Mých top 10 za rok 2011

meine výroba
přišla s tímhle skvělým nápadem, sestavit si “žebříček” deseti oblíbených knih za rok 2011. Mě to prostě nedalo a musela jsem se jak jinak než opičit :). Předem musím říct, že sestavování takového žebříčku bylo pro mě velmi náročné. Vybrat z toho množství jenom deset knih, které jsou tím mým nej roku 2011. A ještě bych chtěla říct, že nejsou seřazené nijak podle oblíbenosti, prostě tak jak jsem na ně zrovinka přišla, tak jsem je sem šoupla :).

Křídla 

Tahle kniha pro mě byla svým námětem novinkou a sama o sobě se stala hodně očekávanou, čte se doslova jedním dechem. Čtenáře zaručeně osloví již svojí obálkou, která je více než velmi povedená, abych pravdu řekla, ale ona i na omak je hrozně krásná!

Les rukou a zubů

Myslím si, že je zbytečné o téhle knize vůbec něco psát, četla jsem jí sice před delší dobou, ale myslím, že si místo v tomto žebříčku rozhodně zaslouží. Troufnu si i tvrdit, že je to jedna z nejlepších knih vydaných v České republice v tomto roce, nelituji toho, že jsem si jí přečetla a jsem nesmírně ráda, že ji mám ve svojí knihovničce.

Aréna smrti

Asi také není potřeba něco psát. Celá tahle série otřásla všemi čtenáři a není divu, je to opravdu povedené čtení, ve kterém nechybí krutost, láska, intriky. 

Vampýrská akademie

Tato akademie se možná stala mojí nejoblíbenější, co se všeho toho upírského týče, je to vážně něco jiného, má to svůj vlastní vnitřní řád. Ze série jsem přečetla sice zatím jenom dva díly, ale nebojte, chystám se i na další, protože tahle akademie si rozhodně zaslouží být čtená.

Jestli zůstanu

V tomto případě se jedná o velmi silný emotivní příběh mladé dívky, která může v jednom jediném okamžiku ztratit vše, co si tak pilně budovala. Ale hlavně i rodinu, lásku, štěstí.

Erebos

Kniha, která získala mnoho ocenění si rozhodně získala i mě. Jedná se opět o netradiční pohled na svět počítačových her a co všechno za tím může být. 

Smečka

Jedna z dalších velmi očekávaných sérií tohoto roku. Čekala jsem na ní velmi dlouho, ba jsem jí měla dokonce už i předobjednanou, jen aby mi přišla včas. S hlavní hrdinkou mám sice určité spory, ale i tak se jedná o velmi zajímavý příběh.

Zavržený

Tahle série se né každému zalíbí, ale pro mě se stala něčím jako srdcovkou a nedám na ní za žádných okolností dopustit.

Krásné zlo

Ne každému se tahle knížka líbila a nečetla jsem na ní zrovna velechválu, ale mě osobně se hrozně líbila. Co člověk, to rozhodně jiný vkus, nebo alespoň trošku odlišný. Myslete si co chcete, ale tahle kniha je podle mě netradiční a měla by být čtená. Já jsem po ní v knihkupectví sáhla jenom kvůli její obálce a nelituji toho (i když moje stará recenze na ní říká asi něco jiného a měla bych jí přepsat).

Měsíční oko

Tohle bych asi přímo hitem nenazvala, ale jde o knihu, která měla zase nějaký zajímavý námět a proto si myslím, že do mé top desítky rozhodně patří, navíc se mi začala i líbit ta obálka.
Ony všechny knihy jsou si v mnohém podobné a proto se si myslím těžké sestavit tu jedinečnou desítku, těch vážně nej nej. Možná nejsem nijak extra objektivní a můj seznam se vám nemusí líbit a proto mě zajímá váš seznam top 10ti knih za rok 2011. přišla s fakt skvělým nápadem!

document.write(”);

5 thoughts on “Mých top 10 za rok 2011

 1. Křídla jsem před chvilenkou dočetla, líbila se mi.. taková krásňoučká pohádka 🙂
  Les rukou a zubů mám v seznamu taky.. 🙂 Jsem z ní nadšená! 🙂
  Aréna smrti, já jsem si zařadila Sílu vzdoru, jelikož mi třetí díl – závěr, přišel nejlepší ze série 🙂
  Vampýrská akademie .. no, nevím proč jsem si nezařadila 😀 Ostatní knihy byly asi lepší.. 🙂
  Jestli zůstanu, to je byl taky hrozný nával na city, ale asi z ní nejsem tak moc nadšená jako spousta dalších okolo 😦
  Erebos, to je též úžasná knížka:) Ale něco jí chybělo..
  Smečka.. ta je taky fajn, ale nevím,nevím.. tam ti taky něco chybělo ://
  Zavržený, nechápu srovnávání s Twilight.. :DD Snad jen ta biologie? Ale knížka je to určitě dobrá a hlavně se čte strašně rychle!:D
  Poslední dvě jsem nečetla, takže nemohu soudit, ale je pravda že na Měsíční oko nebyly moc pozitivní recenze .. :/

 2. Se Zavržený souhlasím! Včera sem dočetla 3 knihu a mohu opět jen chválit! 🙂 Křídla jsem dostala k Vánocům, a už se na ně chystám 🙂 Na Smečku jsem taky slyšela příjemné reakce, ale sama knihu nemám, a další co by se mi mohlo líbit je asi Les rukou a zubů a Aréna smrti 🙂

 3. Souhlasím s VA, Arénou smrtu a Smečkou. Křídla a Les rukou a zubů už čekají na poličce, tak doufám, že nezklamou:) Ale rozhdoně bych sem nezařadila Měsíční oko. I když není nejhorší, chyběl mi u něj takový ten “zápal”..
  Kelsí

 4. Kelsí: proto je to také nazvané mých top 10 🙂 ale děkuji za komentář 🙂

 5. Skoro se vším souhlasím a s dovolením ti teďka všechny, které mám přečtené okomentuji. 😀
  Les rukou a zubů byla skvělá kniha, ale místy mě fakt děsila a měla jsem strach, co bude dál, Aréna smrti, to je bez debat… 😀 prostě můj největší knižní poklad objevený v tomto roce (;D), VA jsem si na doporučení všech přečetla a nezklamala mě, už se těším, až se vrhnu na další díly, Jestli zůstanu právě čtu a musím říct, že je to naprosto úžasné, Erebos se mi taky dost zamlouval, nikdy jsem nic podobného nečetla a obsahově se mi to opravdu velice líbilo, Smečka byla dobrá, hlavně díky Renovi… s ostatními postavami jsem na tom hůře :D, Zavržený – hodně jsem tuto knihu odsuzovala a asi dva roky ji na poličce v knihkupectví úspěšně ignorovala, ale pak jsem si prostě řekla, že to vysoké hodnocení určitě nemá jen tak pro nic za nic a přečetla jsem si ji. Byla jsem hoodně překvapená, že se mi líbila a hned jsem si objednávala pokračování. A Patch, ach. 😀 Nu, a poslední Měsíční oko, tak to bylo hodně zvláštní, ani jsem nevěděla, jak tuto knížku ohodnotit. Na GR jsem ji nakonec dala 4*, což je celkem dost, ale popravdě toteď nevím, co si o tom mám myslet. 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s