Louise Deacon – Stmívání, pravá láska a vy (RC review)

Originální název: Twilight, True Love and You: Seven Secret Steps to Finding Your Edward or Jacob
Nakladatelství: Mladá Fronta
Počet stran: 336
Rok vydání: 2012

Některé dívky mají v lásce štěstí, jelikož instinktivně dokáží rozpoznat muže, který je může učinit šťastnými. Jejich úspěch je tajemstvím dokonce i pro ně samotné. Kniha psycholožky Louise Deaconové toto tajemství odhaluje. Na příkladu ságy Stmívání dokazuje, jak romantické knihy a filmy ovlivňují názory žen na milostné vztahy, pomocí praktických příkladů a návodných rad odkrývá zavedená klišé a učí čtenářky poznávat svou osobnost i své skutečné touhy a potřeby. Každá dívka má právo na štěstí a s touto knihou se její šance mnohonásobně zvyšují!

Louise Deacon.
Autorka knihy je diplomovaná klinická psycholožka, která už 21 let pomáhá lidem řešit jejich osobní problémy. Zejména v oblastech partnerských vztahů a sexuálního zdraví. Důležitou součástí její práce je hlavně snaha pomoci lidem, aby si v budoucnu uměli vybrat lepšího partnera. Když v kině poprvé viděla film Stmívání a bláznivé reakce určitých fanoušků, jako psycholožku ji to velmi fascinovalo.

Sedmero tajemství.

Autorka knihu rozdělila na sedm částí a každá z nich se snaží odhalit jedno tajemství, která se ukrývají v knihách od Stephenie Meyer a celkově v partnerských vztazích. Ukazuje vlastnosti, které mají Edward s Jacobem a jak působí na skutečné ženy v dnešním světě. Všechno to instruuje na skutečných lidech, kteří se jí svěřili se svými problémy. Je velmi zajímavé, že některé dívky, nebo ženy, mají dnes problém najít si „normálního“ partnera, protože stále hledají nějakou nereálnou postavu, která ukojí všechny jejich touhy.
Samozřejmě nezapomíná poukazovat i na chyby těchto dvou chlapců, kteří dokázali Belle zamotat hlavu. Rozebírá tedy nejen jejich klady, ale i zápory. A nezapomíná ani na Bellu. Ovšem nejdůležitější je podle autorky uvědomit si, že žena nemůže neustále čekat na svého Edwarda nebo Jacoba, ale najít si normálního „milého chlapíka“, který ji dokáže učinit šťastnou.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Na tento rozbor Stmívání jsem byla velmi zvědavá a prostě jsem si to chtěla přečíst. Nebudu vám lhát, že kdysi i já sama jsem do této ságy byla zakoukaná a představovala jsem si svého Edwarda a Jacoba. Sáhněte si holky do svědomí a přiznejte se, která z vás si také takto snila.
Autorka tuto knihu sice zakládá na příběhu Stmívání, ale rozebírá i běžné vztahy mezi lidmi, se kterými se můžeme setkat. Nemyslím si, že by to měl být kdovíjaký odsuzovaný brak, naopak, je to v jistých situacích velmi poučné čtení, co se vztahů a hledání toho správného partnera týče. Autorka má pravdu, že ženy mnohdy absolutně nevědí, co od sebe chtějí a jakou mají vlastně osobnost, a pokud to zjistí, jsou na dobré cestě k nalezení toho pravého.
Mnoho z vás si určitě řekne, „Bože, Stmívání.“ neodsuzujte to ale, aniž se nad tím zamyslíte. Je spousta knižních hrdinů, kteří ovládají naše fantazie a spousta z nás se za nějakým Frantou, kterému čouhá sláma z bot ani neobtěžuje otočit. Všichni máme své idoly, ale je důležité je oddělit od reality a uvědomit si, že ne na každého čeká dokonalý svalovec, který nás bude zasypávat květinami a bezpodmínečně nás milovat.
Kniha se autorce velmi povedla a mnoho jsem se z ní dozvěděla. Abych přiznala barvu, tak jsem si i trochu uvědomila, že ve vztazích hledám něco úplně jiného, než obvykle mám. Nejdůležitější je prostě uvědomit si sama sebe a pak se ohlížet po partnerovi, který vás bude respektovat a vy samozřejmě jeho. A nebojte se, pravá láska prý opravdu existuje.
Dnes nemám v úmyslu hodnotit hvězdičkově, protože se mi zdá, že se to k této knize vůbec nehodí. Není to něco, co obsahuje nějaký určitý příběh. Je to rozbor takzvaných tajemství, která nám ženám a dívkám mají pomoci. Osobně si myslím, že to stojí za to. Nikdy nevíte, jestli jste s tím pravým, nebo je potřeba poohlédnout se jinde. Tato publikace by vám myslím mohla pomoci.

Obrázek obálky a anotace: Mladá Fronta
Doplňující obrázky: we♥it

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.cz

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Louise Deacon – Stmívání, pravá láska a vy (RC review)

  1. Tak toto vyzerá dobre 8D
    Ja mám presne ten problém, ktorý sa v knihe rozoberá 8D Mala by som sa uvedomiť…asi…ale keď tí filmoví miláčikovia sú takí super 8_)

  2. To vyzerá celkom zaujímavo 🙂 aj ten názov, aj obálka aj téma 🙂 myslím, že keď sa raz k tej knihe dostanem, tak si ju isto prečítam 🙂

  3. Určitě zkuste holky 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s