Ellen Schreiber – Město upírů (RC recenze)

Originální název: Vampireville
Série: Upíří polibky, díl třetí
NakladatelstvíZoner Press
Počet stran: 160
Rok vydání: 2012

Konečně se sympatická, upíry posedlá gotička Raven dočkala svého temného prince. Jejím vyvoleným je anděl noci, okouzlující upír Alexander Sterling. Jenže je tu někdo, kdo jejich lásce nepřeje. Darebák, který touží po Raven a Alexandrovi se chce pomstít. Upír s jedním okem zeleným a druhým modrým, Jagger.
Jagger přijel do Dullsville, aby bránil čest svojí rodiny a své sestry Luny. S ní totiž Alexander kdysi odmítl spojit svůj život navěky. Protože si myslí, že Raven už je upírkou a on sám ji nemůže mít, vymyslí Jagger spolu s Lunou ďábelský plán. Podaří se jim ho uskutečnit? Stvoří monstrum nebezpečné všem živým i nemrtvým? Alexander a Raven musí bojovat nejen za svou lásku, ale v jejich rukou je také osud celého města.

Stručný děj, příběh.
Ve třetím díle Upířích polibků musí hlavní hrdinka Raven předstírat, že je upírkou, aby se vyhnula problémům, které pro ni a Alexandra představuje zákeřný Jagger a jeho znovunalezená proměněná sestra Luna. Jenže ti dva mají zálusk na Trevora. Musí proto přijít na místo, kde Jagger s Lunou schovávají své rakve, aby je dostali pryč z města, že to nebude jednoduché, už musí být každému jasné.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Autorka už zase předvedla svůj skvělý (možná trochu černý a gotický) humor. Podotknout ale musím to, že v tomto díle ho nebylo až tolik, jako v předchozích. Možná to je tím, že má Raven před sebou opravdu těžkou a nebezpečnou zkoušku. Nemusíte se ale bát, že by tam chyběl. Trochu mě mrzí i to, že Raven už na první pohled nevypadá tak posedle touhou po krvežíznivých bestiích. Co naplat, každá postava se musí nějak vyvinout.
Příběh byl opět velmi hezky vymyšlen a i když je už na začátku každému jasné, jak to všechno asi dopadne, zrovna u tohoto konkrétního čtiva to myslím není až tak strašné. Navíc na čtenáře na konci čeká překvapivý okamžik, po kterém se jistě budete těšit na další díl. Snad vyjde co nejdříve.
Stejně jako předchozí díly, je i Město upírů opět nesmírně čtivé a stránky ubíhají jedna za druhou velmi rychle. V jistém ohledu to může být na škodu, protože je to skvělá, vtipná a pravděpodobně i trochu střelená upíří romance, která se neopírá o ty moderní blýskavce. Za což mimochodem autorce jistě mnoho čtenářů děkuje.
Pravděpodobně jsem ale v knize našla jistou chybu. Nejedná se o chybu autorky, ale o chybu nakladatelství. Ve všech třech doposud vydaných knihách je vždy v záhlaví uveden název série na jedné straně a na straně druhé je název toho konkrétního dílu. Tentokrát se ale nakladatelství někde bohužel zapomnělo a u Města upírů ponechalo v záhlaví Rakve lásky. Jistě, chyba se stát může, ale také může jistým způsobem zmást čtenáře. Já sama jsem občas byla na pochybách, jestli čtu správný výtisk a jestli jsem se náhodou nevrátila k tomu předchozímu.
Mimo této chyby mě na knize ale nic nezklamalo. Dostalo se mi opět trochu naivnějšího, vtipného, romantického a nebezpečného čtení, které určitě potěší každou slečnu mladšího věku. Od knihy nemusíte očekávat nic extra převratného, ale i přes to vás dokáže chytit za srdce a budete se u ní dobře bavit. Je jen škoda, že už je Raven méně praštěná, než v předchozích dílech, alespoň mně se tak zdálo. Každopádně i tak dávám Městu upírů tři hvězdičky. Pro mě je tato kniha i celá série spíše takovým oddychovým čtením, u kterého se dobře pobavím, ale o trochu mladším ročníkům ji rozhodně doporučuji.

Obrázek obálky a anotace: Zoner Press
Doplňující obrázky: Images Google

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy děkuji nakladatelství Zoner Press.

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Ellen Schreiber – Město upírů (RC recenze)

  1. Tuto sérii si chci přečíst, viděla jsem ji nedříve na The Bookland, ale pořád se k ní nemůžu dosta.. v knihovně ji nemají a kupovat si ji zatím nemůžu, protože teď vyšlo tolik úžasných knih, které mají přednost! 🙂

  2. Hráblík: je to taková dobrá odreagovačka 🙂 určitě až budeš mít možnost si jí pořídit, ať už v knihovně nebo nové, tak neváhej 🙂

  3. Hráblík: Jééé^^ Ty jsi mě zmínila! Děkuju, děkuju, děkuju! ((:

    K recenzi: no, vypadá to, že by mě třetí díl mohl bavit víc, než první dva, navíc miluju tu obálku. Asi budu doufat, že se objeví u nás v knihovně… 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s