Sophie Jordan – Drakie (RC review)

Originální název: Firelight
Série: Drakie, díl první
NakladatelstvíCooBoo
Počet stran: 296
Rok vydání: 2012

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit…

Stručný děj, příběh.
Jacinda žije již od malička se svou rodinou u jejich kmene Drakií a Drakiů. Když se ovšem poprvé převtělila, všechno se pro ní změnilo. Jako by byla tak trochu v pasti, kvůli svému mimořádnému nadání. Se svou kamarádkou se rozhodne proletět, i když je to za bílého dne zakázáno. Let se ovšem nevydaří podle jejích představ, proto je jednoho večera nucena opustit kmen a žít ve světě lidí. Podaří se Jacindě v tom novém světě zachránit Drakii, která uvnitř ní žije, nebo pomalu, ale jistě zmizí?

Dračí příběh.

Odstavec ne zrovna vhodně pojmenovaný, když vezmu v úvahu že Drakiové jsou potomci draků, ne draci. O tom ale víc v samotné knize. Každopádně, i když jim takhle kazím pojmenování, příběh a svět je to vymyšlený velmi hezky. Já osobně měla draky vždycky ráda a proto mě příběh tak nadchl. Navíc to bylo něco vlastně úplně jiného, než klasický dračí příběh.
V tomto vyprávění nežijí Drakiové v bájném světě plném elfů a trpaslíků, ale mezi lidmi, no, možná se jim trochu straní. Musí se schovávat před nezastavitelnými lovci, kteří si jejich kůže věší na zeď, jako ty největší trofeje.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Když se mi kniha dostala do rukou, nemohla jsem se nejprve pořádně vynadívat na její úžasnou obálku, protože ta opravdu stojí za to. Navíc je velmi hezké, jak je kniha uvnitř graficky upravena, zkrátka radost pohledět. No nedívala jsem se zas až tak dlouho, protože mě ten příběh strašně lákal. A hned takhle ze začátku musím říci, že si mě získal.
Byla jsem překvapená tím, jak lehce je kniha čitelná a jak to strašně všechno utíká. Vlastně jsem se ani nenadála a byla jsem již v polovině. A přitom jsem stihla prožít část velmi hezkého příběhu. A než jsem se stihla pořádně nadechnout, byla jsem již u konce. Opravdu se mi teď nelíbí, že na další díl budu muset čekat tak dlouho, protože něco tak úžasného jsem delší dobu nečetla. Příběh si mě opravdu získal a vřele ho doporučuji.
Jacinda a Will jako by spolu ze začátku nejprve hráli na schovávanou, ale i tak bylo cítit, jak je to pro oba silné. Že bez sebe přeci jen nemůžou být, i když se jedná o lovce a jeho kořist. Jejich příběh je opravdu velmi silný a měla jsem co dělat, aby mi ke konci neukáply slzy.
Najde se ovšem postava, kterou bych bez váhání na místě uškrtila a rozčtvrtila na maličkaté kousíčky. S rodiči to rozhodně není nikdy lehké, ale Jacindinu matku jsem opravdu nesnášela a divila jsem se, že to s ní Jacinda už dávno neukončila. Sice neustále říkala, že je to pro Jacindino dobro, že jim bude lépe, když její drakie zemře, ale bylo to od ní opravdu nesmírně kruté, že to ani pořádně nedokážu vyjádřit. Každý se zlobí, když mu rodič něco zakáže, nebo zabaví, ale toto bylo zasáhnutí do duše a proto si ode mně Jacindina matka vysluhuje nálepku „enemy“. Nejradši bych ji v dalších dílech už neviděla.
Na druhou stranu Jacindina sestra byla spíše takovou tragickou postavou. Nikdy v sobě neprobudila Drakii a musela snášet život v kmeni. Přestěhování do lidského světa pro ni bylo jako vysvobození. Z toho důvodu její sobecké chování vůči Jacindě tak trochu chápu, ovšem její matku nikdy nepochopím.
Na závěr bych ráda napsala, že toto byla kniha opravdu výjimečná a snad jsem ještě takový příběh ani nečetla. Někde jsem četla, jestli to náhodou nebude druhá Smečka od A. Cremer – nebojte, není. I když si Jacinda bude muset volit, nevolí lásku, ale přežití. Já nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Kniha se mi opravdu velmi líbila, skvěle se četla, příběh draka a jeho lovce určitě také nejednu citlivou duši zaujme. Na něco takového zkrátka nenarazíte každý den.

Obrázek obálky a anotace: CooBoo
Doplňující obrázky: we♥it

Za poskytnutí recenzního výtisku knihy děkuji nakladatelství CooBoo.

Čtenářské hodnocení knihy:

6 thoughts on “Sophie Jordan – Drakie (RC review)

  1. A sakra, teď si budu tu knížku muset kupit. Za prvé obal je naprosto fascinující a ta chvála na příběh samotný je neuvěřitelně nakažlivá a já si tu knihu MUSÍM přečíst!!! :o)

  2. zzdeninka: mně se ta kniha strašně líbila 🙂 doufám, že tobě bude taky, až si jí pořídíš 🙂

  3. Pěkná recenze. Stále váhám, zda si knihu pořídit, protože bych jich chtěla opravdu hodně (třeba Past, Banku těl, Hru o trůny, Závist,…) a tak se pořád rozhoduju, které upřednostním a je to ohromně těžké rozhodování. 🙂

    P.S: Ta obálka je nádherná!

  4. Ta obálka je krásná, o tom nemůže být pochyb. A námět je také dost zajímavý a originální… Tvá recenze mě ke čtení celkem nalákala, takže až na mě kniha odněkud vykoukne, nejspíš neodolám 🙂 🙂

  5. Jo jo, tuto knihu si chci taky někdy přečíst, snad brzo! Ale poslední dobou je můj seznam knih, které si chci přečíst o dost delší než seznam těch přečtených!!! Jinak opravdu hezká recenze, která nenechá v klidu!!!

  6. Tahle série má prostě nádherné obálky! 🙂 Mimochodem, zajímalo by mě, jestli se někdy objeví alespoň jedna negativní recenze 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s