Posuď knihu podle obalu (#40)

Nedělní meme hostované Syki.
 Vyberete si jeden obal knihy, publikujte k němu stručnou anotaci knihy a posuďte ho, jak se vám zachce.
Název: Noční záře  
Autor: Tanja Heitmann 
Anotace: Tanja Heitmann, jedna z nejúspěšnějších německých autorek současnosti, se již českým čtenářům představila dvěma osobitými fantaskními romány Zimní měsíc a Ranní červánky. V Noční záři, další z řady knih plných magie a imaginace, je Adam, tvor, který spolu s nitrem démona přijal i nesmrtelnost a vynikající lovecké vlohy a putuje časem v podobě krásného mladíka, povolán do Los Angeles šedesátých let minulého století, aby vyslídil pachatele krvavých obětních obřadů, jimiž ohrožuje nenápadnou existenci ostatních tvorů žijících mezi lidmi. Netuší však, že je to pouze záminka. Ve skutečnosti má vystopovat monstrum, které zabíjí bytosti jemu podobné a okrádá je o démony usídlené v jejich nitru. Při plnění svého obtížného úkolu se Adam nečekaně zamiluje do smrtelnice Esther a čeká ho další velké překvapení. 
Můj názor na obálku: Bohužel jsem ještě neměla tu čest přečíst si něco od této autorky a proto jsem si na dnešní posuzování obálek vybrala právě tuto knihu. Na obálce rozhodně upoutají pozornost výrazné oči modelky. Ty tak trochu nahání hrůzu. Na druhou stranu se mi líbí vybraný odstín modré barvy, který se (sice v tmavší formě) řadí mezi moje oblíbené. I anotace knihy dokáže rozhodně zaujmout. Nebezpečí, láska, to všechno tato kniha slibuje. Jako výtku bych měla asi ty modré “ornamenty” ve stylu vět, který jsou po celé knize. Od těch bych klidně upustila.

3 thoughts on “Posuď knihu podle obalu (#40)

  1. Na tuhle obálku jsem se taky sama párkrát dívala a vypadá vážně zajímavě. Souhlasím s tebou ohledně těch ornamentů. Ve spodní části knihy mi sice nevadí, ale u toho obličeje už si to vážně odpustit mohli.

  2. Mně tam zase ta tvář vůbec nesedí. Přijde mi tam vyloženě jen nasazená.

  3. Mě obálka přijde taková spíše hororová, ale po přečtení anotace jsem na tu knížku zvědavá. Už aby jí v knihovně u nás měli 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s