Lednová Čmucháreň

S měsíční chvástačkou jsem chtěla seknout už před začátkem nového roku, ale pak jsem si řekla, že bych to aspoň mohla dokončit a pak začít s něčím jiným. V chvástačce jde “jenom” o knihy a já bych toho třeba chtěla psát víc, protože jsem ukecaný člověk, a tak vznikla tahle moje nová Čmucháreň – potrefený název, já vím :), ale jsem na ní pyšná :D.
Ze všeho nejdříve bych chtěla začít knihami, které jsem si za leden koupila, nebo dostala a možná dokonce i vyhrála 😀 ano, já jsem v lednu něco vyhrála (nebo mi to spíš v lednu přišlo), ale i tak děkuji Nikki Finn, že jsem měla možnost si u ní zasoutěžit a VYHRÁT :D, což se mi nestává zrovna často, ale občas se to tak nějak přihodí a já prostě něco vyhraju :D.
V lednu jsem se docela “rozšoupla” 😀 a dopřála jsem si pět knih, z nichž přečtené mám zatím jenom dvě :D, ale nebojte, na zbytek se chystám! Takové kousky si nenechám ujít a navíc by to byla ztráta peněz, kdybych to nepřečetla :D.
Hex Hall a Modrou krev už mám za sebou a na blogu už na ně najdete i recenzi :). Jezdce časem jsem si koupila úspěšné ukončení svého prvního zimního semestru, jako takovou odměnu, chtěla jsem si pořídit něco jiného, ale nic moc výběr, co se dá dělat. Výjimečnou jsem si pořídila společně s Hex Hall a Modrou krví, ještě jsem se k ní nedostala, mám ji sice jako ebook, ale chtěla jsem to pevně :D. A Čaroděje zeměmoří jsem si koupila jako přílohu k Pevnosti. Nevím no, únor už asi takový “bohatý” nebude 😀 nemám už žádné úspory, ale co se dá dělat :D, snad aspoň dvě :D.
Jak jsem psala výše, já jsem vyhrála! Ha ha 😀 VeEee něco vyhrála. Jednalo se o Foto-knižní výzvu u Nikki Finn, a ještě jednou jí tímto moc moc moc děkuji, že jsem u ní mohla vyhrát. Jak si můžete všimnout právě dneska jsem se začetla do klanu vlčice a zatím se mi to docela líbí, ale jsem docela zmatená z toho O, Od, Om a všeho na O :D. Už jsem za stou stránkou, takže mě to docela baví, když tak rychle otáčím stránky, ale vážně, zatím je to celkem dobré počtení!
Určitě všichni znáte americké reality show, kdy se po sto padesáti letech dá rodina dohromady, objevíme staré příbuzné a nebo se jenom koukáte na “Poštu pro tebe” :D. Těm, co mě znají z facebooku jako Verunku Melču Ježíkovou, tak těm asi neunikne jistá podobnost s tím, že Dlhý polčas rozpadu napsal Ernest Ježík. Náhoda, nene, po 20ti letech jsme se sestrou našly svého dědu, který žije na Slovensku a poslal nám dohromady tuto knihu :). Název i vzhled knihy může být trochu zavádějící a kdekomu připomene spíše učebnici fyziky, nenechte se prosím zmást! Jedná se o “Lahké akčné sci-fi bez mrtvol a sexu”! Jde o normální příběh, ještě jsem se do něj tedy nestihla začíst, ale nemůžu se dočkat! Mám v rodině spisovatele! 
Neuvěřitelné? Věřte tomu, je to tak, o prázdninách vám ukážu fotky z Trnavy!
V lednu jsem si dopřála jenom jeden recenzní výtisk, za který samozřejmě ještě jednou a velice děkuji nakladatelství Fortuna Libri. A víte co? U tohoto nakladatelství se v roce 2012 můžeme těšit na další skvělé knihy! Například pokračování Křídel, které ponese název Kouzlení, na pokračování Paranormálů s názvem Nikdo není bez viny, nebo na knihu Wither, a určitě i na jiné a stejně dobré!
Na Zlodějku duší jsem už napsala i recenzi, takže si jí můžete na blogu nebo na goodreads přečíst! Jen co hrdlo ráčí. Ten námět se mi hrozně zalíbil a jsem zvědavá, jak se to všechno bude dál vyvíjet a co Evie ještě potká za nebezpečná dobrodružství – nemluvím o uzamykatelné skříňce ;).
