Jill Mylesová – Páni mají radši sukuby

Autor: Jill Mylesová

Originální název: Gentlemen Prefer Succubi
NakladatelstvíLevné knihy
Počet stran: 320
Rok vydání: 2011

Kdo by tušil, že anděl může dostat dívku do tolika pekelných potíží?

Jackie Brightonová, mladá a seriozní archeoložka, se toho rána probudila v kontejneru a celý následující den je ještě podivnější. Její důvěrně známé poprsí velikosti B se nějak zdvojnásobilo na velikost D, sexuální apetit se stal neukojitelným a patrně měla svůj první sex na jednu noc… s padlým andělem. Vše, co si pamatuje, jsou zvláštně hypnotické oči krásného Noema… a pak temného cizince, jehož kousnutí ji přeměnilo v nesmrtelnou vzrušující svůdnici.
Stručný děj, příběh.
Jackie se jednoho rána probudí v popelnici v uličce za hotelem. Nemá vůbec ponětí, co se to s ní stalo, ani jak se tam vzala. Všechno to vyústí až v to, že se jí prsa zvětší prakticky za den o dvě čísla a z malé baculky se stane super kost. To by všechno ještě šlo, kdyby se od krásného Noema nedozvěděla, že se z ní stala sukuba a že svůj sexuální chtíč bude muset ukájet ob den, aby vůbec přežila. Všechno to ještě nabere grády v tom momentu, kdy se zaplete s královnou upírů a bude pro ni muset vykonat špinavou práci.

Jackie a Remy.

Jackie s Remy jsou jediné dvě sukuby, které v této knize nalezneme a obě jsem od sebe hodně odlišné. Jackie je v tom všem nováček, neví přesně jak to chodí, kdy má mluvit a kdy raději mlčet. Není ráda, že se stala skubou a musí muže využívat pro sex každé dva dny. Nejraději by byla, kdyby dostala zpět svůj předchozí život průvodkyně v místním muzeu a nemusela by se starat o Svrbění (Remiin název pro sexuální chtíč). Jackie mi je svou sukubí nemotorností hodně sympatická a jako postavu jsem si jí oblíbila, taková sukuba začátečnice, která se musí teprve se vším seznámit.

Remy je už o hodně století zkušenější než Jackie a umí v tom světě andělů, upírů a sukub chodit. Když se to tak vezme, tak ani ona není špatnou postavou a dokázala mě několikrát rozesmát. Svoje prokletí bere normálně a naučila se s ním žít. S chlapama si umí velmi dobře poradit a nijak se svému Svrbění nebrání – je totiž pornoherečka. Remy si při čtení téhle knihy musí oblíbit snad každý a určitě ještě víc než Jackie.

Andělé, upíři, démoni.
Během čtení se čtenář potká s různými bytostmi, jako jsou andělé, padlí andělé, upíři, skuby a možná i něco navíc, co jsem nezaregistrovala. Andělé jsou prostě andělé, mohou se vyskytovat jenom na vysvěcené půdě, tedy v kostelech, chrámech apod., ale nesmíte se nechat zmást, i oni mají své tajné plány a k jejich plnění využívají služeb sukub, protože ty se mohou dostat kamkoliv. Takovým andělům se říká dealeři, protože vám slíbí něco, co v tu danou chvíli prostě musíte mít, takže jim na to v podstatě kývnete a pak vás čeká složitý a nebezpečný úkol, který pro ně musíte udělat. Pak tu jsou padlí andělé a upíři, ti vlastně vznikli tak nějak společně, jenže padlí andělé mohou být vzhůru jen ve dne a každý úplněk musí sexuálně uspokojit nějakou ženu, a upíři, ti zase mohou vycházet jenom v noci a pozor! nejsou vidět v zrcadle.

Pocity, dojmy a hodnocení.

zleva: Zane, Jackie, Noe, Remy
Musím se přiznat, že se mi kniha četla hodně dobře, což mě hodně překvapilo. Když vezmu v úvahu to, jak jsem její čtení odkládala, tak mě nakonec mile překvapila. Upozorňuji ale na to, že kniha v sobě obsahuje více než hodně peprných sexuálních scén, takže by ji neměl číst nikdo mladší 18ti let, jen pro své vlastní dobro.
Jak už jsem psala v Čtení na zasněžené večery, pod vším tím sexem se nám nabízel solidní, tak trochu detektivní dobrodružný příběh, honba za pokladem. To dobrodružství bylo dobře promyšlené a čtenář se tak trochu seznámil s egyptskými vladaři a vladařkami. Najdeme zde také několik hodně solidních mužských postav, které nenechají čtenářky spát. Nejsou sice až tak úžasní, jako jiní hrdinové, ale i tak, každý má své vlastní charisma a dokonalý vzhled, a hlavně křídla. Z těchto mužů jsem si nejvíce oblíbila upíra Zanea, který byl sice hodně sexuálně akční a měl ty správné narážky, ale dokázal se zachovat jako správný gentelman a dal Jackie na výběr. Chtěl s ní spát, jenom jestli to chtěla ona a ne její sukubí potřeby. Druhému, Noemu, to bylo celkem jedno, jestli se s ní vyspí nebo ne, on se jí snažil prostě uspokojit, a samozřejmě i sebe samého. Proto vám musí být jasné, proč jsem si oblíbila spíše Zanea. Knize jsem tedy nakonec věnovala čtyři hvězdičky, protože to bylo čtivé, sexuální, dobrodružné. Nějakým věcem jsem tam sice neporozuměla, například tomu vzniku upírů a andělů, ale to je vlastně moje mínus a měla jsem možná číst o něco pozorněji.

Obrázek obálky a anotace: Levné knihy
Doplňující obrázky: we♥it

One thought on “Jill Mylesová – Páni mají radši sukuby

  1. Mám asi podobný názor. 😀 Druhý díl si chci přečíst co nejdřív…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s