Claudia Gray – Akademie Evernight

Autor: Claudia Gray

Originální název: Evernight
NakladatelstvíEgmont
Počet stran: 304
Rok vydání: 2010

Raquel se ke mně naklonila a zašeptala: „Nemáš někdy pocit, že na téhle škole je nějaké …zlo?“ Hlas se jí zachvěl. „Věříš ve skutečné zlo?“ Na tohle se mě nikdy nikdo nezeptal, ale přesto jsem znala odpověď. „Ano. Věřím.“ Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.

Stručný děj, příběh.
Bianca musí od nového roku nastoupit na akademii Evernight, kde studují většinou jen vybraní studenti, tedy krásní, bohatí a mocní. Bianca se tu necítí zrovna ve své kůži, nedává škole žádné šance. Typičtí studenti Evernightu se na ní dívají shora. Jedinou útěchou pro Biancu je kamarád Lucas, se kterým to začíná být čím dál vážnější. Vážnost jejich vtahu se vystupňuje tak, až jednomu z nich půjde o život.

Akademie Evernight.

Tato akademie mi nepřijde zrovna jako místečko, na kterém bych začala s nadšením studovat. Působila na mě poměrně děsivým dojmem a představovala jsem si jí spíše jako nějaký středověký hrad se spoustou tajných chodeb a míst.
Jenže ten pravý význam akademie je úplně jiný. Evernight slouží jako útočiště zvláštním studentům již pěknou desítku let. Připravuje je na život v moderní době, na všechny vymoženosti jednadvacátého století a podobně.
Bianca a Lucas.
Bianca se při vyprávění nijak netají tím, že na Evernight prostě nechce chodit, až ji to před zahájením roku vyburcuje k útěku od rodičů, kteří mají na Evernightu učit. Jenže ona pravděpodobně ani utéct nechce, jen chtěla dokázat, že tam prostě nepatří a nikdy tam nezapadne.
Oni spolužáci jí to ze začátku dávají docela najevo – hlavně typičtí studenti – nepřijímají jí moc mezi sebe a spíše si z ní tropí legraci, je jim zkrátka jen zábavou. Když se pak sblíží s Lucasem, je to něco jiného a doslova má na sobě růžové brýle. Jenže po jedné velmi vášnivé události zjistí pravdu o tom, kdo vlastně je a komu se narodila.

Lucas je kluk správně od rány a nenechá si od typických studentů nic líbit, ať už ho to stojí modřiny nebo ne. Evernight nemá rád, nelíbí se mu chování studentů vůči jiným, jejich ponižování a snaží se zastávat těch slabších a bezbrannějších. Jenže i Lucas skrývá tajemství svého původu, odkud vlastně pochází a čím se jeho rodina „živí“.

Postřehy, hodnocení.

Abych pravdu řekla, tak se mi Akademie Evernight četla až překvapivě dobře a po sté stránce to začalo mít konečně nějaký spád, takže jsem se od toho nemohla odtrhnout. Ono vlastně všechno takové podstatné se objevilo až tak po té sté stránce. Předtím jsem jenom tápala a mohla jsem jen hádat, co v sobě Evernight ukrývá.
Zůstalo tam hodně nevysvětlených věcí, které mě docela mrzí, protože mi to přišlo takové ochuzené. Čtu, čtu a najednou bum, všechno se to na mě valí ze všech možných i nemožných stran a stejně jsem tomu nedokázala pořádně porozumět. Mohlo to tam být lépe osvětleno a vysvětleno, co se mého názoru týče.
Jinak knize dávám tři hvězdičky a to jen kvůli těm nevysvětleným a docela hodně nedořešeným věcem, které se tam objevili. Doufám, že mě druhý díl této série ještě víc překvapí a budu mu moci dát hvězdiček víc, protože si myslím, že to stojí za to číst. Najdeme tam nějaké to tajemno, akci, nadpřirozeno, krev a hlavně docela dobře zakázanou lásku. A to mi taky nešlo na rozum, ale psát to tady nebudu, nechci spoilerovat.
Musím se přiznat, že se mi ta kniha líbila a jsem na to prostě zvědavá, první díl je podle mě jenom taková ochutnávka, aby se čtenář mohl připravit na další – doufám, že mě moje teorie nezklame a bude pravdivá.

Obrázek obálky a anotace: bux.cz
Doplňující obrázky: we♥it

6 thoughts on “Claudia Gray – Akademie Evernight

  1. mně se také AE moc líbila. S chutí jsem přečetla i druhý díl, takže se do toho vrhni :)) Také se mi moc dobře četla, Claudia píše jednoduše, ale má to úroveň.
    Jinak hledám hledám hodnocení 😀 a nemůžu najít… ty nedáváš procenta, hvězdičky apod? 😀 mě by zajímalo, kolik bys tohle ohodnotila 😀

  2. celou sérii už mám přečtenou a bavil mě jenom 1. díl, ty další mě už docela zklamaly, tak mě docela zajímá, co na to řekneš ty

  3. Nikki Finn: Nevidíš hodnocení, protože si nepřečetla celou recenzi 😀 to máš za to 😀 jinak jsem ho tam psala, teď jsem ho kvůli tobě zvýraznila 😀
    alipeli: já ještě uvidím, než se pustím do dalšího dílu, jsem na to celkem zvědavá, jak se to vyvine všechno

  4. 😀 VeEee děkuju 😀 já to přísahám celé četla, dokonce 2x 😀 😀 😀 a to jsem učitelka 😀 omlouvám se 😀

  5. Nikki Finn: vždyť já si dělám srandu 😀 jsem vůbec ráda, že to někdo přečte 🙂

  6. 😀 já to četla 2x a vidíš jak 😀 ale zvýrazněné to máš hezky 😀 už kvůli mě to tak dělej vždycky (radši) 😀 víc černých puntíků bych nesnesla 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s