A ještě všechny knihy pohromadě (až na Dlhý polčas rozpadu, na ten jsem zapomněla).
Všímáte si, že jsem hrozně ukecaná? Ale tím to ještě nekončí, nebojte :D. Poslední dobou to vypadá, že na internetu probíhá nějaká tajná válka nebo co, mluvím o blogosféře. Mohla bych dokonce říci, že nikdo není v bezpečí. Začne to nevinným publikováním nějakého článku nebo statusu a vyústí to až v tyranii, která opravdu nezná mezí. Jasný, taky jsem udělala nějaký chyby, ale dokázala jsem si to s ostatními vyříkat a tak nějak na to zapomenout, nebo se s tím vyrovnat a neútočit pořád dál a dál jako nějaký termit, který se nezastaví, dokud nezboří celý dům. Už jsem se na to nemohla dívat a jako malý protest jsem “členem hnutí” SVOBODY NA INTERNETU, které jsem si tak nějak vymyslela a komu už je z toho všeho taky špatně, ať se zapojí a připojí banner tohoto “hnutí” k sobě na blog.
Nemůžeme být k sobě pořád takový, jací jsme. Jde vám snad o pomstu, o závist, žárlivost, nebo o co, já to nechápu, nemůžete to prostě hodit za hlavu a smířit se s tím? Tady někdo “vymyslí” meme a pak se naštve, když se do něj někdo zapojí, ale přiznejme si to, naše blogosféra je oproti té zahraniční docela pozadu a proto nic tady už skoro není originální a tudíž si to tolik nenárokujte. Nárokovat by si to měl ten, kdo s tím přišel opravdu jako první, ale to už je memový dědeček, popř. babička. Stejně je to s MÝM (i když mým je relativní, ale napíšu to, protože to dobře popisuje situaci, jaká se stala) Představ svůj blog, já si to tady vymyslím, někdo se mi přihlásí a pak na blog napíše, že to byl jakože můj nápad, ale někdo jiný ho seřve, že to můj nápad není, ať to laskavě smaže, no kde to jsme? Máte snad patent na rozhovor? Ne, tak relax!
Smutně musím říci, že jsem se v některých lidech opravdu hodně sekla a NIKDY opravdu nikdy by mě nenapadlo, že se z nich stane to co se z nich stává. Já bych byla ráda se všemi za dobře, ale prostě to nejde, to člověk napíše svůj názor a hned ho kamenují, nemůže ani připsat komentář do statusu na GR. Jo to mi připomíná, já mám prý zakázáno vkládat do statusů nebo komentářů na GR obrázky 😀 pozor na to :D.
A navíc, už to začíná být opravdu trapné až k smíchu, já občas jenom kroutím hlavou nad tím, jací nějací lidé jsou, nejde mi to prostě do hlavy, kde se v nich bere tolik zla a nenávisti? Ublížil vám snad někdo? Ano? Tak víte jaké to je a proto prosím neubližujte ostatním. Já se budu stavět na stranu těch týraných, protože se většinou jedná o lidi, kteří pořádně ani nic neudělali.
A ještě vás nenechám 😀 ale teď něco trochu příjemnějšího, alespoň pro mě :D. Áno áno áno! Mám za sebou úspěšný zimní semestr! A jsem hrozně ráda, protože mám prázdniny až do 13. února (a to už jsem jeden týden doma). Musím se vám pochlubit, že jsem všechno dala na první pokus, heč :D. Jsem hrozně ráda, že to mám za sebou, 24 kreditů doma 😀 a jestli se mi podaří úspěšně dokončit i letní semestr, tak jich budu mít 60, což znamená, že pro postup do třeťáku mi bude chybět jenom 25 kreditůů 😀 Nerozumíte, nevadí 😀 já bych se v tom taky nevyznala. No prostě, do druháku je to 45, a do třeťáku 85 :D.
Mějte se krásně a těšte se na únorovou čmucháreň, i když bude asi poněkud chudší :D.

