Veronika Bicker – Motýlí křídla (RC review)

Originální název: Schmetterlingsschatten
NakladatelstvíFragment
Počet stran: 168
Rok vydání: 2012

Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst…

Stručný děj, příběh.
Po smrti sestry Laury se Elena snaží žít normální život s poněkud hysterickou matkou, která jí znemožňuje jakýkoliv společenský kontakt. Na stejném místě, kde zahynula Laura, se po roce objeví další mrtvá dívka. Elena začíná pátrat, protože se domnívá, že smrt její sestry nebyla jenom pouhá náhoda. Zdá se, že o tom ví spousta lidí z jejího okolí, jenom Elena jako by tápala. Může v tom být zapletený Tristan a jeho parta, kteří se najednou o Elenu začali zajímat?

Veronika Bicker.

Autorka se narodila roku 1978 v Karlsruhe. Psala a četla již od svých čtyř let, ve školním věku psala povídky jako vánoční a narozeninové dárky pro své přátele. V roce 2006 dokončila studium ekologie a začala se psaní věnovat na plný úvazek. Jejím prvním románem jsou Motýlí křídla, která vydala roku 2008. Žije s manželem a věnuje se převážně psaní v oblasti fantasy a sci-fi.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Z počátku jsem nebyla z nových edic, které nakladatelství Fragment vydává (Zločin, Thriller) zrovna nadšená. Z toho důvodu jsem ke knize Motýlí křídla nepřistupovala zrovna vesele. Možná to byl právě ten přístup, díky kterému se mi kniha zalíbila, až jsem z toho byla překvapená.
V těchto edicích jsem byla doposud zvyklá na hrdinky, které jsou dětinské a chovají se naprosto iracionálně, jenže Elenu jsem si oblíbila. Jistě, občas se u ní objevilo divné chování, ale po většinu doby se chovala na svůj věk.
Kniha je jenom taková jednohubka, kterou je možné, s jejími 168 stránkami, přečíst během chmurného odpoledne. Není psána nijak složitě, tudíž jí velmi snadno porozumí každý čtenář, dokonce i čtenář jen příležitostný. Během čtení jsem ani nenarazila na žádné překlepy, překlad se velmi povedl, a já opět obdivuji tu práci. Kapitoly v knize jsou sice delší, ale na začátku jsou vždy doplněny o nějaký útržek, který čtenáři pomáhá zjistit pravdu, co se vlastně stalo. Může se zdát, že „vrah“ je znám již od začátku a čtenář by mohl být zklamaný, že to zjistil, ale pak se ukáže, že je to všechno úplně jinak. Autorka překvapila.
Možná to není kniha, kterou budete chtít číst stále dokola, protože už budete všechno vědět, ale zároveň to je kniha, kterou doporučuji. Možná jsem byla na začátku trochu skeptická, díky zkušenosti z předchozí knihy z edice, ale Motýlí křídla se opravdu povedla. Ale, díky matce hlavní hrdinky musím knize dát tři a půl hvězdičky. Ta ženština mi byla proti srsti hned od samého začátku. Někdy se až divím, jak autoři dokážou vytvořit takové extrémy v osobnostech.

Obrázek obálky a anotace: Fragment
Doplňující obrázky: we♥it

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy děkuji nakladatelství Fragment.

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Veronika Bicker – Motýlí křídla (RC review)

  1. To je také krátke? Tak to by som si možno aj prečítala 8) Nejak som nevenovala pozornosť týmto novým edíciám, ale neznie to zle 8)
    Pekná recenzia.

  2. E_V_E: ano 🙂 má to jen pár stránek 🙂 kapitoly jsou sice delší, ale utíká to rychle 🙂 Děkuji za pochvalu 🙂

  3. Mě tato kniha moc nezaujala, ale tvoje recenze mě tak nějak navnadila a knihu si přečtu. Moc pěkná recenze! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s