E L James – Padesát odstínů temnoty

Originální název: Fifty Shades Darker
Série: Fifty Shades, díl druhý
NakladatelstvíXYZ
Počet stran: 656
Rok vydání: 2013

Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

Stručný děj, příběh.
Po neočekávaném a poněkud dramatickém rozchodu s Christianem se Ana snaží neutápět ve vlastní sebelítosti. Našla si dokonce i novou práci. Zdá se ale, že se Christian nechce tak lehko vzdát a vezme Anu na výstavu jejího přítele Josého. Samozřejmě se opět sblíží, protože ani jeden neumí žít bez toho druhého. Ana postupně objevuje nová temná zákoutí Christianovi duše. Ten se kvůli ní snaží změnit, jenže co když Aně jeho temné praktiky začínají chybět? Jejich znovushledání ale naruší neodbytná paní Robinsonová. Dokáže se s tím vším Ana vypořádat, a co teprve Christian? Jeho mocný vliv může totiž některým velmi ležet v žaludku.

E L James

Erika Mitchell se narodila roku 1963 v Londýně a je známa více pod svým pseudonynem E L James. Je autorkou bestselleru erotického románu Padesát odstínů šedi. Původně pracovala jako vedoucí pracovník v televizi. Nyní žije v západním Londýně se svým manželem, scénáristou a režisérem Niallem Leonardem a se svými dvěma syny.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Po dočtení prvního dílu jsem byla tak trochu v šoku, ale bylo mi jasné, že to jejich rozchodem neskončí. Ostatně na čtenáře čeká ještě jeden díl, který si už mimochodem můžete předobjednat. Zkrátka, i hlupákovi jistě dojde, že ti dva nemůžou skončit každý sám. A jestli ano, tak autorka určitě mnohé překvapí. To se ale asi dozvíme až v posledním díle této série.
Již od začátku čtení jsem obrnila svůj mozek a potají se modlila, aby vnitřní bohyně byla zakopána někde velmi hluboko a aby se během čtení neobjevila. Bohužel tomu tak nebylo. Zdálo se mi ale, že tentokrát se tam objevovala méně, než v prvním díle. Ta nemravná ženská na lenošce je prostě něco, co mi to čtení ze začátku velmi kazilo, ale naštěstí jsem se to naučila filtrovat.
Po přečtení prvního dílu muselo být nejednomu čtenáři jasné, že se bude muset Christian změnit, aby s ním mohla Anna vůbec být. Už žádné bičíky, rákosky a tomu podobné mučicí nástroje. Osobně jsem velmi zírala, jak „snadno“ mu to šlo. Jako kdyby někdo otočil klíčkem a on byl z ničeho nic ochotný se něžně milovat. Jeho proměna mi přišla až příliš náhlá. Někdo, kdo se tak dlouho něčeho drží a žije nějakým stylem se přece jen tak rychle nezmění. Kor když to souvisí s jeho psychickým rozpoložením.
Pořád tak nějak nedokážu pochopit, jak se Ana mohla podřizovat takovému despotovi a žárlivci. Chvíli se to může jevit romantické, ale pak už mi to přišlo jako nějaké týrání, nebo něco v tom smyslu. Na druhou stranu ale sama nevím, jak bych se já zachovala, kdyby o mě měl zájem ten nejvíc sexy miliardář, takže asi tak.
Kniha se mi oproti prvnímu dílu zdála trochu slabší. Mluví se o temných touhách a zvrhlém sexu, ale tentokrát jsem si toho až moc neužila. O nějakém tom „normálním“ sexu si můžu přečíst v jiných knihách. Tohle mělo být plné bičů, pout, kůže a latexu. Po delším uvažování jsem se rozhodla dát knize tři a půl hvězdičky. První díl se mi líbil rozhodně víc. Neznamená to ale, že na ten třetí a poslední nejsem zvědavá.
PS: I když je paní Robinsonová divná, mám jí ráda, protože nemá ráda Anu.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Doplňující obrázky: we♥it

Čtenářské hodnocení knihy:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s