Simone Elkeles – Return to Paradise

Originální název: Return to Paradise
Série: Leaving Paradise, díl druhý
Nakladatelství: Flux
Počet stran: 302
Rok vydání: 2010

Caleb Becker left Paradise eight months ago, taking with him the secret he promised to take to his grave. If the truth got out, it would ruin everything.
Maggie Armstrong tried to be strong after Caleb broke her heart and disappeared. Somehow, she managed to move on. She’s determined to make a new life for herself.
But then Caleb and Maggie are forced together on a summer trip. They try ignoring their passion for each other, but buried feelings resurface. Caleb must face the truth about the night of Maggie’s accident, or the secret that destroyed their relationship will forever stand between them.

Stručný děj, příběh.
Calebovi hrozí návrat za mříže kvůli nedorozumění s drogovým dealerem. Může se tomu ale vyhnout, pokud nastoupí do několika týdenního programu Re-START, který slouží pro dospívající, které mají špatné zkušenosti s dopravními nehodami. Shodou okolností se na stejném výletě ocitne i Maggie, kterou Caleb před několika měsíci opustil. Postupně zjišťují, že si ani po tak dlouhé době nejsou úplně cizí. Caleb se ale po skončení programu nechce vrátit do Paradise, takže na ně čeká jen další odloučení.

Caleb a Maggie.

Necelý rok pod odloučení se Maggie hodně změnila. I když je pořád invalidní, snaží se být silná a zapomenout na Caleba, který jí opustil, aniž by jí řekl celou pravdu o té osudné autonehodě. Na první pohled prošla Maggie Armstrongová opravdu velkou proměnou, už si tolik nestěžuje, že je mrzák, ale snaží se jít s hlavou vztyčenou vpřed. V tomto díle jsem si jí moc oblíbila.
Caleb je oproti ní stále ten stejný průšvihář, alespoň na první pohled. A stále je stejně neodolatelně sexy. Becker je jednou z mužských postav, ze které jdu opravdu do kolen. Vůbec mi nepřijde vyumělkovaný, ale spíše reálný. Je to přesně ten typ špatného kluka, kterého by si každá holka přála získat alespoň na jeden den.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Když mi kniha přišla domů, byla jsem jako u vytržení. Modlila jsem se, abych už dočetla předchozí knihu a mohla se do Return to Paradise pustit. Kniha splnila moje očekávání ještě ve větší míře, než jsem vůbec doufala. Bylo to sexy, romantické, emotivní – no prostě celá Simone. Čtení jsem si užívala od začátku až do konce.
Kniha je opět rozdělená na kapitoly, kdy se střídá vyprávění Maggie a vyprávění Caleba. Stejně jako u prvního dílu, tak i tady to vyprávění působilo velmi reálně a já jsem neměla problém se do čtení vžít. Autorka do knihy vložila i několik zajímavých vedlejších postav, které se spolu s Calebem a Maggie účastní Re-STARTu. Knihu tím hodně oživila a na konci programu jsem se se všemi jen velmi těžko loučila.
Příběh je možná trochu klišé, ale úžasné klišé, které si každá romantická čtenářka zamiluje. Hlavně pokud máte rády zlé kluky a hodné holky. Možná se na začátku může zdát jasné, jak to všechno nakonec dopadne, ale i tak je to čtení pořádná jízda, která vás totálně vyždímá. Nejprve si připadáte jako nacucaná houba a na konci pff. Bohužel je to jenom dvoudílná série.
Osobně jsem byla snad ještě víc spokojená než s prvním dílem. Byla to vážně jízda. Nevím, jak víc bych mohla knihu, potažmo celou sérii, vychválit. Prostě to zkuste, věřím, že nebudete litovat. Kniha je sice zatím jenom v angličtině a české vydání se pravděpodobně neplánuje, ale přesto tomu dejte šanci. Angličtina v knize není vůbec nijak složitá a i kdyby, tak to jako celek určitě pochopíte a budete u všech romantických a žhavých scénách přitrouble usmívat jako já. Pět hvězdiček je hodnocení, které si Return to Paradise rozhodně zaslouží. Jediným mínusem snad je, že už to všechno končí.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Doplňující obrázky: we♥it

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Simone Elkeles – Return to Paradise

  1. Přiznám se, že tento druh knížek mě moc nebere.. už obal by mě odradil.

  2. Velká chyba koukat se v tomto případě na obal. Ty příběhy jsou fantastické, Simone prostě umí psát. Koukat spíše na hodnocení. Její knihy jsou velmi vysoce hodnocené! Proč? 🙂

  3. Souhlasím s Nikki, v tomhle případě se opravdu nevyplatí soudit knihu podle obalu 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s