Lisa Schroeder – The Day Before

Originální název: The Day Before
Nakladatelství: Simon Pulse
Počet stran: 307
Rok vydání: 2011

One moment can change everything.Amber’s life is spinning out of control. All she wants is to turn up the volume on her iPod until all of the demands of family and friends fade away. So she sneaks off to the beach to spend a day by herself.
Then Amber meets Cade. Their attraction is instant, and Amber can tell he’s also looking for an escape. Together they decide to share a perfect day: no pasts, no fears, no regrets.
The more time that Amber spends with Cade, the more she’s drawn to him. And the more she’s troubled by his darkness. Because Cade’s not just living in the now—he’s living each moment like it’s his last.

Stručný děj, příběh.
Život mladé Amber není rozhodně jednoduchý, proto se na jeden den odhodlá opustit svojí rodinu a podniknout takový malý výlet na pláž. Tam také potká Cada. I pro něj si život přichystal mnoho překážek, se kterými se musí potýkat. Pravděpodobně z důvodu, že každý má své temné tajemství, problém, chcete-li, si v tento den přijdou velmi blízcí.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Ach ta Lisa, zase mě dostala svojí knihou do kolen a já doufám, že si co nejdříve budu moci přečíst její další! Každopádně, co se The Day Before týče, tak doufám, že jsem knihu pochopila správně a nebudu vám sem psát bludy. Ale i tak stále řadím její knihy mezi ty pro začátečníky, jako jsem já.
Příběh této knihy byl opět velmi dojemný a asi ani nedokážu spočítat situace, kdy se mi chtělo brečet a cítila jsem spolu s postavami. Osobně si myslím, že ty verše tomu všemu dodávají takový hodně emotivní nádech a proto na čtenáře většinou působí přesně tak, jak autorka chtěla a měla v úmyslu.
V tomto příběhu si oba hrdinové prochází svojí vlastní zkouškou, problémem, který musí nějak řešit, ale raději před ním na jistou dobu utečou. Upřímně se jim ani nedivím, protože autorka jim v nejedné životní situaci hází klacky pod nohy a čtenář pak trne strachy, jestli to všechno zvládnou. Při čtení se mnou cloumaly emoce jako se třináctiletým klukem puberta. Tento příběh, stejně jako ostatní od této autorky, se dokáže čtenáři dostat pod kůži, že ještě po dočtení hledá další stránky, kde by to všechno mohlo pokračovat.
Celý příběh opět díky stylu a s tím související čtivostí utíká velmi rychle, to může být v některých případech na škodu. Navíc bych knihu doporučila těm, co se čtením v angličtině začínají, nejen tuhle, ale všechny YA od Lisy (sama jsem ještě nečetla všechny, ale chystám se na ně).
Příběh Amber a Cada mě hezky emočně vyždímal a nebyla jsem připravená na konec. Jedno je ale jisté, The Day Before dostává pět hvězdiček, protože to opět bylo perfektní od začátku až do konce. Recenze na tak úžasnou knížku se mi nepíše zrovna lehce, tak doufám, že si ji přečtete a uděláte si svůj vlastní názor. Určitě bude ve sto procentech pozitivní. Já už jen teď mohu doufat, že se co nejdříve dostanu k dalším knihám od této autorky.

Obrázek obálky a anotace: GoodReads
Doplňující obrázky: we♥it

Čtenářské hodnocení knihy:

Advertisements

One thought on “Lisa Schroeder – The Day Before

  1. Angličtinu už mám 7.rok, ale pořád nad anglickými knížkami váhám, i když bych řekla, že umím mluvit tak nějak slušně. Díky ale za doporučení, mě už dávno na Goodreads zaujala ta krásná obálka. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s