Ilona Andrews – Magie Mrtvých

Originální název: Magic Bites
Série: Kate Daniels, díl první
NakladatelstvíFantom print
Počet stran: 256
Rok vydání: 2011

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla, zatímco se pistole zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…

Stručný děj, příběh.
Svět už není takový, jaký ho dnes známe. Vydáme se do Atlanty, která je ovládána magií. Tato magie si může za vinu připsat vznik nemála nadpřirozených bytostí, které se pohybují po zemi. A to už na scénu přichází Kate. Kate Daniels. Kate Daniels, která se nebojí vzít svého Zabíječe a vrhnout se přímo do hnízda všelijakým obludám. Ale po vraždě jejího opatrovníka se musí vypořádat s mnohem větším nebezpečím, než je pár neposedných upírů. Nejen, že se musí potýkat se sexy nápadníky, ale někdo začíná vraždit mladé ženy, upíry a kožoměnce v jejím okolí. Zatím ovšem netuší, že půjde i o její život.

Svět ovládaný magií.

Městská fantasy patří mezi moje oblíbené čtení a Kate Daniels si mě získala již svým prvním dílem. Atlanta a pravděpodobně i celý svět už nějaký ten pátek vůbec nevypadá tak, jak ho známe. Ovládá ho magie a ta je velmi vrtkavá, co se týče veškerých technologií a různých vychytávek. Auta jezdí jenom občas, telefon funguje jenom na milé slůvko a mrakodrapy už dávno nejsou tím co bývaly. Nejčastějším dopravním prostředkem je koňský povoz a kdo je chudší, tak má buď jenom oře bez kočáru nebo nohy.

S vlnou magie přicházejí na svět i různé bytosti, které by za normálních okolností neměly vůbec existovat. A tyhle bytosti většinou nejsou žádné ťuťu ňuňu, které známe z jiných knih, ne, tady jsou opravdu krvelačné a bojechtivé. A jestli čekáte úchvatné upíry v lesklé zbroji, čekáte marně, upíři jsou zde popsáni tak, jak jsem je snad ještě v žádné knize nezažila. On vůbec celý ten nový svět, kteří autoři vytvořili je něco nového a nevídaného, ale rozhodně musím říci, že hodně chytlavého.

Tenhle nový svět a ty bytosti v něm jsou nesmírně zajímavé a hlavně jiné, než je kdo může znát. Podotýkám, že tahle stvoření jsou také hrozně moc rozmanitá a člověku jde až hlava kolem, kolik jich tam všude lítá. Tu máme kočkodlaka, hyenodlaka, krysodlaka, a spoustu dalšího, na co si opravdu nedokážu vzpomenout.
Pocity, dojmy a hodnocení.
Městskou fantasy jsem si oblíbila hlavně díky sérii o Mercy Thompsonové, kterou vydává také nakladatelství Fantom Print. Proto jsem nemohla odolat a rozhodla jsem se zkusit to i s Kate. Já vám musím něco říct, já toho za žádných okolností jinak nelituji. Troufnu si říci, že je to snad ještě lepší než Mercy. Kate si mě získala hned prvním dílem, není to žádná ufňukaná holčička, která se svojí blbostí dostává do potíží a pak jí někdo musí zachraňovat a spoustu lidí u toho umře. Ne, to ona je ten, kdo se vrhá a kdo se nezastaví, kdo nakrmí svého Zabíječe a je opět připravena do akce. Kate je bojovnice, je žoldák a ničeho se nebojí.
Samozřejmě by to nebylo ono ani bez toho správného dobrého záporáka. No jen si to přiznejme, kdo nerad čte ty scény, kdy se hlavní hrdince podlamují kolena pod upřeným pohledem toho vyvoleného? Sice se u Kate v prvním dílu takových scén moc nedočkáme, ale náznaky tam jsou, to znamená, že se to pravděpodobně ještě dál rozvine.
Navíc nemůžu autorům upřít jejich úžasný humor, při kterém se každý pokřiveně usměje. Ono se vážně jedná o skvělé dílo, které chci mít kompletní ve své knihovničce, za každou cenu. Ani nelituji těch pěti hvězdiček, které dávám tomuto prvnímu dílu. Myslím, že jsem objevila svojí novou nej sérii (Harryho nic nepředčí!). Víte, já bych vám tu mohla vyprávět, jak je to skvělé, ale stejně bych vám ten zážitek nedokázala dokonale popsat, to se musí přečíst, tahle magie se prostě musí cítit! Jedině bych vás snad chtěla varovat před občasnými vulgárními výrazy a docela krvavými scénami. Jinak dávám této knize všech deset nahoru a při příští návštěvě knihkupectví sahám po dalším dílu.
Obrázek obálky a anotace: bux.cz
Doplňující obrázky: deviantart

5 thoughts on “Ilona Andrews – Magie Mrtvých

  1. No tak to je jasná páka 😀 I když jsem to chtěla napsat trochu jinak všechno, ale jisté věci mě trošku vykolejily, znáš to 😀

  2. Právě že znám 😀 Ale jsem moc ráda, že se ti kniha tolik líbila 🙂

  3. Já četla jen jedničku, dál jsem se ještě nedostala,a le vypadá to, že budeš mít na svědomí, že se vrhnu i na další díly. Připomněla jsi mi, jak je Kate super. :DD

  4. Já četla zatím taky jenom první díl a jsem úplně natěšená na další 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s