Kath v PŘEDSTAV SVŮJ BLOG!

Jako další do rubriky Představ svůj blog odpovídala Kath! Které také moc děkuji za to, že si našla čas. Pokud nám také chcete představit svůj blog, stačí mi napsat na e-mail!

Stav k 5. 2. 2012

Kath naleznete na blogu kathsworldofbooks.blogspot.com

1. Ahoj! Abychom věděli, o kom je řeč, tak se nám ve zkratce, prosím, představ 🙂 
V tom našem malém českém knižním světě mě možná znáte pod jménem Kath. Bude to už skoro rok (tento únor) co vedu blog logicky zaměřený na knihy a recenze. V tom reálnem světě se jmenuji Lucka, pocházím z Prahy a již třetím rokem studuji na střední škole obor Provoz diplomatických služeb. Nade vše miluji čtení jak knih, tak časopisů, sledování amerických seriálů a pití čaje. No, víc už na sebe neprozradím, nebo by mi ještě někdo vykradl knihovničku. 
2. A teď teda přejdeme k tomu nejdůležitějšímu – k tvému blogu.
jak se tvůj blog jmenuje a co tě vedlo k tomu, abys mu dal/a takový název 
Blog jsem pojmenovala velmi jednoduše a to Kath’s world of books (kathsworldofbooks.blogspot.com). Není to vůbec nic originálního, já vím, ale v době, kdy jsme blog zakládala, mě nic lepšího nenapadlo a teď, když už jsem se s názvem sžila, se mi nechce ho měnit. 
jak dlouho už svůj blog vlastně máš 
Jak jsem se již zmiňovala v první odpovědi, blog oslaví tento únor, přesněji 12. Února 2012, své první oficiální narozeniny. Je to vlastně nejdelší doba, po jakou jsem blog kdy měla. 
zkoušel/a jsi i jiné možné alternativy (např. blog.cz, pise.cz, blogger, wordpress, aj.) vedení blogu a proč jsi zůstal/a právě u té, kterou máš 
Když jsem byla mladší, tak okolo 11 až 14 let, ujížděla jsem na blog.cz. Blogů jsem měla snad miliony a u žádného více než měsíc nezůstala. Teprve až loni jsem se rozhodla vyzkoušet blogspot.com, který se mi opravdu zalíbil a vypadá to, že u něj i ještě dlouhou dobu zůstanu. 
co je na tvém blogu podle tebe nejlepší, nejvíce navštěvované a proč 
Tohle opravdu nedokážu říci. Každému se blozích líbí něco jiného a něco jiného také preferuje. Já jsem nejvíce ráda, když se na můj blog vůbec někdo podívá, nezáleží na jaký článek, a když se mu u mě zalíbí.
na co se tvůj blog především soustřeďuje, nebo spíš, na co ho ty soustřeďuješ 
Asi jako každý knižní blogger, se blog snažím soustřeďovat na recenze, na knižní novinky a typy a jiné zajímavosti ze světa knih. Zbytek vyplňují různá zajímavá meme. 
3. Kolik času věnuješ (asi tak průměrně) svému blogu? 
Záleží na okolnostech. Když mám hodně času a nic na práci, trávím na blogu přípravou článku docela dlouhou dobu, třeba i několik hodin. Pokud ale čas nemám, tak se alespoň snažím něco i tak zveřejnit aby blog neusínal. Rozhodně se snažím pracovat na blogu každý den. 
4. Zajímá tě hodně, co si návštěvníci o tvém blogu pomyslí, např. o vzhledu, o jeho struktuře, aktivitě?
Rozhodně mě to zajímá. Ne ale pro to abych věděla, že mám supr čupr blog nebo ten nejhorší, ale pro to abych prostě věděla, co u mě návštěvníky štve a bych to mohla případně napravit nebo vylepšit. Kdyby se třeba čtenářům výslovně nelíbilo, že například dělám, a teď si něco vymyslím, jen samé tmavé vzhledy, které jsou docela depresivní a proto ke mně nechodí, tak bych asi logicky přestala tyto vzhledy vytvářet. 
Já jsem zastáncem upřímné kritiky, raději ať mi návštěvník či čtenář něco na rovinu vyčte nebo zkritizuje, než aby psal jen samé milé komentáře a přesto si myslel něco úplně jiného. 
5. Byl nějaký blog inspirací pro vznik tvého? 
Mojí první inspirací pro založení knižního blogu bylo Knižní doupě pod vedením Syki. V tu chvíli mi přišlo jako docela dobrý nápad mít blog o něčem, co mě baví a zajímá a tak se zrodil i můj blog. 
6. Co děláš proto, abys měl/a uspokojivou návštěvnost? 
Já se ani nijak nesnažím o vysokou návštěvnost. Blog vedu proto, že mě to baví, ne, abych nalákala desítky nových lidí. Přesto vše mě ale vždy potěší nový návštěvníci.
Aby blog ale neležel ladem, se snažím pravidelně, pokud to jde, přispívat a zaujmout novými články. 
7. Co bys chtěl/a vzkázat všem návštěvníkům (ať těm současným, ale i budoucím) blogu? 
Že jsou prostě skvělí! Moc všem děkuju, že si najdete chviličku pro to, abyste se mně mrkli a případně si něco přečetli. Je to maličkost, ale mě to znamená mnohem více.
8. A poslední otázka za dva bludišťáky! Myslíš si, že blog je dobrým způsobem trávení volného času? 
Myslím si, že ano. Pořád je to lepší než trávit všechen volný čas hraním počítačových her, ale druhou stranu, pokud někdo u svého blogu tráví 24 hodin nonstop a každou minutu kontroluje, jestli mu někdo nenapsal komentář, tak to také není nic zdravého. Pokud ale mluvíme o tom, že si jednou za den najdete hodinku času pro to, abyste si přečetli komentáře, koukli se na ostatní blogy a na ten svůj něco přidali, proč ne. Je to Váš koníček.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s