Týdenní shrnutí (10. – 16. 9.)

Nejedná se o žádné meme, ale spíš je to taková podoba s Týdnem s knížkou, ten pořádá Rodaw na svém blogu. Jelikož já nerada natáčím nějaká videa, tak jsem si udělala takové svoje vlastní týdenní shrnutí, kde vám budu psát jak o knihách, tak i o dalších různých věcech. Aby ten blog nebyl takový suchý a vy jste se mohli dozvědět i něco nového a podobně. Však určitě víte, jak to myslím.
1. Nové knihy týdne
Kniha od Bernda Perpliese vyšla u nakladatelství Fragment na začátku tohoto týdne, přesněji v pondělí 10. Jedná se o první díl trilogie Věk magie.
Nejen obálka knihy, ale i anotace vypadá velmi zajímavě. Snad se mi kniha někdy dostane do ruky.

Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?

Pokračování knihy Nářek od Maggie Stiefvaterové vydalo nakladatelství Motto. Nejsem si jistá, jestli to bylo přímo tento týden, ale našla jsem ji tak. No, obálka mě tentokrát zklamala.

Na elitní hudební konzervatoři Thornking-Ash se učí všechno možné, ale hra na dudy rozhodně ne. Přesto sem přichází James Morgan, nejtalentovanější dudák široko daleko, aniž sám ví, co tu pohledává. Jeho nejlepší kamarádka a tajná láska Deirdre, s níž se sem přihlásil, se přes léto zamilovala do jiného a oba je vtáhla do světa temných pohádek, kde málem přišli o život. Jamesovi zůstala jizva na hlavě, zlomené srdce a nevymáchaná pusa, jež přivádí učitele k šílenství. Jenže ani tady na Thornking-Ash se před krutými kouzly neschovají, a tentokrát je to James, komu jednou zčistajasna nastoupí do auta víla a změní jeho život k nepoznání. Přinese mu Nuala jen další bolest, nebo mu splní nejtajnější přání?

2. Nové obálky týdne

V pátek si této obálky na facebooku všimlo určitě hodně lidí a musím říci, že se mi hodně líbí a i na samotnou knihu jsem hodně zvědavá. I anotace vypadá velmi slibně, knihy bychom se měli dočkat v listopadu u nakladatelství CooBoo!

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.

3. VeEee a její čtení

V tomto týdnu se mi podařilo přečíst celkem dvě knihy. Pokud tedy správně počítám, ale myslím, že jo. První knihou je Vidím to, co vrah, kterou nedávno vydalo nakladatelství Fragment. Ta kniha byla docela zajímavá a já na ní už chystám recenzi, snad se brzy objeví na blogu, možná ještě dnes! V recenzi se pak dozvíte všechno, co si o knize myslím a jak se mi líbila nebo nelíbila. Druhou knihou je potom Železný král. Kniha byla víceméně zajímavá, ale víc neprozradím, to se pak dozvíte v recenzi všechno :).
V pátek jsem si rozečetla Závist od Gregga Olsena a zatím mohu říct, že se v tom tak trochu ztrácím, ale doufám, že se to za chvíli nějak vyjasní a já budu pořádně vědět, kdo je kdo. No, uvidím dál, jaké to bude. Snad jen lepší a lepší, svým způsobem.
4. Překvapení týdne
Tak určitě je to nová obálka (nebo alespoň její návrh) knihy od Kateřiny Petrusové. Kniha by podle všeho měla nést název Nepřítel mého nepřítele a já jsem na ní hodně zvědavá. Už se nemůžu dočkat, až vyjde. Snad se dočkám pořádných mafiánských přestřelek. Kdo by nevěděl, co Katka vlastně napsala, tak je to kniha Nebezpečná láska, která byla úžasná! Doporučuji přečíst!
To je asi tak vše, co jsem chtěla pro tento týden sdělit, co mě zaujalo a podobně. Pokud máte nějaké návrhy, co bych do tohoto shrnutí mohla příště přidávat, stačí napsat komentář s vaším názorem :). Nemusíte se vůbec bát :).

4 thoughts on “Týdenní shrnutí (10. – 16. 9.)

  1. Dobrý nápad a hezky sepsáno, ale ráda bych tu viděla třeba ještě články a recenze, které tě za týden zaujaly, abych věděla kam kouknout 🙂

  2. Díky za nápad, do příštího shrnutí to určitě dám 🙂

  3. Na ten Věk Magie se rozhodně ch ico nejřív pořídit, protože anotace mě neskutečně zaujala – a taky si chci přečíst něco jinačího než jen samou YA :DD

  4. Jsem hodně zvědavá na Delirium. Pokud si autorka zachová úroveň, kterou předvedla ve Chvíli před koncem, máme se hodně na co těšit. Hýbe se mnou už jen anotace 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s