Jill Mylesová – Sukuby to rády horké

Autor: Jill Mylesová

Originální název: Succubi Like It Hot
NakladatelstvíLevné knihy
Počet stran: 288
Rok vydání: 2011

Nikde není psáno, že být sukubou je snadné.
Jackie Brightonová se teprve učí sukubou být. Má dva úžasné milence – padlého anděla přes den a upíra na noc – ti oba se zdárně starají o uspokojování jejího nenasytného chtíče. Nic by na uspořádání svého života sukuby neměnila až do chvíle, kdy nechtěně svým dotykem zbaví vědomí poslíčka s pizzou. Pro takovou událost existuje jediné vysvětlení – Jackie je prokletá. A co hůř – nezbaví-li se včas svého prokletí, bude nucena souložit stále častěji a častěji, dokud vysílená z milostných hrátek nezemře vyčerpáním. Sejmout kletbu jí možná může pomoci nejstarší sukuba ve Státech, proto se Jackie a její věrná přítelkyně Remy vydávají pro radu do New Orleans. Je to závod s čaem ve světě plném nástrah a démonů… Dokáže bystrá zrzka v minisukni přelstít síly zla?

Stručný děj, příběh.
Jackie je začínající sukubou a pořád přesně neví, jak to v tom novém světě plném nadpřirozených bytostí vlastně chodí. Do jisté doby se má naprosto skvěle, ráno si užívá s andělem a večer s upírem, co víc by si vlastně mohla přát. Ano, je tu jedna maličkost, Jackie byla prokletá. Svůj sukubí chtíč bude muset ukájet čím dál častěji až nakonec zcela vyschne. Musí se proto vydat za nejstarší sukubou v Americe, která by jí mohla pomoci.

Honba za dobrodružstvím.

Každému již musí být jasné, že Jackie čeká docela nemilý výlet skoro přes celé státy, jenom aby se mohla vyléčit. Samozřejmě ji doprovází její nová nejlepší kamarádka Remy, která tuto cestu ještě příhodně využije k tomu, aby splnila své “filmové” turné a setkala se s fanoušky svých hlubokomyslných filmů. Jeden by řekl, že jí bude na srdci ležet hlavně dobro její kamarádky, ale ona se z toho snaží vyždímat co nejvíc to jde.
Nesmím zapomenout ani na doprovod dvou úhlavních nepřátel, kteří se bijí o Jackiino srdce, upíra a padlého anděla. Každý jí dělá doprovod jenom na chvilku a také to nevypadá, že by jim to dělalo kdovíjaké starosti. Jeden zmizí hned jak se dozví, že je prokletá a druhý má jisté povinnosti, kvůli Remy, která je od prvního dílu tak trochu posedlá a jejím mottem je nyní “Krev a sex”. Jackie se navíc musí potýkat s tím, že kdykoliv se dotkne nějakého smrtelníka, tak ho přivede do bezvědomí, výjimkou není ani kněz. Jediný na koho to snad neplatí, jsou nadpřirozené bytosti a tajemný Luc, který se zjevuje ve stejných místech, na kterých se právě Jackie s Remy nacházejí. Musím přiznat, že tenhle chlap mi opravdu pomotal hlavu.
Překlad.
Knihu jsem v originále neměla to potěšení si přečíst, ale mohu to alespoň porovnat s překladem prvního dílu. Normálně se neuchyluji k hodnocení překladu, ale u této knihy opravdu musím. Možná si vzpomenete, že jsem v recenzi na první díl psala o jistém andělovi jménem Noe a o dealeřích. V pokračování se s tím můžeme nakrásně rozloučit. Přiznám se, že nemám ponětí, jestli oba díly překládala stejná osoba, ale i tak.
Když jsem se začetla, musela jsem s jistým znechucením jen zakroutit hlavou. Mým uším zní rozhodně lépe dealeři než kupčíčci. A Noah (v prvním díle Noe) byl pro mě naprosto novou osobou, než jsem si uvědomila, že se jedná o toho samého anděla. Ty kupčíčky bych tak nějak ještě dokázala překousnout a myslím, že i většina čtenářů, ale pozměnit jméno jedné z tak nějak hlavních postav? To je podle mě hrůzné barbarství, které by se nikdy nemělo objevovat. Možná je Noah nějaká zkratka od Noe, nebo naopak, ale to si nemyslím, kdyby to tak bylo, tak by se nám Noe ve druhém díle někdy objevil a Noah naopak v prvním.
Z tohoto důvodu by možná bylo lepší přečíst knihu v originále, protože to si každý přeloží podle svého a nebude pak jako já kroutit hlavou nad kupčíčky.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Kvůli tomu zvěrstvu s překladem jsem byla nucená dát knížce jenom tři hvězdičky. Někdo se tomu možná bude divit, ale ono to udělá hodně a možná to dokáže čtenáře zezačátku pěkně zmást, hlavně co se týče toho jména. Jinak příběh to byl opět hodně zajímavý a dokázala jsem se během čtení dobře pobavit. Samozřejmostí jsou i velmi detailní sexuální scény, které nedoporučuji číst nikomu, nikomu! mladšímu 18ti let.
Rozhodně jsem více než zvědavá na třetí díl, který by měl podle všeho vyjít někdy během příštího roku. Musím ale podotknout, že tenhle byl o trochu slabší než díl první, co se ale týče obálky, tak slabší je rozhodně první díl. U druhého je ta obálka taková více reálná, než nějaký obličej s hodinami a vším možným.

Obrázek obálky a anotace: Levné knihy
Doplňující obrázky: we♥it, Daughter-of-Hecate @ DeviantArt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s