Vánoční re-reading Harryho Pottera

Tento re-reading jsem na facebookovské stránce blogu avizovala už před delší dobou a teď jsem se konečně odhodlala k tomu, aby byl uskutečněn. No, každý si může Harryho přečíst kdy chce, to je jasné, ale myslela jsem, že by bylo dobré se o své dojmy a pocity společně podělit a proto vznikl tento Vánoční re-reading. Navíc se o tom vždycky mluví a tak jsem se odhodlala k činu :D.
Osobně svět Harryho Pottera, ať už ten knižní nebo zfilmovaný, zbožňuji a už dlouhou dobu se dostávám k tomu, abych si všech sedm úžasných dílů přečetla. Ta série mě zkrátka nikdy neomrzí a těším se, až si jí přečtou i moje děti a jejich děti a tak dále. Takže, za chvíli jsou tu svátky pohody a klidu, kdy si každý z nás určitě rád sedne s nějakou knihou. No proč by to nemohl být zrovna Harry? Kdy jindy si na něj udělat čas, než v tyto svátky? Ta atmosféra po tom přímo volá.
Jelikož série není zrovna krátká, tak mě napadlo začít přesně týden před Štědrým dnem a každý by pak skončil, jak by mu to vyšlo, samozřejmě, pokud bude stále zima, aby to mělo ten správný nádech. Jak se znám, tak to zvládnu rychle přečíst, ale každý má své vlastní tempo a proto jsem nastavila linkovač do prvního února příštího roku. To je myslím dostatek času, aby každý přelouskal své výtisky a napsal nějaké dojmy.
Ale aby to nevypadalo tak chaoticky, vymyslela jsem takový „orientační plán“, podle kterého se budu snažit osobně řídit a třeba se to podaří i vám ostatním. Na každou knihu jsem „určila“ šest dní, snad je to dostatečný čas. Ale tak, nějakou přečtete dříve, druhou déle, takže by se to mělo tak nějak vejít a když ne, tak se svět nezhroutí :D.

Harry Potter a Kámen mudrců
17. 12. – 22. 12.
Harry Potter a Tajemná komnata
23. 12. – 28. 12.
Harry Potter a Vězeň z Azkabanu
29. 12. – 3. 1.
Harry Potter a Ohnivý pohár
4. 1. – 9. 1.
Harry Potter a Fénixův řád
10. 1. – 15. 1.
Harry Potter a Princ dvojí krve
16. 1. – 22. 1.
Harry Potter a Relikvie smrti
23. 1. – 28. 1.

No a vždy po dočtení daného dílu je úplně na vás, jestli se o své dojmy podělíte třeba na blogu, nebo někde jinde. Já se budu opičit po Vendee a ke každému dílu vytvořím návštěvní knihu, kde by bylo fajn sdělovat si myšlenky. Samozřejmě můžete psát i recenze a podobně. Musím samozřejmě zmínit, že ač se jedná o re-reading, mohou se samozřejmě zapojit i ti, kteří knihy ještě nečetli. A bylo by třeba fajn umístit si obrázek s odkazem na tento článek k vám na blog, aby se o tom dozvědělo co nejvíce lidí a nikdo tak nemohl přijít o super zážitek.
Tento článek berte jako takovou bernou minci, až přijde čas, objeví se zde odkazy na návštěvní knihy, kde si spolu můžeme o knihách povídat a zavzpomínat si na „staré dobré časy“. Doufám, že se vás zapojí co nejvíc. Linkovač není nijak závazný, ale i tak doufám v co nejvíce odkazů =). Tak já to shrnu – začneme 17. prosince a skončíme někdy asi prvního února, nebo toho 28. ledna, jak to komu vyjde. Není nutností psát nějaké recenze nebo tak, ale bylo by fajn napsat aspoň pak do těch návštěvních knih. A pokud se vám bude chtít, hoďte k sobě odkaz, ať se zapojí hodně lidí a můžeme diskutovat :).

Tímto se zatím loučím a těším se na 17. prosince! Jestli máte nějaké otázky, klidně napište e-mail, nebo sem do komentářů a pokud to bude v mých silách, tak odpovím =). Takže, ať se nás zapojí co nejvíce a ať nám Harry zase vnese trochu kouzel do našich srdcí! =)

document.write(”);

8 thoughts on “Vánoční re-reading Harryho Pottera

 1. ach, tak veľmi rada by som si dala re-reading Harryho Pottera, normálne by boli Vianoce krajšie, ale ako to tak vidím, budem rada ak kvôli škole stihnem vôbec nejakú knihu :/

 2. Skvělý nápad! Harryho si chci už delší dobu znovu přečíst. 😀

 3. Ráda se zúčastním, vypadá to velice lákavě! Doma mám všechny díly HP (dárkové balení k Vánocům 2011) a přečetla jsem zatím jen 1., 2. a 3. (Vězně z Azkabanu jsem četla asi minulý měsíc). Ráda bych si přečetla i zbylé čtyři díly, jelikož se k tomu stále nutím 🙂
  Akorát mám otázku: když jsem 1., 2. a 3. díl dočetla nedávno, musím je číst znova, nebo můžu klidně začít až od 4. dílu? A pokud začnu od 4. dílu, mám začít v datumu určenému pro 1. díl, nebo až v datumu pro 4. díl?
  Díky 🙂

  Ps. Na blogu určitě napíšu článek o tomto projektu – byla by škoda, kdyby se o něm nedozvědělo moc lidí ;).

  Christine

 4. Christine Livres: Jsem ráda, že se zúčastníš. Hele, já osobně bych začala od čtvrtého v tu datum pro 4. díl, ale klidně se můžeš zapojit i těch “diskusí” na předchozí díly 🙂

 5. VeEee: Dobře, začnu od datumu 4. dílu, zapojím se ale do diskuzí na předchozí díly 🙂 Díky za pomoc 🙂

 6. Christine Livres: Ale jestli se ti chce začít v tom prosinci, tak klidně taky můžeš, nenapadlo mě, že se najde někdo s rozečtenou sérií (to jako nic ve zlém), takže jsem takovou možnost nebrala v úvahu..

 7. VeEee: Jasně, chápu 🙂 Přeci jen je to re-reading, takže bych tu vlastně ani neměla přicházet s rozečtenou sérií, když jsem čtyři díly ještě nečetla, ale tvůj projekt se mi moc líbil, a tak jsem se rozhodla přihlásit…
  Nechám si to projít hlavou a uvidím, nejsem si jistá, jestli začít v prosinci nebo až v lednu, tak to udělám asi podle toho, kolik budu mít kromě HP na prosinec naplánovaných knížek 😉

 8. Já se rozhodně zúčastním 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s