J. R. Ward – Milenec z temnot

Originální název: Dark Lover
Série: Bratrstvo Černé dýky, díl první
NakladatelstvíBaronet
Počet stran: 464
Rok vydání: 2010

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku s odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z upírů je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě polorodou sestru, musí za ni Wrath vzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nezdálo ani v nejdivočejších snech.

Stručný děj, příběh.
Darius,člen Bratrstva Černé dýky byl nemilosrdně popraven a jediné, co po sobě zanechal je Beth. Tato mladá novinářka ani zdaleka netuší, co jí čeká jakožto potomka jednoho z upírů. Setkává se s Wrathem, neodolatelným sexy mužem, který jako by vypadl přímo z jejích nejdivočejších snů. Kromě vášně je ale čeká i velké nebezpečí v podobě jisté organizace, které se snaží vyvraždit všechny upíry, nazývají je Bezduchými a není radno si s nimi zahrávat.

Upíří červená knihovna.

Na facebooku zazněla hláška, že se v podstatě jedná o červenou knihovnu okořeněnou trochou toho paranormálna. S tím musím tak trochu souhlasit, ale kdyby se tam upíři nevyskytovali a zůstal stejný příběh, tak by to nikdy nebylo tak zajímavé.
Wrath je typ mužského, kterého by si nechala líbit snad každá žena. Možná až na ty jeho vlasy. Nikdy pořádně nepochopím, proč většina autorek popisuje tyhle fešáky s vlasy po ramena. Přeci jen to nejsou Tarzani, ale muži našeho století. To je většinou to jediné, co se mi na nich nelíbí a v hlavě si je představuji prostě „na krátko“.
Příběh bych díky častým sexuálním scénám (ač byly naplněny láskou a romantikou) nedoporučovala číst mladším čtenářům. Přeci jen se jedná spíše o fantasie a ve skutečném světě to tak probíhá minimálně. Jako představa ovšem více než dobré.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Kolem této knihy jsem vždycky tak chodila a nevěděla, jestli jí přečíst, nebo ne. Neměla jsem na ní vůbec žádný názor a netušila jsem, co od ní můžu vlastně očekávat. Až mi to jednoho dne nedalo a já se do ní plně začetla. I když se jedná o příběh značně stránkově rozvinutý, samotná čtivost knihy vás donutí knihu přečíst během pár dní.
Ve vyprávění se nám prolíná hned několik pohledů na svět, takže se čtenář může zorientovat co se na které linii vlastně děje a jaké pikle se kují. Dobrovolně se ale přiznávám, že vyprávění pana X mě nebavilo a chvílemi jsem měla chuť ho přeskočit. To bych považovala za takovou slabší stránku knihy, z mého pohledu.
Celkově si ovšem myslím, že to autorka dobře vymyslela a hezky si pohnojila zahrádku na další rozvíjení příběhu. Toto je totiž teprve první díl z bůhví-kolika-dílné-série. I když možná! Možná to vzala trochu zhurta s tou věcí s Beth, nevím. Nemám tušení, jak se série bude dál vyvíjet, ale já bych to možná trošičku protáhla, když vezmu v úvahu, kolik to má vlastně dílů. Ale zase na druhou stranu, možná je to dobře a budeme se moci dál vrhat do samých nebezpečných a vzrušujících akcí.
Někomu se může tento příběh zdát takový přitažený za vlasy a možná i trochu nereálný, ale já mohu říci, že jsem si první díl oblíbila a nemůžu se dočkat, až se někdy pustím do dalšího. Nechybí tomu akce, vášeň, nebezpečí, dobrodružství, souboje, drsní muži, zkrátka tam je tak nějak všechno. Zpočátku jsem nevěděla, co od knihy vlastně očekávat, ale nakonec jsem z ní byla mile překvapena. Momentálně dávám čtyři hvězdičky a třeba dám dalším dílům plné hodnocení. To se ještě uvidí.

Obrázek obálky a anotace: bux.cz
Doplňující obrázky: we♥it

Čtenářské hodnocení knihy:

3 thoughts on “J. R. Ward – Milenec z temnot

  1. Tuhle sérii mám ráda, i když věkově bych ji spíše číst neměla, ale když už jsem jednou začala, tak co (i když na svou obranu musím říct, že jsem to sama nevyhledala, ale nacpala mi to knihovnice :D).
    Nejdříve jsem nevěděla, že se každý díl věnuje někomu jinému z bratrstva a tak jsem byla ze začátku u druhého dílu zklamaná, že tam není Beth a Wrath. Ale jak jsem četla dál, zjistila jsem, že mi to tak vyhovuje víc. 🙂 Já osobně mám pak nejradši třetí díl, ten je podle mě úplně nejlepší. 🙂
    Jó a pasáže s panem X nebavily ani mě. 😀 Ty jsem tam vůbec neměla ráda a spíš mě při čtení rušily.

  2. Já mám knihu rozečtenou v počítači a jsem asi za půlkou. Moc se mi líbí sice není určená pro moji věkovou kategorii (14) , ale i tak se mi to líbí. Pan X.. No ani nevím, co tam on dělá. Nikdy jsem si ho moc nevšímala a kapitoly z jeho pohledu mě nudily. Jinak pěkná recenze 😉

  3. Tato seria je z paranormal romance asi to najlepsie ku comu sa clokek v sr a
    cr dostane. A tiez zboznujem najviac tretiu cast. Hoci vekovo by knizka mala byt mozno obmedzena podla mna ak vas bavy nemate sa coho bat, nie je az taka nemravna ako sa na prvy pohlad zda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s