L. J. Smith – Druhá šance (RC review)

Originální název: Phantom (The Vampire Diaries: The Hunters)
Série: Upíří deníky, díl jedenáctý
NakladatelstvíFragment
Počet stran: 216
Rok vydání: 2012

Elena a její přátelé zachránili své město Fell’s Church před zlými silami. Zaplatili za to ale vysokou cenu: Damon je mrtvý. Jeho smrt všechno změnila, Elena a Stefan mohou být totiž konečně spolu. Bude však Elena schopná na Damona zapomenout? V jejích snech k ní Damon promlouvá a varuje ji, že se blíží další nebezpečí. Temné síly, které napadají přímo lidská srdce. Dokáže se jim Elena a její blízcí ubránit?

Stručný děj, příběh.
Po setkání se Strážkyněmi se Elena probouzí ve svém pokoji, ve svém opravdovém pokoji doma u tety Judith ve Fell’s Church. Zjišťuje, že všechno je opět v pořádku, jako by se ve městě nikdy žádní kitsune neobjevili. Jeden člen jejich party bohužel chybí, a to Damon, který zemřel při záchraně Bonnie. I když to vypadá, že všichni dostali druhou šanci, není tomu tak. Za podivných okolností se začnou ukazovat jména a na jejich nositele po nějaké chvíli čeká smrtelné nebezpečí.

Klidné městečko.

Autorka to zařídila v předchozím díle tak, aby vše bylo jako předtím. Otázkou je, jestli to byl dobrý tah. Jistě, v předchozím díle zemřel Damon, takže se to přeci musí nějak vyřešit, aby Elena nezůstala bez jednoho ze Salvatorovic bratrů.
Nebyly by to upíří deníky, kdyby se tam znovu neobjevilo něco podivného, co z klidného městečka znovu udělá bitevní pole. Ve vývoji této série očekávám dříve nebo později i invazi mimozemšťanů. I když bych byla raději, kdyby to minulým dílem skončilo.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Ač jsem z předchozí kitsune epizody byla mírně znechucená a chtěla jsem se sérií seknout, tento díl kupodivu neobsahuje žádné nesmyslné liškodlačí vetřelce, ani děti, kteří si ukusují vlastní jazyky. Tudíž jsem byla se čtením více méně spokojená.
Čemu ovšem nerozumím je to, proč nakladatelství rozděluje originální díl na dvě části. Protože ve Druhé šanci se toho až zas tolik nedělo a zajímavější byl až Fantom, který je označován za dvanáctý díl. Je to zvláštní a navíc mi to kazí statistiky na GoodReads.
Autorka zde nasazuje opět nějakou temnou linku, která ovšem plně nepropukne, takže čtenář bude jen proplouvat čtením a tipovat si, čí jméno se objeví dříve. Je to jen něco jako příprava na nadcházející díl.
Osobně mám pro tuto sérii určitou slabost, protože ji čtu již od úplného začátku a tak nějak mě to nedonutí přestat číst. I když jsou momenty, které bych nejraději ze série vypustila, nakonec je to dobrá odreagovačka. Autorka nepíše nijak složitě, takže stránky ubíhají jedna za druhou. Ač se toho ve Druhé šanci moc nedělo, dávám knize tři hvězdičky. Jsem ráda, že se série alespoň na chvíli vrátila do starých kolejí.

Obrázek obálky a anotace: Fragment
Doplňující obrázky: we♥it

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy děkuji nakladatelství Fragment.

Čtenářské hodnocení knihy:

One thought on “L. J. Smith – Druhá šance (RC review)

  1. to je este dobre hodnotenie, ja som tomu dala len 2/5. proste ma to sklamalo…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s