Awekki v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

Dalším človíčkem, který by nám rád představil svůj blog, je Awekki! Tímto ještě jednou děkuji za vyplněný dotazník ohledně tohoto projektu. Pokud nám chceš také představit blog, jednoduše mě kontaktuj na e-mail!
Stav k 6. 2. 2012

Awekki najdete na blogu awekkisworld.blogspot.com

1. Ahoj! Abychom věděli, o kom je řeč, tak se nám ve zkratce, prosím, představ 🙂 
Ahoj, jsem Awekki z Mon univers parallèle, knižního blogu. Je mi 16 let, jsem z Brna a studuji třetím rokem na šestileté sekci gymnázia. V bloggerské sféře se nepohybuji moc dlouho, teprve od října, ale už jsem si to stihla zamilovat. Dala jsem tomu čtení hromady knih nějaký ,,smysl” a získala možnost vyjádřit své názory. Jediné mínus je, že mi to ubírá čas na čtení, ale vůbec mi to nevadí, protože přestávku občas potřebuji. 
2. A teď teda přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – k tvému blogu. 
jak se tvůj blog jmenuje a co tě vedlo k tomu, abys mu dal/a takový název 
Jmenuje se Mon univers parallèle což ve francouzštině znamená můj paralelní vesmír. Zvolila jsem tenhle název hlavně proto, že jsem nechtěla vystupovat přímo za sebe, ale vytvořit si své druhé já, které je blázen do knížek, protože jsem neměla v plánu říkat lidem, že mám svůj blog. Nakonec to tom ví jen dvě kamarádky a rodina. Ve francouzštině je to proto, že je to můj druhý jazyk. Trápím se s ním už hodně dlouho, tak ho proto považuji za svou vedlejší součást. 
jak dlouho už svůj blog vlastně máš 
Jak už jsem psala, mám ho od října. Ani nevím, proč jsem ho založila. Byl to takový momentální popud, hlavně protože jsem už delší dobou sledovala ostatní blogy a zajímalo mě, jestli bych něco takového taky zvládla. 
zkoušel/a jsi i jiné možné alternativy (např. blog.cz, pise.cz, blogger, wordpress, aj.) vedení blogu a proč jsi zůstal/a právě u té, kterou máš 
Ne, nezkoušela. Začala jsem u bloggera a zatím neplánuji přesun, protože mi vyhovuje. Jen občas se nepohodneme, ale za chvíli se to zase spraví. 
co je na tvém blogu podle tebe nejlepší, nejvíce navštěvované a proč 
Podle statistiky je to moje první soutěž, která probíhala v minulém měsíci. Nepřekvapuje mě to, můžu dokonce říct že jsem to čekala, ale že v takové míře, to zas ne 🙂 Dále jsou to recenze a to mě velmi těší. 
na co se tvůj blog především soustřeďuje, nebo spíš, na co ho ty soustřeďuješ 
Že by knihy? 😀 Tak na ty určitě, ale žánr nemám přímo vyhraněný. Jen recenze píšu na YA knihy a také hlavně na fantasy. 
3. Kolik času věnuješ (asi tak průměrně) svému blogu? 
V poslední době jsem tomu moc nedala, protože jsem neměla čas a bohužel ani chuť. Dokonce jsem za jediný den rozečetla i čtyři knížky, protože mě ani jedna nebavila a nemohla jsem se začíst. Teď už je to lepší, takže čekejte i více článků a recenzí. 
4. Zajímá tě hodně, co si návštěvníci o tvém blogu pomyslí, např. o vzhledu, o jeho struktuře, aktivitě?
Samozřejmě. Jakého bloggera by to nezajímalo? Píše sice i pro sebe, ale hlavně pro čtenáře, bez kterých by blog nebyl tím čím je. Vzhled určitě důležitý je, protože díky němu si čtenář blog zapamatuje a zvedne mu i chuť články číst. Aktivita určitě důležitá je, ale to je i přehlednost. Když čtenář hned najde to co hledá, je to určitě plus. 
5. Byl nějaký blog inspirací pro vznik tvého? 
Tak určitě všechny, protože každý je něčím zajímavý a originální. Nejvíc mě ale zaujal blog Knižní doupě a Knižní nekonečno. 
6. Co děláš proto, abys měl/a uspokojivou návštěvnost? 
Snažím se pravidelně přispívat novými články se zajímavými knihami. Jinak se na návštěvnost moc nezaměřuji, je to jen číslo 🙂 
7. Co bys chtěl/a vzkázat všem návštěvníkům (ať těm současným, ale i budoucím) blogu? 
Tak určitě ať čtou samé dobré knihy, ať každá, kterou budou číst je něčím zaujala a nezapomněli na můj blog a vždy se na něj rádi vraceli a nechali se inspirovat. 
8. A poslední otázka za dva bludišťáky! Myslíš si, že blog je dobrým způsobem trávení volného času? 
Ano, je to zajímavá činnost, která sice nemusí všechny zaujmout, ale také by se neměla podceňovat. Není to o nic horší než samotné čtení knih.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s