Rachel Hawkins – Bitva o Hex Hall (RC review)

Originální název: Spell Bound
Série: Hex Hall, díl třetí
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran: 232
Rok vydání: 2012

Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Stručný děj, příběh.
Po cestě Itinerisem se Sophie probouzí na pozemku Branickových, kde hledá svojí matku. S nalezením ale přichází i určité poznání. Ona i její matka jsou potomky Branickových, což je zvláštní, když je Sophie démon. Za velmi podivných okolností se všichni bývalí studenti ocitnou znovu na Hecate Hall, internátní škole. Jenže tam nejsou dobrovolně a pomalu se schyluje k tomu nejhoršímu. Sophie podniká výpravu za získáním svých vlastních schopností, třeba se jí pak Hecate Hall podaří zachránit a osvobodit od veškerých démonů.

Rachel Hawkins.

První díl Spin-off série

Autorka vystudovala angličtinu na Auburn University a než se rozhodla věnovat se psaní na plný úvazek, pracovala jako učitelka. Bitva o Hex Hall je posledním dílem čarodějné trilogie od této autorky. Všechny tři díly vyšly u nakladatelství Knižní Klub. Rachel žije se svým manželem a dvěma dětmi v Alabamě.

Konec čarodějné série.
Jak už to u trilogií bývá, tak třetím dílem končí (nebojte se ale, o Hex Hall nepřijdete, autorka chystá spin-off sérii) veškerá dobrodružství. Autorka opět dala na Sophiin skvělý humor, který se jí podle mého vyplatil o něco víc, než ve druhém díle. Jenže s koncem sérií přichází i nečekané zvraty a překvapení. Zakončením jsem byla opravdu zaskočena a souhlasím s recenzí, kterou jsem někde četla, že to autorka mohla trochu víc propracovat.
Vůbec jsem se nedokázala ztotožnit s osudem určitých postav, byla jsem opravdu překvapená, jak to autorka dokázala ututlat, jen aby „ti vyvolení zůstali spolu“. Pokud se bojíte, že budete koncem zklamaní tak jako já, tak vás můžu ubezpečit, že se kniha čte velmi dobře (stejně jako předešlé díly) a tudíž vás autorka nebude trápit příliš dlouho. Co se stylu týče, tak je na tom Rachel stále dobře.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Já musím, prostě si musím opět rýpnout do obálek této série. Opravdu nechápu, v čem se stala chyba. Na jednom dílu odraz je, pak chybí a potom zase je. V tom aby se prase vyznalo. Jako což o to, ty obálky samy o sobě jsou strašně krásné a patří mezi mé nejoblíbenější, ale ty názvy se tam mohly vychytat lépe, pak bych byla ještě víc spokojená.
Poslední díl série byl celkově lepší než druhý, ale zase horší než první. Autorka mě opravdu překvapila tím zakončením. Celou dobu jsem se při čtení skvěle bavila a pak na mě vybaflo tamto. Byla jsem vážně zklamaná. Tohle se ti Rachel vážně nepovedlo. Ovšem pokud se vám série líbí, tak doporučuji dočíst i poslední díl.
Pro mě osobně to byl takový průměr. Série sama o sobě patří mezi mé oblíbené oddechovky. Třetí díl dostává tři hvězdičky a těším se na spin-off sérii. Jsem zvědavá, na které postavy se autorka zaměří a jak to všechno bude vypadat, i obálky vypadají krásně.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Doplňující obrázky: we♥it

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy děkuji internetovému knihkupectví Dům Knihy.
Knihu lze zakoupit v internetovém knihkupectví

Čtenářské hodnocení knihy:

2 thoughts on “Rachel Hawkins – Bitva o Hex Hall (RC review)

  1. Tak se zdá, že jsi asi tým Cal, co? 🙂 Alespoň to typuju podle toho, že se ti nelíbil konec. Ano, mohla to trochu lépe rozepsat. Mně se třeba naopak zdá, že dvojka je nejlepší z celé série a trojka, jako by se vracela zpátky k jedničce. Bylo to pěkný, ale svým způsobem úžasný. 🙂 Jen bylo vše takové uspěchané, autorka se snažila do těch 250 stran (nebo kolik jich je) nacpat všechno možný.

  2. Kane: Jj asi jsem. I když ne úplně ale tamto si prostě nezasloužil no. Je fakt, že to bylo takové přecpané a konec uspěchaný.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s