav – Adama, kterého hraje Jim Strugess. Celkem jsem s ním viděla už tři filmy a hodně jsem si ho oblíbila, no jo, je to prostě fešák. Svět, ve kterém Adam a Eden žijí je hrozně zajímavý a určitě i hodně originální. Představte si, že někde jdete a místo stropu nad vámi chodí další lidé, vzhůru nohama. Opravdu se mi to moc líbilo, dlouho jsem neviděla film s tak originálním námětem. Rozhodně doporučuji. Sice jsem si trošku pobrečela, ale to k nějakým filmům prostě patří. I když jsem věděla, že to nakonec prostě musí dopadnout dobře, jako ve většině filmů (kromě snad filmu Proroctví, kde fakt všichni umřou), stejně jsem byla ke konci jeden velký uzlíček nervů. Paralelní světy určitě doporučuji.

3 thoughts on “Kulturní okénko (2) – Paralelní světy

  1. Krásny film! Ja som ho kukala kvôli Kirsten Dunst a Timoty Spallovi 8) Nádherne spracovaný film 8) Som plakala 8)

  2. o filmu jsem ještě neslyšela, ale vypadá to docela zajímavě.. asi se na něj kouknu, až bude čas.. =)

  3. Na toto som taaak veľmi chcela ísť do kina, no všetci v okolí šetria prachy na Hunger Games a Hostiteľa. 😀 Ale jednoznačne si to chcem pozrieť..Kirsten mám veľmi rada, a trailer je krásny..páči sa mi ten nápad, jeden svet hore, druhý dole..bolo by to zaujímavé aj v knižnej podobe (alebo nejaká existuje?). 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s