Potřeštěné letní kniho-dumání

Potřeštěné letní kniho-dumání je projekt na léto, který měla sice v plánu Syki, ale ta nám odlétla za velkou louži a tak mi nabídla, abych se toho projektu ujala já. Jedná se tak trochu o dumání, které od Syki známe snad všichni. Akorát s tím rozdílem, že budeme sestavovat určité žebříčky knih a k nim se zamyslíme, proč zrovna tato nebo tamta. Doufám, že se vás zapojí co nejvíce, aby se pak měla Syki čím pobavit, jaké ztřeštěné nápady vás napadají. Abych nezapomněla, proč Potřeštěné? No protože, stačí se podívat na témata a hned vám to určitě dojde. Spoustu z vás bude v létě určitě někde na dovolené, nebo někde pobíhat venku, ale určitě vás nějaké téma zaujme natolik, že k němu prostě něco sepíšete. Takže, dále nás už čeká jen seznam témat a data, kdy by se měla objevovat (někdo nestíhá, takže chápu, když příspěvek napíše i v jiný den). U každého tématu pak najde i odkaz na daný článek a tam i linkovače, kde můžete zapsat své příspěvky.
• • •

1. července 
Co se vám vybaví, když se řekne vanilková zmrzlina? Lahodně se na jazyku rozpouštějící pochoutka, která ve vás zanechá touhu po dalším sladkém opojení. Sestavte seznam 5 knih, které jsou stejně hříšné jako chuť vanilky a napište, proč jste si vybrali právě je.

8. července 
Chystáte se letos na dovolenou do zahraničí? A už víte, jaké knihy si s sebou přibalíte do kufru? Že se nikam nechystáte a budete bručet doma? Nevadí! Představte si, že se jen tak válíte na pláži, slyšíte šplouchání vlnek a v rukou držíte to, co máte nejradši – tedy knihu (na co jste mysleli?!). Sestavte seznam 5 knih, ze kterých byste díky dovolené vyklepávali písek a napište, proč jste si vybrali právě je.

15. července 
Tma jako v pytli, všichni okolo vás už dávno vesele spí, po celé chatě se sem tam zlověstně ozývá chrápání a vy sedíte u malého světýlka s knihou v ruce a prožíváte jedno dobrodružství za druhým. A zrovna v té nejstrašidelnější chvíli sebou divoce trhnete, protože venku zahouká sova. Sestavte seznam 5 knih, které byste četli i za té největší tmy, jen abyste si je přečetli a napište, proč jste si vybrali právě je.
22. července 
Noc jako dělaná pro správný táborák se špekáčky napíchnutými na dostatečně dlouhých a silných klaccích, kytarou v ruce a líbivou trampskou melodií na rtech. Ale vy stejně nedokážete přestat přemýšlet nad tím, co jste ještě před chvilkou četli a od čeho jste se nemohli odtrhnout. Jenže vy si tu knihu k táboráku prostě nevezmete. Kdo ví, co by se s ní pak stalo. Sestavte seznam 5 knih, které byste si k táboráku rozhodně nevzali, protože nechcete riskovat jejich újmu a napište, proč jste si vybrali právě je.
29. července
 Léto v plném proudu a pokud počasí dá, taký pěkný pařák. Člověk se samozřejmě musí nějak osvěžit a kam jinam jít, než k bazénu? Jenže k tomu potřebujete nejen kvalitní a dosti přitažlivé plavky, ale také adekvátní knihu, která by vám k vašemu plaveckému úboru také řádně ladila. Sestavte seznam 5 knih, které jsou tím nejlepším čtivem k bazénu a také k vaší image a napište, proč jste si vybrali právě je.
5. srpna 
Taky jste vždycky chtěli zažít tu správnou a nespoutanou letní lásku? Ukradené polibky, nekončící procházky a krásně přiblblý výraz na tváři. Jenže ono je z toho nakonec prd a tak hledáte pomoc v knihách. Sestavte seznam 5 knih, které jsou podle vás zaručeným lákadlem pro opačné pohlaví anebo knihy, v nichž jste našli inspiraci a napište, proč jste si vybrali právě je.
12. srpna 
Říká se, že lidská blbost je nesmrtelná… a stejně tak jsou nesmrtelné i některé knihy. Ať už s nimi děláte cokoliv, přežijí to a vy je můžete číst opakovaně a opakovaně a opakovaně. Sestavte seznam 5 knih, které přežijí snad úplně všechno, i tu leteckou katastrofu, a napište, proč jste si vybrali právě je.
19. srpna 
Každý z nás má pár kousků knih, o nichž před rodiči tak nějak mlží, hlavně jim nesděluje jejich hříšný obsah. Protože před rodiči by něco mělo zůstat tajemstvím – pro vaše i jejich dobro. Sestavte seznam 5 knih, za které se před rodiči tak trochu stydíte a raději byste dělali týden domácí práce, než abyste jim vysvětlili, o čem vlastně ta kniha je a napište, proč jste si vybrali právě je.
26. srpna 
Jsou knihy a knihy. Na jedny nedáme dopustit a druhé bychom nejradši už nikdy neviděli. Jenže všichni ostatní okolo vás o nich neustále melou, vynášejí je do nebes a vy je tak máte neustále na očích a prostě se jich nemůžete zbavit. Sestavte seznam 5 knih, které jsou nesmrtelné, ale vám spíš pijí krev a napište, proč jste si vybrali právě je.

10 thoughts on “Potřeštěné letní kniho-dumání

  1. Skvělý nápad, určitě se přidám 🙂

  2. To se mi moc líbí. :)) Určitě se pokusím zapojit – už teď přemýšlím, jaké knihy kam vyberu. 😀

  3. To je skvělý! Snad mi to nějak vyjde… ;DD

  4. Hodně dobrý nápad 🙂 Určitě se aspoň jednou přidám, zatím mě napadají už knihy do 3. příspěvku :))

  5. No prima, jdu do toho, už se začínám nudit 😀 potřebuju něco na probrání 😀

  6. Tak to zní dobře. 🙂 Nejspíš se zapojím, snad bude kdy. 😀

  7. Líbí se mi to, chtěla bych se zapojit, snad mi to vyjde 🙂

  8. Výborný nápad! 🙂 Myslím, že se také zapojím… 🙂

  9. Tohle se mi vážně líbí! Určitě něco vymyslím a konečně se do nějakého knižního projektu zapojím, i když sama nemám knižní blog (snad to nevadí). I když to první téma je pro mě trochu zavádějící. Nemohla bych si to přepsat na jahodovou zmrzlinu, já vanilkovou nesnáším. 😀

  10. Skřítek: Příchuť už je jenom taková drobnost 😀 určitě si to můžeš přepsat :)). Jsem ráda, že se zapojíš 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s