15 thoughts on “Lednová Čmucháreň

 1. Vtipný název, i když bych soudila, že bude spíše u článku, co se zabývá tím, co se kde chystá a šustne. Jakože, co jsi vyčmuchala, ale knížky ti přeju.
  ACTA mě taky štve. Na jednu stranu chápu, že chtějí autoři dostat zaplaceno za své výtvory, ale nesouhlasím s tímto způsobem.
  S tím spisovatelem v rodině je to vtipný poznatek. Náhodou i já jsem vnučkou spisovatele a novináře, co napsal jednu cestopisnou knihu. Až pod střechu světa se jmenuje.
  http://books.google.cz/books/about/A%C5%BE_pod_st%C5%99echu_sv%C4%9Bta.html?id=7KeeHAAACAAJ&redir_esc=y

 2. Zvláštne, že sa tu dožaduješ toho, aby sa na nejaké spory alebo čo zabudlo ale sama zasa napíšeš odstavec v ktorom to ZASA riešiš. Myslím, že nieje šanca to ukončiť ak niekto nezačne a mám pocit, že bolo úplne zbytočné do toho zasa rýpať. Každý by mal začať od seba takisto aj ty by si to mala nechať tak ak to očakávaš od druhých čo povieš. 😉

 3. Poučný článok veru 🙂
  Knihy sú úžasné, verím, že si dokonale užiješ. 🙂
  S tými kreditmi to máte zvláštne. My musíme mať do bakalára 180 kreditov, čiže sa počíta v priemere 60 na rok – 30 na semester…po prvom roku som však mala 70, takže si potom v tretiaku nemusím voliť toľko predmetov 🙂

 4. Co povím? Že jsem se vyjádřila, to snad mohu ne? A asi si nepochopila svobodu na internetu, o té tam píšu a proč jí chci, proto to tam zmiňuji, protože něco už hraničí se šikanou.
  A mohla bych poprosit, aby sis vybral/a jiný profil než “Anonymní”?
  Já to nechtěla řešit, ale pak se dovím tohle, přečtu tamto a proto chci být se všemi (nebo s většinou aspoň) za dobře, aby se už nic zlého nestalo..

 5. S těma kreditama je to všelijaký 😀 u nás jich snad je na bc 125 ale teď si nejsem jistá, takže se to dá “nahrabat” docela snadno, když bych jich teoreticky za prvák mohla mít 60. Někdo to má třeba i tak, že i jenom do letňáku musí mít určitý počet, ale to u nás naštěstí není 😀

 6. No to víš, Syki mi s názvem pomáhala, vymyslela čmuchárnu, tak jsem to jenom přetento na “čmucháreň” 😀 jako co jsem vyčmuchala za knížky :D.
  Fíha, tak to je super, že jsi taky od spisovatelů 🙂 děda teď na podzim chystá další knihu, tak jsem na ní zvědavá 🙂

 7. No ale dúfam, že si uvedomuješ, že na spory a hádky vždy treba strany dve a nikdy nieje na vine jedna. Poradím ti nerob to čo nechceš aby ti robili druhý keby sa tým riadiš tak by si si ušetrila nervy z podobných vecí. Samozrejme nemôžem hovoriť za iných ale vždy sa musí nájsť niekto kto začne a ty evidentne aj tým, že si ten odstavec napísala dokázala, že to nedokážeš prekusnúť a chceš stále niečo riešiť.

