Lisa McMann – Osudové rozhodnutí (RC review)

Originální název: Gone
Série: Lovkyně snů, díl třetí
NakladatelstvíFragment
Počet stran: 224
Rok vydání: 2012

Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.
Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno. Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život…

Stručný děj, příběh.
Na Janie čeká její poslední a pravděpodobně také nejtěžší dobrodružství a rozhodnutí. Zná všechna úskalí, která ji jako lovkyni snů čekají, teď se musí rozhodnout, jestli od všeho uteče anebo zůstane a postaví se slepotě a ochrnutí. A jestli tomu vystaví i svého přítele Cabela. Jenže to není všechno, její věčně opilá matka si na ní připravila výzvu v podobě jejího otce, ležícího v nemocnici, kterého pravděpodobně potkal stejný osud jako Janie.

Lisa McMann.

Lisa se narodila roku 1968 v Holandsku, momentálně žije ve městě Phoenix. Její první kniha Procitnutí se umístila na předních místech žebříčku nejprodávanějších knih pro děti. Inspiraci pro napsání této celé série získala ze svého vlastního snu, ve kterém se jí zdálo, že vstoupila do snu svého manžela. Věnuje se také psaní povídek a esejí.
Závěr snové série.
Na poslední díl jsem byla zvědavá, protože na Janie čekala velmi těžká volba a také jsou doufala, že mnoho kriminálních dobrodružství. Musela se rozhodnout, jestli se svému daru poddá anebo bude až do konce života žít jako poustevník, všemi opuštěná. Po objevení svého otce ale zjišťuje, že i život oddělený od veškerých snů sebou nese jisté problémy. Před Janie je postavená velmi těžká otázka, protože ať se rozhodně jakkoliv, dobře to s ní rozhodne nedopadne. Je jen k uvážení, co z toho může být horší a jak se s tím Janie popere.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem si opět zvykla na styl, jakým je kniha psaná. Jako bych dostala facku a musela se hodně rychle probudit. Kniha je psaná velmi zvláštním stylem, do kterého je potřeba se dostat a porozumět mu. Po začtení vám to už pak ani nepřijde a stránky ubíhají velmi rychle jedna za druhou.
Janie v tomto posledním díle neřeší vraždy a drogové guru, kteří obývají její město. Tentokrát řeší něco mnohem hlubšího, co změní její život. Byla jsem z toho jistým způsobem zklamaná, protože jsem očekávala, že se zase dostanu do nějakého kriminálního dění. Byla jsem na to zvyklá u předchozích dílů a zde mi to trošku chybělo. Takhle jen řešila své vlastní dilema, které sice bylo velmi zajímavé, ale postrádalo tu akčnost, kterou měly předchozí díly.
S knihou jsem byla spokojená tak napůl a proto jí věnuji tři hvězdičky. Chyběla mi akce, řešení případů, místo toho jsem dostala něco, na co jsem nebyla moc připravená. Věděla jsem, že se bude muset nějak rozhodnout, jak to s ní bude dál, ale zkrátka mi tam něco chybělo.

Obrázek obálky a anotace: Fragment
Doplňující obrázky: we♥it

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy děkuji nakladatelství Fragment.

Čtenářské hodnocení knihy:

2 thoughts on “Lisa McMann – Osudové rozhodnutí (RC review)

  1. Aj mne veľmi chýbala akcia, ktorá bola v 2. diely na konci napríklad. Myslela som si, že to tam bude, takže čítalo sa mi to celkom fajn, čakala som na nejaké vyvrcholenie a potom keď nič nebolo, tak som bola veľmi sklamaná z posledného dielu, pre mňa bol najslabší 8( ale séria má dobrý nápad, mohlo to byť trošku prepracovanejšie.

  2. E_V_E: souhlasím s tebou, mohlo v tom být něco víc. Ze začátku to vypadalo slibně, ale pak to bylo takové nijaké ke konci.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s