Ettelëy Dragons v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

Dalším blogerem v pořadí je Ettelëa Dragons (snad to nějak skloňuju dobře) :D! Které samozřejmě ještě jednou děkuji za vyplněný dotazník. Pokud chcete také představit váš blog, stačí mi napsat na e-mail!
Stav k 6. 2. 2012

Ettelëy najdete na stránce etteleadragons.wz.cz

1. Ahoj! Abychom věděli, o kom je řeč, tak se nám ve zkratce, prosím, představ 🙂 
Dobrá… Tak tedy, na blogu a vůbec obecně na internetu mě většinou najdete pod přezdívkou Ettelëa Dragons. Tuhle přezdívku už nějaký ten pátek používám a není na ni zase tolik divného, protože pochází z doby, kdy jsem byla tak trošku posedlá elfštinou a Ettelëa je překlad mého reálného jména Bára. Bydlím nedaleko Ostravy a studuji druhým rokem Waldorfské lyceum. Mým největším koníčkem jsou knihy, psaní a zvířata, hlavně můj potkánek Abí Bubbles a koně. 
2. A teď teda přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – k tvému blogu. 
jak se tvůj blog jmenuje a co tě vedlo k tomu, abys mu dal/a takový název 
Bloguju už nějakou tu dobu a takový můj první pro mě důležitý blog bylo Útočiště elfího poutníka, který stále funguje a kde se objevovaly především moje literární výtvorky. Psát mě sice baví, ale nakonec jsem usoudila, že tudy cesta asi nepovede a protože mě taky baví číst, tak se z něj stalo Knižní útočiště, což je docela výstižný a prostý název – takové moje místečko, kde se zabývám knihami, především fantasy a taky YA. 
jak dlouho už svůj blog vlastně máš 
Brzy to bude více jak půl roku, takže nijak dlouho. Tedy alespoň co se Knižního útočiště týče. Můj bývalý blog je poněkud starší. Ale doufám, že toho jen tak nenechám 
zkoušel/a jsi i jiné možné alternativy (např. blog.cz, pise.cz, blogger, wordpress, aj.) vedení blogu a proč jsi zůstal/a právě u té, kterou máš 
Tak na blog.cz mám blog stále, ale Knižní útočiště mám momentálně na webzdarma.cz. Ještě nedávno byl ale na wordpressu. Ten mi ale už od začátků moc nevyhovoval a tak jsem se nedávno odhodlala ke stěhování. Teď jsem spokojenější, protože mi nový blog připadá přehlednější. 
co je na tvém blogu podle tebe nejlepší, nejvíce navštěvované a proč 
Nejlepší? To je těžké něco takového říct… Navíc jsem perfekcionista a nikdy se sebou nejsem úplně spokojená. Tak já doufám, že to jsou právě recenze, na kterých hodně usilovně pracuju, ale taky se celkem chytly knižní videa, ne? Ty se myslím docela líbí. 
na co se tvůj blog především soustřeďuje, nebo spíš, na co ho ty soustřeďuješ 
Na knihy, zejména na fantasy a taky na YA (neboli knihy pro mladé dospělé). A především na něm najdete recenze na takové knihy. 
3. Kolik času věnuješ (asi tak průměrně) svému blogu? 
Jak kdy. Jsem docela líný člověk a do všeho se musím hrozně přemlouvat, ale snažím se. Většinou není přes týden moc času, takže spíše o víkendu, kdy se snažím dohánět všechny resty a píšu recenze, ať už na blog nebo pro Fantasy Planet. Jak jsem už řekla, jsem perfekcionista a u jedné recenze jsem schopná strávit klidně celý den, někdy třeba i více dnů, takže by se dalo říct, že mu věnuju hodně, i když se to na aktivitě až tak neprojevuje. Já nepublikuju články každý den a nepíšu pět recenzí týdně, tím nechci říct, že je to špatné, ale já to tak prostě nedělám. 
4. Zajímá tě hodně, co si návštěvníci o tvém blogu pomyslí, např. o vzhledu, o jeho struktuře, aktivitě? 
Myslím, že to zajímá všechny blogery. Co se vzhledu týče, tak s tím moc nenadělám, většinou používám už připravené designy, protože jsem se zatím prostě nebyla schopná naučit pracovat s těmi programy. A snažím se být aktivní, protože blog, kde se objeví článek jednou za půl roku je docela o ničem… Pořád se snažím udělat blog co nejpřehlednější a zajímavý, jestli se mi to daří, to musí posoudit ti, co ho navštěvují. 
5. Byl nějaký blog inspirací pro vznik tvého? 
Ano, byl. Úplně první knižní blog, se kterým jsem se setkala, byl blog Abyss a pak ten Syki. To ony mě inspirovaly k tomu, abych vytvořila taky svůj. Až potom jsem zjistila, že těch knižních blogů je docela dost.
6. Co děláš proto, abys měl/a uspokojivou návštěvnost? 
Řekla bych, že pro mě není návštěvnost to úplně nejdůležitější. Ono je hlavně důležité to, jací lidé můj blog navštěvují, než to, kolik jich tam denně přijde. Raději méně těch, kteří se o to téma zajímají a s chutí si nějaký ten článek přečtou než „x“ takových, které knihy vůbec nezajímají. A proto, aby můj blog navštěvovali lidé, které knihy zajímají, se snažím psát dobré recenze a časem snad přibudou i nějaké vlastní nápady a projekty, aby byl blog zajímavější. 
7. Co bys chtěl/a vzkázat všem návštěvníkům (ať těm současným, ale i budoucím) blogu? 
Doufám, že se vám u mě líbí a že vám občas třeba pomůžu s výběrem nějaké té knížky. A že jsem ráda za každý váš komentář, protože pro blogery je zpětná vazba hodně důležitá. Každý komentář člověka potěší a popostrčí vpřed a dodá chuť k další práci. Takže bych vám ráda poděkovala za každou vaši návštěvu a větu, kterou u mých článků zanecháte. 
8. A poslední otázka za dva bludišťáky! Myslíš si, že blog je dobrým způsobem trávení volného času?
Myslím, že ano, pokud to člověka baví. Ale asi taky záleží na tom, o čem člověk píše, aby ten čas u psaní strávil alespoň trochu smysluplně. Nejideálnější je, když to člověka baví, tráví u toho přiměřený čas a někam ho to posouvá…

2 thoughts on “Ettelëy Dragons v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

  1. Skvelý rozhovor.. 🙂

  2. Úžasný, miluju tyhle blogy!!
    PS: před nějakým čase jsem ti taky psala email (od rodaw@seznam.cz ) , ale mezitím jsem se přestěhovala na novou adresu, takže tímhle ten svůj mail tak nějak “ruším” 😀 díky moc :))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s