Březnová Čmucháreň

Březen se s Dubnem sešel a to znamená čas na další Čmucháreň tady u mě na blogu. Co se týče knih, tak byl březen docela dobrým měsícem a mě se podařilo ulovit celkem deset kousků. Někdo si může říct, že deset knih je málo, ale pro mě je to akorát a to jsem ještě ani nějaké nestihla přečíst :D. Tak se na to podíváme ne? Na konci pak zase budou nějaké ty odkazy, co mě v březnu zaujalo a tak 🙂

Tento měsíc jsem si koupila celkem čtyři knihy (jsem se rozšoupla :D). Na pokračování Kate Daniels se hrozně těším, ještě jsem se do něj nestihla začíst, protože čtu recenzák, ale brzo Kate se těš. Šerochodce jsem již dočetla no a pořád z toho mám takové divné pocity, počítám, že tak zítra si budete moci přečíst na blogu recenzi na tuto novinku.
Pak můžete vidět první díl nové série, kterou pro nás vydal BB art – Andělé noci. No, ta kniha byla celkem zajímavá ale našla jsem si v ní nějaké mouchy, které jsem prostě nemohla překousnout, více si můžete přečíst v recenzi na tuto knihu, ale moc jsem asi nechválila.
Posledního upíra jsem ukořistila v pondělí v knihkupectví, hrozně se mi líbí ta obálka – stejně tak pokračování. Jsem zvědavá, jestli se mi stejně bude líbit i obsah knihy.
Předešlé tři kousky jsem si objednávala na začátku měsíce přes internet – zkuste beletrie.eu, super ceny! Pak je to někdy výhodné i na librum.cz, já to vždycky porovnávám =).

Přejdeme na recenzní výtisky. Za které ještě jednou velmi děkuji nakladatelství Fragment a Zoner Press!
Bohové Olympu – super nová série Ricka Riordana, navazující (tak trochu) na Percyho Jacksona. Čte se doslova jedním dechem a mohu jen a jen doporučit! To bez obálky je Inheritance, čtvrtý díl Odkazů dračích jezdců, který se mi nesmírně líbil! Pokud se nepletu, tak včera měl vyjít. Ale já si počkám na paperback, abych měla komplet sérii.
Tuláka ve stínech od Pechova právě čtu. Musím říci, že ta kniha je hrozně těžká na držení. Ale asi to dělají ty silné stránky, na kterých je natištěna. Jsem teprve v začátcích, ale celkem se mi to líbí a jsem zvědavá, jak z toho všeho Harold vlastně vyvázne. Za tuto knihu děkuji nakladatelství Zoner Press :).
Pak tu máme ještě dva hubeňoury od Fragmentu. Prvním je Deník úúúplně obyčejného upíra, kterých bych doporučila všem, kteří se chtějí pobavit. Já jsem se při tom celkem nasmála, tak proč bych to pro pobavení nedoporučila dál někomu :).

A posledním recenzním výtiskem je třetí díl Stefanových deníků – Prokletí. Když se nad tím tak zamyslím, tak je vždycky nějaký díl – ten ujde, pak je další – to je hrůza a pak zase další, co je dobrý. Prostě mi to přijde takhle na střídačku (stejně i u Upířích deníků). Víte jak to myslím, dobrý – hrozný – dobrý – hrozný, a tak pořád dokolečka dokola.

Na posledním obrázku je vidět kniha, kterou jsem vyhrála u Teresinhy na blogu. Nikdy nepřestávej věřit od české autorky. Ta kniha by mohla být dobrá, kdyby to jen byl ten můj šálek kávy, jak se říká. Pro mě to prostě nebylo, ale to neznamená, že by se to někomu nemuselo zalíbit, že?

No a to jsem knihy, teď bych ráda přešla na nějaké ty odkazy, které se mi za březen nashromáždily v poznámkovém bloku. Snad zaujmou i vás :). Takže nejprve Annejude slaví se svým blogem jeden rok fungování, takže já ještě jednou tímto gratuluji!
U Syki na Knižním doupěti mě zaujaly hned dva články, prvním je její recenze na Šerochodce a druhým je její zamyšlení na téma Knižní blogy. Rozhodně zajímavé počtení. Pak tu mám ještě jeden odkaz na recenzi, tentokrát u Ohany a ta recenzovala Inheritance. Tohle vlastně byla první recenze, kterou jsem na tento RC četla. Ještě jednou tímto děkuji Fragmentu, že dalo možnost 50 lidem přečíst si tuto knihu v předstihu.
Kacennnka nám na svém blogu vysvětlí, jak je to vlastně s knihami a (ne) rodinou. Tento článek mě opravdu zaujal a musím říci, že jsem v něm viděla hned několik (asi všechny) knih. No přečtěte si ho a myslím, že vás rozhodně zaujme a donutí se zamyslet při dalším čtení.

Víte co je nejkrásnější? Když vám nakladatelství samo od sebe napíše, že by s vámi rádo spolupracovalo. No já nechci nic zakřiknout, ale jsem hrozně ráda, že si mě vůbec někdo všiml a že by mohla nějaká spolupráce vzniknout :). Jsem na to zvědavá a jestli to vyjde, to se asi dozvíte z nějakých budoucích recenzí, kdyby náhodou :).

Advertisements

9 thoughts on “Březnová Čmucháreň

  1. No že vím, kdo ti napsal 😀 😀

  2. A já vím kdo 😀

  3. Vám taky holky? 😀

  4. No, vypadá to na silnou (zatím) trojici 😀

  5. Takže pokud to chápu dobře, tak napsali vám oběma, jo? V tom případě jsme už čtyři 😀

  6. Kdo je čtvrtej? 😀 Práskni to 😀

  7. 😀 já to tušila 😀 no uvidíme, kdo dál… 😀 i když, jednu v hlavě mám :))) 😀

  8. Tak to určitě bude více lidí, chtělo by to zeptat se nějakého zdroje :D. Ale každopádně jsem na to zvědavá 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s