Ellen Schreiber – Počátek (RC review)

Autor: Ellen Schreiber
Originální název: Vampire Kisses: The Beginning
Série: Upíří polibky
Nakladatelství: Zoner Press
Počet stran: 160
Rok vydání: 2011

Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností?
Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké – nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka.
K Raveninu velkému překvapení a vzrušení se jednoho dne nastěhuje do starého sídla nová rodina, Sterlingovi. Vypadají poněkud zvláštně a brzy začnou kolovat zvěsti, že Sterlingovi jsou upíři. Zda je tomu skutečně tak, se rozhodne nadšená Raven zjistit. Seznámí se s mladým a okouzlujícím Alexandrem Sterlingem… a přeskočí mezi nimi jiskra. Je však Alexander skutečně upír? A pokud ano, bude schopen Raven proměnit?
Autorka románu Ellen Schreiber mistrně spojila romantiku s humorem a vytvořila tak příběh,který si získá srdce každé dospívající dívky.
Podle její předlohy také vznikla a v našem nakladavatelství vyšla úspěšná trilogie Upíří polibky – Pokrevní příbuzní, kterou si zamilovali mnozí příznivci mangy i upírů.

Recenze je bez spoilerů!

Tuto knihu jsem objevila u Kath a přečetla si na ní recenzi a začala se mi celkem zamlouvat. Za její přečtení rozhodně nelituji a doufám v další díly.

Stručný děj.

we♥it

Hlavní hrdinka knihy Raven žije v nudném, naprosto nezáživném městě jménem Dullsville, kde se neděje nic, co by jí dokázalo nějak zaujmout. Jedinou její oblíbenou věcí ve městě je staré gotické sídlo nahoře na kopci, které je už léta neobydlené. Raven je tak trochu outsider, má jen jedinou kamarádku, kterou jako jediná ze školy nešikanuje. Neustále je vystavována různým narážkám na svůj vzhled, ale všechno bere s nadhledem. Sny se ale stávají skutečností a do sídla na kopci se stěhuje velmi záhadná rodina. Každý ve městě si o nich šušká, že to jsou upíři. Raven, která je upíry naprosto posedlá a sama se chce jedním stát, je rozhodnutá tomu všemu přijít na kloub. Seznámí se s tajemným Alexandrem, který žije v sídle a ven vychází jen za tmy. Prožívají spolu svůj gotický vztah, který se jim snaží neustále narušit Ravenin spolužák Trevor. Ale jak se říká, na každou svini se vaří voda. Když už se Raven blíží k odhalení tajemství záhadné rodiny Sterlingů, sídlo je prázdné.

Postavy.
we♥it

Hlavní hrdinka Raven je gotička v pravém slova smyslu. Černé oblečení, těžké vojenské boty, vlasy obarvené na černo a černá rtěnka. Naprosto se odlišuje od všech obyvatel Dullsvillu. O jejím vzhledu může také hodně vypovídat její jméno, Raven – Krkavec. Její vášní jsou hlavně upíři a jejím snem je stát se jedním z nich. Všichni ve škole, kromě Becky, se jí za to smějí, ale ona to bere s nadhledem a vždy se vytáhne s nějakou hláškou, kterou každého dokáže utřít. I otravného spolužáka Trevora. Ravenina jediná kamarádka Becky je typická farmářská dívka, které se většina snobů posmívá. Narozdíl od Raven se ale většinou div nesloží, když se jí někdo posmívá a Raven se jí musí zastat.
Většina lidí si o Raven myslí, že je divná, ale jediný spolužák jí tak nějak viditelně šikanuje svými urážkami. Trevor je syn bohatého podnikatele, který vlastní většinu pozemků ve městě. Trevor je červ, který se kolem Raven neustále svíjí a snaží se jí ponížit. Je naprosto bezpáteřní a nebojí se využít Raveniny nejlepší kamarádky, jen aby se jí pomstil.

we♥it

Rodina Sterlingů, která se přistěhovala do sídla, se stala ve městě velkou událostí. Každý si o nich špitá různé věci a nazývají je upíry. V knize se ale seznámíme jen s komorníkem a Alexandrem, sedmnáctiletým gotickým klukem, který jakoby vypadl z Raveniných snů. A ona vypadla z jeho snů. Alexandr je takový typický, tak trochu, emo snílek, který se poflakuje na hřbitově. Do Raven se zamiluje tak nějak hned na první pohled, jenže pravděpodobně skrývá nějaké tajemství a jestli má dojít k jeho odhalení, tak raději zmizí z povrchu zemského. Možná do netopýřího těla, kdo ví?
Každopádně Raven ví, že Alexandr je její pravá láska a nehodlá se ho jen tak lehce vzdát, jenže o tom si můžeme nechat zdát až do dalšího dílu.

Pocity a dojmy.

V knize jsem se mohla setkat zase s tak trochu jiným typem upírů, nebo možná spíš představě o upírech. Tihle se bojí česneku, nejsou vidět v zrcadle a vozí si sebou zeminu ze své rodné země, ale v rakvích pravděpodobně nespí.
Díky Raven jsem poznala, že gotičky nejsou věčně zahloubané, smutné a sebevražedné holky. Právě naopak, Raven je veselá, nebojácná, neustále se tasí s nějakou poznámkou, která rozesměje. Je prostě svým způsobem zvláštní – vždyť kdo by si vzal na halloween kostým růžové tenistky. Pravděpodobně bych se jí bála, kdybych jí v černé rtěnce potkala, ale nesuďme knihu podle obalu.
Hodnocení.
Knihu jsem, jak je u mě obvykle zvykem, přečetla zase jedním dechem. Ono to vlastně ani jinak číst nešlo. Vždycky jsem čekala, co Raven v další kapitole provede a čím mě zase pobaví. Kniha se mi líbila hlavně kvůli humoru, tím byla doslova protkána. Musela jsem se hlídat, abych se někdy nezasmála nahlas. Posedlost upíry byla možná až trošičku přehnaná, ale co by se od takové dívky dalo čekat. Rozhodně je to kniha, která stojí za přečtení o chladných letních dnech (ano chladných, protože tohle léto je vážně zima). Nakonec musím říct, že se mi kniha líbila a jsem napnutá na další díl.


Obrázek obálky: images.google.com

Anotace: Zoner Press
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Zoner Press.

One thought on “Ellen Schreiber – Počátek (RC review)

  1. Jedna z mála pochvalných recenzí na tuhle knížku. :3 Já osobně z ní jsme nadšená – nejenom, že v hromadě věcí sympatizuju s Raven, ale hlavně je tam přece Alexander, což je můj prototyp vysněného kluka. 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s