  Niečo iné ako Anonymní? Prečo veď sloboda na internete 😉 mám hádam právo voľby nie? (keby nie asi by tam nebol ten výber predpokladám) Alebo máš problém s tým, že nevieš na koho si prípadne zanadávať, keď sa ti nepáči? 😉

 8. Ano, určitě máš právo volby, já se jen slušně zeptala. A co se týče té svobody na internetu – není to právě ono? Že si můžu napsat co uznám za vhodné?
  Mám takový dojem, že si trošku protiřečíš, nejdřív mě osočuješ za můj názor v tomto článku a pak píšeš, že je svoboda na internetu 😉
  Já bych se tu s tebou mohla bavit do nekonečna, ale ty to stejně nepochopíš, já chci aby to přestalo, proto ta SVOBODA NA INTERNETU, jestli to nechápeš, za to já už nemůžu. Nebudu to tady vysvětlovat stokrát. Proto jsem tam uvedla ty příklady, aby bylo jasné, proč tu svobodu chci, ale beztak tu budeš zase říkat svoje stále dokolečka 🙂

 9. Ja som nikde netvrdila, že nemáš právo sa vyjadriť. Za to, že si to zasa nepochopila ty nemôžem zasa ja. 😉 A nie neprotirečím si (inak ty áno by the way ak hovoríš o slobode a potom chceš sama neviem prečo, aby som sa ti odtajnila 🙂 ) ja som iba povedala, že ak sama tak veľmi chceš aby sa tá žabomyčšia vojna ukončila nieje na mieste do toho rýpať to nieje riešenie lebo jediné čo dosiahneš je len to, že zasa niekoho popudíľ svojimi vyhadreniami ale to si asi neuvedomuješ. 🙂

 10. Přímo ne, ale očividně je vidět, že ti to prostě vadí. A mě je putna, jestli tady máš anonymní, nevím proč to dál řešíš, já jsem se jenom zeptala, to že si za svým názorem neumíš stát a skrýváš se, to není můj problém. Klidně si buď jako anonymní, pro mě za mě, a prosím tě, nepiš smajlíky protože když to tam napíšeš, tak cituji: “tak človek nevie či si robíš srandu alebo to myslíš vážne”.
  A mě je tak nějak jedno, jestli se vám něco na mém blogu nebo názoru líbí nebo ne, jenom se mi nelíbí jak se někdo chová k ostatním, kteří ani za nic nemůžou. Ale tady pravděpodobně vařím jenom z vody a stejně ti to pořádně ani nevysvětlím, i když jsem se už několikrát snažila. Mysli si co chceš, já už se nebudu vyjadřovat, co jsem chtěla říct jsem řekla a kdo to nepochopil, toho je mi líto.

 11. keď dočítaš zlodejku,daj vedieť :))

 12. Zlodějku duší jsem již četla, přečti si u ní pořádně ten odstavec 😉 😀

 13. Neviem načo tolko agresie do tvojich vyjadrení ja som ti predsa nič neurobila nijak som ti neublížila ani ta neurážam. Myslela som si, že sa dá baviť aj na úrovni ale, tak každý sa baví asi iba podla úrovne na ktorej je on sám, ktovie. Uber paru pretože nikto tu na teba neútočí. 😉
  Neviem prečo by som nemala písať smajlíkov myslím, že to taktiež ešte nikto nezakázal alebo snáď hej? A po pravde je rozdiel akého smajlíka použijem ak by som sem hádzala vychechtaných poviem si okej máš pravdu nedá sa posúdiť ako to myslím ale nič také som sem nedala.
  Ani ja nemám záujem ti tu dookala opakovať, čo sa dalo pochopiť na prvýkrát. Ja som pochopila, že chceš, aby tie spory a doťahovačky prestali to mi došlo len si nemyslím, že spôsob akým to chceš naprávať je ideálny to je všetko čo som chcela povedať tým, čo som písala už na začiatku. 😉

 14. Já jsem tím nikoho neurážela, sama jsem byla nařčena z toho, že používám smajlíky, přitom já je házím většinou skoro všude, ale tak to je jedno..
  Nebudeme to už dál řešit a půjdeme všichni svojí cestou, co říkáš..

 15. Čmucháreň je pěkně potrefený, ale krásný a hlavně originální! 😀 🙂 Jinak ti knížky moc přeju, brala bych tu zlodějku duší, vyjimečnou a i když jsem už HexHall četla, brala bych to klidně znovu. 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s