Říjnová Čmucháreň

Táákže, konečně zase můžu psát, tudíž vás v této Čmuchárni budu nudit svýma řečma :D. No, ale nevím jak dlouho budu moci zase psát, tak si to musím zatím užívat. Pravděpodobně za měsíc zase nebudu moci svou levou ruku používat, protože se mi v ní bude šťourat ortoped.. 
Můžete si všimnout, že jsem logu tohoto měsíčního shrnutí dala nový kabátek a jsem s ním docela spokojená. Navíc jsem tento měsíc na své poměry obdržela docela dost knih, takže se tam ten obrázek i hodí :). Ách, hrozně se mi líbí ten font, safra, poslední dobou ho cpu všude :D.

Koupené knihy

Říkáte si, že jsem si pořídila jednu celou sérii, že jsem asi v balíku 😀 No nebojte, v balíku nejsem. Akorát jsem využila super slevy na bux.cz a celou inkoustovou sérii jsem si pořídila za 270 korun, nepočítám poštovné. Tudíž mě jedna kniha vyšla jenom na 90 kaček. Přišly mi sice trochu zaprášené a špinavé, ale vyřešil to ubrousek a já se těším, až se do knih začtu. Na doporučení Syki jsem totiž viděla film a moc se mi líbil, i kdyby se mi nelíbily knihy, tak jejich koupě nelituji, protože kde koupíte takové tlusté knihy za tak nízkou cenu? Nové samozřejmě.
Další jsem si pak koupila The Day Before. Knihu od Lisy Schroeder na kterou v poslední době nedám dopustit. Ona je vážně génius a opravdu vám doporučuji přečíst si její knihy. Angličtina v tom je v pohodě, i já jsem to dokázala přečíst :). Pokud všechno vyjde podle plánu, tak se budete moci i těšit na rozhovor s touto autorkou. Zaslala jsem jí své otázky a momentálně čekám na odpověď. Určitě neváhejte a zkuste si nějakou její knihu pořídit. Já jen čekám, až si budu moci koupit zbylé dvě, pak budu nad míru spokojená.

Vyhrané knihy

Ano, pozor na mě, tento měsíc jsem i něco vyhrála. Jednalo se myslím o víkendovku na facebookovské stránce nakladatelství XYZ. No samozřejmě že jsem si musela vybrat tuhle novinku, která docela dost hýbe světem. Někdo ji odsuzuje, někdo se od ní nedokáže odtrhnout a já si chci udělat svůj vlastní názor.
Těším se, až se do Padesáti odstínů šedi budu moci začíst, jsem na to vážně zvědavá a myslím, že se mi to bude líbit. Jasně, předbíhám, ale kdo ví, že?
Jediné, co mi na první pohled na knize vadí je to, že se tam objevuje český a anglický název. V pohodě by stačil ten český, teda podle mého, no ale co, teď s tím nic nenadělám.
Co vy? Jaký máte názor na tuhle knihu?

Darované knihy, vyměněné knihy

I zde mám dva nové přírůstky, na jeden jsem strašně moc pyšná, hrdá. Ano, jedná se o Irises od Francisca Storka, který byl tak strašně hodný a poslal mi podepsaný výtisk. Já asi ani nedokážu pořádně slovy vyjádřit tu radost, jakou jsem zažila, když jsem knihu držela v ruce. Má nádhernou obálku, i bez přebalu je strašně krásná a navíc je s věnováním.
Někdo si už na GoodReads mohl všimnout, že jsem ji dočetla. Netrvalo mi to dlouho, Francisco píše velmi hezky a čtivě a otáčela jsem jednu stránku za druhou. Někdo se možná zalekne, že je kniha v angličtině, ale nebojte. I já jsem jí dokázala přečíst a to se učím němčinu :D. Jsem spíš angličtinář samouk. Zkrátka a dobře, jestli budete mít nějakou příležitost si knihu přečíst, tak neváhejte. Já jsem z ní nadšená, stejně jako z autorova Marcelo. CooBoo by nám jí mohlo vydat, co myslíte :))
Pak je tu jedna vyměněná kniha a to Věk Zázraků, kterou jsem vyměnila s jednou slečnou v mém facebookovém bazárku. Upřímně vůbec nevím, co od této knihy očekávat, protože jsem na ní nečetla žádné recenze a odpíchla jsem se pouze podle anotace. Tak snad se mi bude líbit, až se na ní dostane a přečtu si jí.
Jaký máte názor na tuhle knihu? Jen abych měla nějakou představu co čekat, na co se těšit, čeho se bát a podobně? Nebo mi nechte odkazy na vaše recenze na Věk zázraků (ale prosím bez spoilerů), abych se mohla podívat :).

