Červnová Čmucháreň

Všímáte si, jak to všechno strašně rychle utíká? To je hrozné, už tu jsou prázdniny. Teda, prázdniny nejsou hrozné, ale stejně mě za chvíli přestanou bavit, jakožto vysokoškolák je mám až moc dlouhé :D. No, zase lepší než nic ne? Aspoň se budu moci konečně pořádně flákat a nic nedělat (nepočítám dva týdny, co budu na brigádě).. Prostě žádné nucené vstávání, žádné učení, nic :D. 
A jak vlastně dopadl můj první rok na vysoké? No, první semestr pohodička, ve druhém už to byl maličko boj. Jednu zkoušku jsem musela dělat dvakrát – naštěstí při druhém pokusu dal úplně stejný test jako při prvním, takže za jedna :D. Ale nedala jsem jeden zápočet, takže si ho zopáknu v příštím letňáku. Jako nechce se mi, ale co můžu dělat :D. Ale co, kredity pro postup mám, takže jsem relativně v klidu, horší bude, když ten předmět nedám ani pak. A jak to bylo u vás se školou? Co vysvědčení, zkoušky, tituly a tak? 😀 Pochlubte se, jsem zvědavá :))).
• • •
Tak jdem asi na ty knihy ne? Začala bych recenzními výtisky, kterých jsem tento měsíc obdržela celkem pět, jeden v elektronické podobě od Arga – Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled. Tuhle knihu vám moc moc doporučuji si pořídit, hrozně se mi líbila a myslím, že se bude líbit i vám :)). Každopádně si na ní můžete přečíst i mojí recenzi (pokud jste tak ještě neučinili). Ta kniha je taková neobvyklá, abych tak řekla. Možná že se v názvu vyskytuje slovo “láska”, ale není to tak úplně o lásce, no, uvidíte pokud si knihu pořídíte.
Můžete si všimnout, že pokračování Kronik Sialy – Tanec ve stínech, momentálně čtu. Není to zrovna kniha, kterou sloupnete za dva dny, to opravdu ne, ale přesto si myslím, že je to velmi povedené fantasy. Pokud máte rádi knihy typu např. Eragon, Pán Prstenu, apod. Momentálně jsem asi na něco před dvousté stránce. Harold se dostává o něco dál, než byl v prvním díle a já doufám, že se mu to všechno podaří bez nějaké větší újmy. Jsem zvědavá, jak se to pak všechno vyvine v posledním díle. Za poskytnutí této knihy samozřejmě velmi děkuji nakladatelství Zoner Press.
Poté je tu celkem žhavá novinka od Lauren DeStefano, Past. Knihu jsem již přečetla a ještě dnes se na ní chystám napsat recenzi. Opravdu mě tato dystopie hodně dostala. Byla surová, nebere si s ničím servítky, to se mi na ní líbilo. Je to kniha, kterou dokážete slupnout během chvilky a zůstane ve vás po přečtení silný zážitek. Navíc ta obálka, no radost pohledět. Opět děkuji nakladatelství Fortuna Libri za poskytnutí výtisku.
Včera mi od paní Kasalové z CooBoo dorazil Soví zpěv, autorkou je, pozor Češka – Iva Procházková. Vůbec jsem netušila, že tady u nás vyšla nějaká dystopie, kdo by to byl řekl že? Každopádně, po nahlédnutí do knihy jsem ještě více zvědavá na obsah. Je to psáno docela zvláštní formou, která občas připomíná divadelní hru a potom se objevuje zase normální próza. Opravdu zvláštní a nevídaná forma psaní. Uvidíme, jaký bude vlastně obsah.
A jako poslední recenzní výtisk mám Dokonalý pár, za který děkuji Knižnímu klubu. Na tuto knihu jsem se těšila, ale bohužel tak nějak nedokázala splnit má očekávání, můžete si o tom více přečíst v recenzi, kterou jsem včera napsala. Všem nakladatelstvím ještě jednou velmi děkuji.
V rámci Potřeštěných cen jsem si u nakladatelství Egmont zakoupila první díl ze série Čísla – Na útěku, od Rachel Wardové. Ještě jsem se do knihy nestihla pustit, ale doufám, že se mi zalíbí. Vím, že je psána hodně nespisovně a asi mi to bude vadit, ale uvidíme :D. Jsem na to zvědavá.
Další knihou je Na půl cesty do hrobu, na tuto knihu jsem také ještě neměla čas, v nejbližší době to ale napravím. Obálka se mi sice až tolik nelíbí, protože ta paní má prostě divný boty, to mi nevymluvíte :D. Uvidíme ale, jaký bude obsah. 

• • •
No, to je z knih všechno, ještě bych se s vámi ráda podělila o několik odkazů a pak budete volní :D.
Nejprve to bude jedna hooodně povedená minirecenze na Polibek pro Annu, kterou pro nás sestavila Kristin R. Jako další tu je recenze na zajímavou knihu Exile, kterou napsala Mischa, na první pohled vás určitě hned zaujme obálka knihy! Nezapomínejte se u Syki koukat na její Poznej blogera, můžete tam najít spoustu zajímavých blogů, o kterých jste dříve nevěděli.
Pokračujeme soutěžemi. První je u Teresinhy, která opět uklízí svůj redaktorský stůl! Vyhrát můžete nějaký zajímavý kousek v angličtině, já osobně bych stála o Shatter me, nebo Anna and the French Kiss. Tak uvidíme jestli se poštěstí. Další soutěž pak pořádá annejude a jmenuje se 7 REASONS GIVEAWAY, zasoutěžit si můžete o knihu za 10 dolarů z BookDepository.

• • •

Nezapomínejte se zapojovat do mého nového meme, KNIŽNÍ PROSTŘENO, publikuje se o víkendu (pátek, sobota, neděle = je to na vás), takže máte ještě čas :))). A vůbec, jak se vám toto meme líbí?

• • •

Toť vše, co jsem vám chtěla napsat, možná toho bylo víc, ale já jsem sklerotik. Teď si půjdu na chvíli lehnout k Haroldovi a poté vám napíši recenzi na Past!

2 thoughts on “Červnová Čmucháreň

  1. Soví zpěv na mě už taky čeká na poště 🙂 Moc se na ni těším, protože od Ivy procházkové jsem četla knihu Nazí a byla fantastická, jedna z těch, co řadím do těch nejoblíbenějších vůbec!!! Už abych ji měla v ruce:)

  2. Ách.. Past – to je dokonalá kniha, děsně moc se mi líbila :).. Na půl cesty do hrobu se taky chystám, ale nejprve bych si jí měla koupit no :D… Jinak gratuluju k úspěšným semestrům ;).. Já mám za sebou maturitu KONEČNĚ!.. a sama ani nevím, co budu dělat dál :D.. achjo..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s