Zuzzi v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

Už mě nenapadá nic originálního, co bych psala do těchto úvodů :D. Prostě a jednoduše, je tu další blog, který bych vám chtěla představit. Jeho majitelkou je Zuzzi a dalo by se říci, že v blogosféře je takovým čerstvým masíčkem (:D). Koukněte na její blog a třeba se vám zalíbí. Pokud je tu někdo, kdo by také rád představil svůj blog, nechť mě kontaktuje na e-mail.

1. Ahoj! Abychom věděli, o kom je řeč, tak se nám ve zkratce, prosím, představ 🙂 
Ahoj, moje jméno je Zuzka. Na webu vystupuju pod přezdívkou Zuzzi. Mému věku se spousta lidí diví, je mi totiž 13. Věřím, že pokud jde o knihy, blogování a psaní věková hranice není určena. Mým koníčkem je mimo jiné taky tanec, zpěv, poslouchání hudby a novinařina. Miluju vanilkové cappucino, mám strach z vody a jsem neskutečně praštěná! :D. Řídím se heslem: „Každý z nás je originál.“

2. A teď teda přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – k tvému blogu. 
jak se tvůj blog jmenuje a co tě vedlo k tomu, abys mu dal/a takový název 
Můj blog se jmenuje My kingdom of books. Vždycky se ráda vžiju do knihy, do situací hrdinů i do světů, které autoři vytváří. Proto asi Moje království knih.

jak dlouho už svůj blog vlastně máš
Můj blog je v podstatě novorozeně. Vznikl před pár dny a to 3.7. 2012. 

zkoušel/a jsi i jiné možné alternativy (např. blog.cz, pise.cz, blogger, wordpress, aj.) vedení blogu a proč jsi zůstal/a právě u té, kterou máš
V minulosti už jsem několik blogů měla. Nejprve na doméně blog.cz, později na webnode.cz. Bloggera jsem chtěla vyzkoušet a vypadá to, že jsem nakonec udělala dobře, protože ze všech tří domén, co jsem k vytváření svých blogů použila je tento nejjednodušší a nejpřehlednější, což je u teenagera rozhodně to nejdůležitější :DD. 

co je na tvém blogu podle tebe nejlepší, nejvíce navštěvované a proč 
Jelikož se blog teprve rozjíždí, moc článků na něm zatím nemám. Ale musím sama říct, že se mi líbí můj design blogu, který jsem ani netušila, že se povede :DD. V budoucnu si myslím, že budou nejvíc navštěvované projekty, protože je to něco, co blogu dodává šmrnc. 

na co se tvůj blog především soustřeďuje, nebo spíš, na co ho ty soustřeďuješ 
Tak je samozřejmé, že na knihy. Nejvíc bych ale chtěla recenze zaměřit na žánr Sci-fi/Fantasy/Romány. Čas od času určitě přibude i něco jiného, jako třeba moje vlastní tvorba, ale to se teprve uvidí. 

3. Kolik času věnuješ (asi tak průměrně) svému blogu? 
Teď ze začátků je to náročnější, trávím na něm hodně času, protože pořád upravuju a píšu, píšu a píšu. Ale v budoucnu bych řekla, že se to ustálí asi na 2 hodiny. 

4. Zajímá tě hodně, co si návštěvníci o tvém blogu pomyslí, např. o vzhledu, o jeho struktuře, aktivitě?
Určitě, jako bloger chci vědět, jestli se čtenářům můj blog líbí, jestli by na něm něco vylepšili. Protože kritika, ať záporná nebo kladná vždycky pomůže člověku se zlepšit. 

5. Byl nějaký blog inspirací pro vznik tvého? 
Než jsem si blog založila, probírala jsem knižní komunitu blog po blogu a dívala se, jak to na nich funguje. Největší inspirací mi byl ale asi Svět tajemna a Knižní doupě. 

6. Co děláš proto, abys měl/a uspokojivou návštěvnost? 
Snažím se, co nejvíc komentovat články a recenze ostatních. Taky se přidávám ke komunitám na facebooku, goodreads apod. Věřím, že i kvalitní recenze přivábí hodně čtenářů.

7. Co bys chtěl/a vzkázat všem návštěvníkům (ať těm současným, ale i budoucím) blogu? 
Že budu ráda za každičký názor, každičké nahlédnutí a přečtení. Po čase bych chtěla přidat taky nějaké soutěže a odkazy, takže určitě bude co číst.

8. A poslední otázka za dva bludišťáky! Myslíš si, že blog je dobrým způsobem trávení volného času? 
Určitě. Rozhodně je to lepší než bezmyšlenkovitě koukat pořád na televizi, nebo hrát počítačové hry. Protože to, o co se tady já i ostatní knižní nadšenci snažím,e má smysl a rozhodně i budoucnost.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s