Recenzní výtisky

Tak těch se mi tento měsíc dostalo docela velké množství a hodně jich ještě ani nemám přečtených. Takže opravdu nevím, kdy se dostanu ke všem svým ostatním knihám :D. Samozřejmě bych ráda poděkovala nakladatelstvím CooBoo, Fragment, Fortuna Libri a Zoner Press, za poskytnutí těchto výtisků, moc si toho vážím. Zde se nebudu nějak rozepisovat a jenom vložím fotky, protože by to bylo na dlouho a já vlastně pochybuji o tom, že někdo dočetl až sem :D.
Dobře, tak se trochu rozepíšu teda, když jsem si tu udělala to místo 😀 Číst to nemusíte, to jen kdyby se někomu chtělo a hodně by se nudil :D. Takže co tu máme. Na prvním obrázku jsou dva paperbackové recenzní výtisky od Fragmentu. Druhý díl Říše temnot jsem již včera dočetla a samozřejmě si budete moci brzy přečíst recenzi. Potom Phoenix, no na to jsem zvědavá a to fakt hodně. Mám sice trochu představu o tom, jak to skončí, ale i tak. Uvidíme uvidíme. 
Další je pak výtisk od Zoner Pressu a to třetí díl Upířích polibků – Město upírů. Zase taková prima odreagovačka. Recenze už je na blogu, takže si jí můžete přečíst :).
Espressologii, výtisk od CooBoo, jsem začala číst včera večer a dnes jsem to dočetla, je to taková jednohubka, přesně jak psala Teresinha na svém GoodReads. Ale více uvidíte v recenzi 🙂
Dále tu je ještě jeden výtisk od CooBoo, Rezistence. Na kterou jsem zvědavá. První díl se mi líbil, ale nebyla jsem z něj až tak moc unešená, takže uvidíme. Potom Horečka, pokračování Zahrady nesmrtelnosti, výtisk od Fortuny Libri. Chybí mi tu ještě kniha Ahoj z nebe, taktéž od Fortuny, ale tu má půjčenou mamka v práci. Na obě si už můžete na blogu přečíst recenzi :).
A poslední fotka. Ještě dva výtisky od Fragmentu. Na Rozdělená srdce se momentálně chystám po Espressologii a řeknu vám, to je tlusťoch! Aspoň mi dlouho vydrží, že Nikki :D. A pak úžasný pan Riordan a jeho pokračování Kroniky Kaenových. Na to se moc těším. Není to sice Percy, ale i tak to má něco do sebe!
Advertisements

10 thoughts on “Říjnová Čmucháreň

  1. Rozdělená srdce taky budu chtít přečíst …tobě by prosím tě nevydržela na týden ani Bible 😀

  2. Nikki: bible asi jo 😀

  3. Moc pěkná sbírka teda. Inkoustové srdce a zbytek mi taky trůní pořád doma a já pořád nemám čas se k těm knihám dostat. Gratuluju ti k Irises, kniha vypadá krásně.

  4. Syki: Irises bylo úžasný 🙂 snad to u nás někdo brzy vydá, aby si to mohlo přečíst víc lidí 🙂

  5. Týjo, tolik dobrých knížek :)) Hněv bohů si chci také přečíst, ale ještě předtím si chci přečíst Neptunova syna (Percy je prostě jen Percy :)). Jinak Krásní mrtví – Phoenix právě čtu, a je to docela dobré :)) Asi mě to baví tak, jako Summer :))

  6. Niklaus: díky 🙂 Percy je nejlepší, to je fakt, ale tihle sourozenci mu už možná trošku šlapou na paty 🙂 na Phoenixe jsem zvědavá, protože Darina je taková fňukna, tak mě to zajímá no 😀

  7. Ettelëa: byla to prostě výhodná koupě 😀 díky za odkaz, určitě kouknu 🙂

  8. VeEee: no, zase tam bude jak ho moc miluje, nechce ho ztratit, a zjistí o něm zajímavé věci 😀 Jinak všechny knihy od Ricka jsou skvělé, a tak i jeho hrdinové :))

  9. Tvoje knížky ti vážně závidím, u mě se třeba stane, že za měsíc nekoupím žádnou (třeba teď, šetřím na Vánoce). Fifty Shades of Gray bych si chtěla přečíst a na Krásné mrtvé Jonas se chystám. 🙂 Pěkná čmucháreň 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s