Vendea v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

Ano ano, po delší době bych vám zase ráda představila jeden z mnoha knižních blogů (a že jich je :D). No, dnes (spíš už dávno, ale bohužel publikuji rozhovor až dnes) by nám všem svůj blog ráda představila Vendea. Podívejme se tedy, jak odpovídala na mé otázky :). Pokud chcete také představit váš blog, stačí mě kontaktovat na e-mail a já vám zašlu formulář :)).

Stav k 11. 6. 2012

Vendeu najdete na blogu http://vendeadreams.blogspot.cz/

1. Ahoj! Abychom věděli, o kom je řeč, tak se nám ve zkratce, prosím, představ 🙂 
Na internetu vystupuji pod přezdívkou Vendea. Pokud bych měla přemýšlet nad původem své přezdívky, tak to vše začíná i končí u knih. Jedná se o slovo z elfské řeči, kterou vymyslel J.R.R.Tolkien ve svém Pánovi prstenů. Chodím na střední ekonomickou školu, ale v budoucnu bych ráda studovala literaturu. Mým největším koníčkem je samozřejmě čtení, dále ráda jezdím na koni, na kole, plavu, chodím ven s přáteli, tančím a zajímám se o esoteriku. 
2. A teď teda přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – k tvému blogu. 
jak se tvůj blog jmenuje a co tě vedlo k tomu, abys mu dal/a takový název 
Najdete ho na adrese vendeadreams.blogspot.com a v delším provedení má jméno Vendea dream world of books. No, vymyslet název bylo docela těžké, jelikož mne pořád nenapadlo nic originálního. No, vlastně ani tohle není originální, ale knihy pro mě znamenají útěk do vysněného světa, ve kterém mohu prožít nové a nové příběhy.. A možná proto se také jmenuje Vendea dreams. 
jak dlouho už svůj blog vlastně máš 
Jen krátkou chvíli, myslím, že od ledna 2012. Nový rok, nový blog. 
zkoušel/a jsi i jiné možné alternativy (např. blog.cz, pise.cz, blogger, wordpress, aj.) vedení blogu a proč jsi zůstal/a právě u té, kterou máš 
Už přes šest let jsem stálou návštěvnicí blog.cz, dokonce tam mám i svůj blog, který jsem si založila někde v roce 2005 – vendea.blog.cz. Jistě, originální název 😀 Po té, co jsem se dověděla o knižních blozích, které jsou převážně na blogspotu, jsem si založila svůj vlastní knižní blog, a musím uznat, že blogspot se pro knižní blog hodí daleko lépe. Tím ale nechci říci, že bych na svůj blog na blog.cz zapomněla. Nyní se na něm věnuji esoterice a občas i nějakému tomu anime. 
co je na tvém blogu podle tebe nejlepší, nejvíce navštěvované a proč 
To musí posoudit návštěvníci 🙂 Nejsem na svůj blog nějaký odborník nebo tak, ale mám ráda svoje recenze. Nejvíc navštěvovaný byl zatím asi Hop a giveaway, jak jinak. Po nakouknutí do statistik se nejvíce navštěvovanou Recenzí staly Můří deníky. 
na co se tvůj blog především soustřeďuje, nebo spíš, na co ho ty soustřeďuješ 
Můj blog se zaměřuje na knihy, jak už je asi z obsahu patrné. Uveřejňuji na něm své recenze a občas i nějaké to meme, ve kterém vyjádřím své názory. 
3. Kolik času věnuješ (asi tak průměrně) svému blogu? 
To záleží zrovna na tom, jak se mi chce. Jsem líný člověk, a proto to bývá tak hodinka denně, někdy ani to ne. 
4. Zajímá tě hodně, co si návštěvníci o tvém blogu pomyslí, např. o vzhledu, o jeho struktuře, aktivitě? 
Názory návštěvníků jsou pro mě důležité, avšak ne nezbytné. Dělám blog hlavně proto, protože mě to baví a ne kvůli nějaké návštěvnosti nebo tak. 
5. Byl nějaký blog inspirací pro vznik tvého? 
Ano, musím přiznat, že asi tři blogy mé rozhodnutí ovlivnily. Prvním byl blog Abyss, na který jsem chodila nejdéle. Doopravdy obdivuji její práci, stejně jako Syki a Willindu. Díky těmto slečnám jsem obohatila řady knižních blogerů i já. 
6. Co děláš proto, abys měl/a uspokojivou návštěvnost? 
Jak jsem říkala nahoře, návštěvnost je mi celkem jedno. Přidávám si články svým tempem, tak, jak mne to těší a ne proto, aby blog dosahoval nějakých přehnaných čísel. Pokud mé návštěvníky zaujme, budu jen ráda. Nikoho ale nutit nebudu. 
7. Co bys chtěl/a vzkázat všem návštěvníkům (ať těm současným, ale i budoucím) blogu? 
Chtěla bych vám všem poděkovat za vaši oddanost a skvělé komentáře, díky kterým se můžu poučit a něco určitě i vylepšit. Doufám, že vás nezklamu 🙂 
8. A poslední otázka za dva bludišťáky! Myslíš si, že blog je dobrým způsobem trávení volného času? 
Záleží na tom, na jaké účely slouží. Třeba knižní blogy jsou podle mě fajn, jelikož člověk vyjadřuje svoje názory a tak podobně. Pokud jde o tvůrčí práci, či fotografie, jsem jednoznačně pro. Člověk se rozvíjí. U blogů, které jen kopírují obsah nebo pořádají nesmyslné “Affs obíhačky” doopravdy nechápu, jaký mají smysl. Blog by měl být o tom, abychom se odreagovali, a ne o tom, abychom u něj trávili doslova hodiny a naháněli si Affs.

3 thoughts on “Vendea v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

  1. Skvělý článek 🙂
    Vendeu mám hrozně moc ráda – jako blogerku i jako normální holku. Je fajn, vede skvělý blog a moc ráda se k ní vracím :))

  2. Jé, děkuju 😀 Už jsem na to nějak zapomněla :))

  3. Jj, super blog =) já chci nějakou dobu ještě strávit na blog.cz ale blogspot je taky fajn… jenže prostě… když už jsem si jednou založila svůj blog na Blogu, je mi blbý tak rychle přecházet. 😀 Co mam dělat? :DD

    Ale jo, fakt úža blog, chodim na něj pravidelně 0=D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s