Alyson Noël – Modrý měsíc

Autor: Alyson Noël

Originální název: Blue Moon
NakladatelstvíArgo
Počet stran: 264
Rok vydání: 2011
Na začátku druhého dílu bestsellerové knižní řady Nesmrtelní, jejíž překladová práva se prodala do 34 zemí, se zdá, že lásce mezi Ever a Damenem už nestojí nic v cestě. Hrdinka proniká to tajů své nové identity a do temného, svůdného světa nesmrtelných. Jenže pak Damen onemocní, začne chřadnout a ztrácet své neobyčejné schopnosti. Zoufalá Ever se na jeho záchranu vydá do Země léta a tam objeví způsob, jak vrátit čas. A najednou má na výběr ze dvou možností: Může zachránit umírajícího Damena, nebo otočit běh času, zabránit nehodě, která jí vzala celou rodinu, a žít jako dřív. Jenže cena je příliš vysoká…

Recenze obsahuje spoilery na předchozí díl Napořád.

Stručný děj, příběh.
Ever už zjistila, proč vlastně přišla o celou svojí rodinu a psa při tragické autonehodě a také přišla na to, že celou dobu vlastně Damena podvědomě zná. Konečně se jí podařilo odhalit jeho tajemství, je nesmrtelný a ona konec konců také. Zdá se tedy, že by spolu konečně mohli žít šťastně až do smrti, když je zákeřná Drina z cesty, jenže to by se nesměl na scéně objevit až příliš přátelský Roman.

Všechno dobré, konec..?

Ze začátku se všechno zdá až příliš růžové, proto jsem na to neskočila a nenechala se tím zmást, vždyť ono se něco musí stát, co jim aspoň na chvíli pokazí jejich lásku a donutí je o sebe navzájem bojovat, nebo alespoň jednoho z nich, druhý totiž bojuje o život. 

Jak z prvního dílu víme, Damen se již celá staletí snaží “uhnat” Ever ve všech jejích reinkarnacích. Nevzdává to samozřejmě ani tady, tudíž se ze začátku knihy budeme potýkat s jeho sexuálním chtíčem, které se ne a ne ukojit. Jejich láska je samozřejmě naprosto úchvatná, až tomu člověk nedokáže uvěřit. “Naplnit se jeho existencí”, to by mě v životě nenapadlo ani vyslovit, natož o tom uvažovat po celou dobu vztahu a milostného cukrování.

Nenutit, prosím.
V prvním díle série Nesmrtelní se autorka snaží čtenáře přesvědčit o tom, že hlavní hrdina je vlastně upír, i já jsem si to zpočátku myslela a hltala jsem každé slovo, jen abych se konečně dobrala k tomu sání krve, jenže pak jsem dostala políček a zjistila, že se o žádné upíry nejedná, ba dokonce v tomto jejím vymyšleném světě ani neexistují, jsou totiž jenom hodní nesmrtelní a ti zlí, jednoduché. Čtenáře myslím přesvědčil také onen červený nápoj, který Damen v prvním díle neustále ucumlával, jenže záhy se dovíme, že se jedná o elixír, které nesmrtelným dodává jejich nesmrtelnost. To už čtenář po přečtení prvního dílu všechno ví, takže se musí těžce rozhodovat, jestli se vlastně do Modrého měsíce pustí, když tam ti upíři “jako fakt nejsou”.

Jenže to by nebylo tak úplně všechno. Autorka se mě snaží přesvědčit o tom, že Damen je prostě nepopiratelně sexy a každá čtenářka se do něj musí ze zákona zamilovat. To na mě ale neplatí. Tahle postava prostě nemá ten správný charakter, ty vlastnosti, které by ho dělali tím tajemným neznámým. Ať se snaží sebevíc, popisuje ho sebelépe, prostě to nefunguje, on nikdy nebude tak sexy, jako jiní naši hrdinové. Ani kdyby se náhle nějak extrémně změnil, tak to na mě nezapůsobí a pořád budu vědět, že je to v podstatě jenom suchar, který bloumá šest nebo kolik století po světě a do postele se snaží uhnat pořád jednu a tu samou holku.

Pocity, dojmy a hodnocení.

Po tom, co jsem se v prvním díle konečně dozvěděla něco víc, jsem se tady mohla hezky vžít do děje, věděla jsem už, co jsou hrdinové zač atd. Ono co se týče děje, tak se tam toho nic moc neděje, v jednu chvíli musí Ever málem utíkat před nadrženým Damenem, který se náhle změní v naprosto nemožného blbce a nakonec ho musí zachraňovat. Ale na druhou stranu se musím přiznat, že se mi to četlo dobře, a líbilo se mi to ještě více než předchozí díl a proto jsem knize věnovala čtyři hvězdičky. Vím že to není kdovíjaké dílo, které bych si nadobro vryla do paměti, ale zase to není tak špatné a můžete tím zaplnit díru v nějakém nudném dni. Nesmím zapomenout na fakt, že po nějaké té stránce se kniha stala tak trochu předvídatelnou, podvědomě jsem tušila co se stane a kdo je ten špatný a proč to vlastně dělá. Ale čtení to nebylo zas až tak špatné a ty čtyři hvězdičky jsem dala na databázi knih, ale oficiální jí věnuji tři a půl hvězdičky.

Obrázek obálky a anotace: bux.cz
Doplňující obrázky: we♥it

One thought on “Alyson Noël – Modrý měsíc

  1. velmi pekná recenzia, neviem prečo ale táto séria sa stala akousi mojou guilty pleasue proste viem že na nu nadávam ale aj tak ju budem čítať a predpokladám že ju dočítam aj do konca 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s