Jill Myles – My fair sukuba

Originální název: My Fair Succubi
Série: Sukubí deníky, díl třetí
NakladatelstvíLevné Knihy
Počet stran: 312
Rok vydání: 2012

Není jí co závidět… Život sukuby přináší neustále něco nového, ale se sexy padlým andělem Noahem, který se stará o ukojení jejího Svrbění, má Jackie Brightonová konečně pocit, že tomu přichází na chuť. Skoro se jí nestýská po jejím úžasném upířím vládci Zanovi, či po jeho hříšných ústech a škádlení. Každopádně se o tom snaží sama sebe přesvědčit. Jackie udělala v minulosti několik chyb, z nichž nyní musí skládat účty. Společně s Noahem jsou uvězněni koncilem Serimů. Jackii se podaří útéci, ale padne přímo do otevřené Zanovy náruče. Brzy je zatažena do nebezpečné hry na kočku a myš, která probíhá mezi anděly a upíry, a přitom zjistí, že si také musí zvolit mezi oběma muži svého srdce. Dokáže se rozhodnout mezi Noahem a Zanem? Nebo přijde o všechno, co kdy chtěla? Ve hře je víc než jen její srdce…

Stručný děj, příběh.
Jackie se splnil sen a účastní se vykopávek ve Střední Americe spolu s Noahem. Konečně mají čas vytvářet svůj vztah. Jak už to ale ve světě nadpřirozena bývá, vždy se najdou nějaké problémy. Jsou předvolání před bandu Serimů a musí čekat na rozsudek, kterým může být i smrt. Na Jackii čeká velmi těžký úkol. Musí dostat zákeřného Serima z těla své nejlepší sukubí kamarádky Remy. Nebude to jednoduchý úkol. Noah je stále ve vězení a Jackie spolupracuje se svým druhým milencem Zanem. Ale ani s ním to nemá nijak jednoduché.

Pořádný sukubí příběh.

Nedávno jsem se na facebooku vyjadřovala k tomu, že série Sukuba od R. Mead mi zkrátka nepřijde jako správný sukubí příběh. Proto jsem tento odstavec nazvala tak, jak je. Jackie je totiž skutečná sukuba už od samého začátku. Sice se s tím snažila bojovat, ale svému prokletí se prostě nevyhne. Proto mi tento příběh přijde více věrohodný, co se sukub týče. Georgina od Mead je jenom slabounký odvárek, který jsem odepsala již po prvním díle. Zkrátka, když je někdo sukuba, tak se sexem musí počítat a to se mi líbí na této sérii s Jackie v hlavní roli.
Hlavní hrdinka se samozřejmě potýká i s jinými problémy, než je její Svrbění. Hned několik mocných figurek v té nadpřirozené hře touží po její hlavě na stříbrném podnosu. Musí se rozhodnout, jaké straně bude vlastně pomáhat. Ať se rozhodne pro jakoukoli, tu druhou vždycky akorát naštve. K tomu všemu se ještě musí rozhodovat ve svém osobním životě a věřte, že za to rozhodnutí jsem měla chuť jí jednu vrazit. Snad se to v příštích dílech ještě nějak uklidní.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Když jsem v Tescu nakupovala vánoční dárky (ano v srpnu), zastavila jsem se samozřejmě v oddělení s knihami. Moc tam toho nemají a většinou vůbec žádné novinky, ale mají ta takový pultík, kde jsou knihy z Levných knih. No neváhala jsem a třetí díl Sukubích deníku si musela pořídit. Rozhodně to byl dobrý kup. Tato série se stala mojí oblíbenou.
Jak už jsem zmínila předtím, líbí se mi, že se autorka toho sexu nebojí a nedělá ze sukuby nějakou jeptišku. Samozřejmě je to čtení spíše pro starší publikum, ale nikoho ničím nekrmí. Upozorňuji, že se tam setkáte s velkým množstvím různých detailů a proto to doporučuji těm starším. Sex totiž vždycky nevypadá tak, jak je popisován v knihách. A že zde jo je požehnaně v nepřeberném množství poloh.
Hodně se mi zalíbil autorčin styl psaní. Nechybí napětí, akce a čtenář čte většinou pořád se zatajeným dechem. Jeden nikdy neví, jak se to všechno vyvine. Díky obálkám se tato série může zdát jako nějaké lehké levné čtivo, ale podle mého je opak pravdou. Ten příběh se vyvíjí velmi zajímavě a rozhodně to všechno není ještě u konce. Jackie má díky archandělovi Gabrielovi ještě spoustu práce. Já jí ale držím palce. Nebude to lehké, ale určitě to zvládne.
Co se Jackiina rozhodnutí ohledně mužů týče, myslela jsem, že mi vypadnou oči z důlku. Jsem zvyklá, že se většinou hrdinky rozhodnou tak jak se rozhodnou a ty hodné klučiny nechají někde v pozadí, ale zde jsem byla opravdu hodně překvapená. S „bad guyi“ nemám většinou žádný problém, ale tohle byla rána pod pás. Nebudu to nějak víc rozvádět, každý si musí udělat svůj obrázek, ale tohle je snad první série, kde mám raději toho hodného (no vše v rámci možností).
Konec knihy byl více než zajímavý a slibuje nám určitě ještě pár dílů, které si rozhodně pořídím. Jackie se do toho totiž tak zamotala, bude to rozhodně ještě hodně zábavné, napínavé, akční a nemravné. I když jsem v knize našla několik chybiček, ani mi to nějak nevadilo. Čtení jsem si užívala a těším se, až se mi do rukou dostane další díl. Třetímu dávám čtyři hvězdičky a jsem opravdu vážně zvědavá. Pokud vám je alespoň sedmnáct let, tak se do série určitě pusťte.

Obrázek obálky a anotace: Levné Knihy
Doplňující obrázky: we♥it

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “Jill Myles – My fair sukuba

  1. Já celkově na Sukuby pohlížím trochu s nedůvěrou 🙂 Vlastně jsem ani nevěděla, že nějaká jiná sukuba než ta od R.Mead vůbec existuje! Pěkná recenze, i když se přiznám, že mě Sukuby stále ještě 100% nepřesvědčily 😀

  2. Tahle serie je naprosto uzasna…cetla jsem ji tak pred pul rokem zhruba..a je uzasne poutava, plna sexu, a akce..takze presne neco pro me..

  3. Hehe… V tom případě se stydím za to, že jsem první díl této série četla už ve třinácti. 😀 A mně se to tedy vážně líbilo… Ty zápletka a ten výlet do Egyptu… Dobře, už mlčím, ať nepoileruju. 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s