Jeaniene Frost – Jednou nohou v hrobě

Originální název: One Foot in the Grave
Série: Noční lovci, díl druhý
NakladatelstvíFantom Print
Počet stran: 240
Rok vydání: 2012

Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila. Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu – hledaná: mrtvá či nemrtvá – znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.

Stručný děj, příběh.
Cat už několik let pracuje jako taková „expertka na vyhlazování problémových upírů a podobných nadpřirozených bytostí.“ Má svůj vlastní tým a podniká s ním nebezpečné výpravy. Jedna taková akcička ji dostane až do blízkosti Bonese, svého bývalého upířího milence. Nejen, že se musí potýkat s nebezpečnými upíry, ale ještě ke všemu s city, které chová k Bonesovi. Ani tentokrát to rozhodně nebude mít jednoduché. Může se také stát, že narazí na svého otce, který před lety znásilnil její matku.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Nečekala jsem, že si budu moci pořídit další díl ze série Noční lovci pořídit tak brzy, ale jakmile mi dorazil domů, pustila jsem se do čtení. Mohu říci, že jsem byla, stejně jako u prvního dílu, mile překvapena. I když si myslím, že Na půl cesty do hrobu bylo o krapítek lepší než druhý díl. Nedokážu přesně slovy vyjádřit proč, ale zkrátka mi to tak přišlo. Každopádně to ale na kvalitě série neubírá a já se stále těším, až si budu moci přečíst další díly.
Cat, mezi upíry známá jako Zrzavá smrtka, je ve velkém nebezpečí. Ještě aby nebyla, když upíry zabíjí místo dezertu a je na její hlavu vypsaná opravdu velká odměna. Líbí se mi, jak je Cat na první pohled taková něžná holka, která by dokázala sotva zabít mouchu, ale jakmile přijde na věc, vytáhne ze svých kozaček sadu stříbrných nožů a metá je po všem, co se hýbe. Nemusím asi upozorňovat, že v devadesáti devíti procentech nemine svůj cíl. Takových drsňaček nevídám hodně, většinou jsou to holčičky, kterým musí muži neustále zachraňovat zadky a tahat je z kaše. Cat se dokáže postarat sama o sebe. Někdy jsou ale i její rozhodnutí šílená a těžko uvěřitelná.
V tomto díle jde v jistých situacích opravdu do tuhého a opět nebude nouze o nebezpečné a krvavé scény. Každému jistě dojde, že se zde opět setkáme s peprnými milostnými scénkami, které bych, stejně jako u prvního dílu, doporučila spíše starším čtenářům. Ale zakázat vám to číst nemohu. Každopádně nebude nouze o žádné důležité prvky. Akce, napětí, humor, vztahy, láska, sex. Každý si zde určitě přijde na své.
Líbí se mi, jak jsou jednotlivé díly ukončeny. Čtenář tak nemusí s napětím čekat na další díl, aby věděl, jak to všechno dopadne a jestli náhodou nezemře jeho oblíbený hrdina. Ne, tady se táhne taková jedna širší dějová linie, jakožto Cat zabijačky upírů, prahnoucí po pomstě svému otci, ale pak samostatně v každém dílu je vlastní menší příběh, který čtenář sleduje. Takže se nebojte, že byste si museli nervy okusovat nehty a pak zjistit, že máte místo prstů jenom pahýlky.
Tato kniha byla, stejně jako předchozí, velmi napínavá a akční. Každopádně se mi pod kůži dostala o trochu méně. Možná to bylo jistou věcí, která se stala úplně na konci a podle mého byla uspěchaná. Vždyť je toto přeci několika dílná série, tak nechápu, proč si autorka nedala trochu na čas a nezakomponovala to tam až déle. Jistě, příběh se vyvíjel takto, ale možná by to šlo zakončit nějak jinak, aby se z toho totiž nestala taková nudná běžná rutina. Já bych s tím zkrátka a dobře počkala.
Kniha se mi opět četla velmi lehce a nemohla jsem jí jen tak odložit a říct si, že budu pokračovat zase zítra. Bylo to moc napínavé a moc se tam toho dělo. Nechtěla jsem o to přijít a proto jsem to slupla téměř jedním dechem. Nemůžu se dočkat, až bude další díl. Jednou nohou v hrobě dostává čtyři hvězdičky a doufám, že mě další díl překvapí. No, spíš jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat. Catiina matka dostane pravděpodobně infarkt.

Obrázek obálky a anotace: Fantom Print
Doplňující obrázky: Images Google

Knihu můžete zakoupit na arara.cz

Čtenářské hodnocení knihy:

One thought on “Jeaniene Frost – Jednou nohou v hrobě

  1. Mne je táto séria veľmi sympatická 8D len som ju ešte nemala možnosť čítať 8(

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s