Meg Cabot – Mediátor 1: Krajina plná stínů

Autor: Meg Cabot
Originální název: Shadowland
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran: 192
Rok vydání: 2004
Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do “země stínů”. Pomoci jim mohou “mediátoři”, lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy…

Recenze může obsahovat spoilery, číst jen na vlastní nebezpečí!
Nikdy jsem nevěřila, že i já podlehnu kouzlu psaní Meg Cabotové a také samotné sérii Mediátor. Ale stalo se a já čtu jako blázen příběh Suzie, která má zvláštní dar, podle ní jde spíš o prokletí, vidět a hovořit s mrtvými dušemi.

Musím říct, že knihu jsem přečetla zhruba za dvě hodinky, protože mě ten příběh doslova pohltil. Setkáváme se tu s hlavní hrdinkou Suzie, která se stěhuje za svojí matkou a jejím novým přítelem z New Yorku do Kalifornie, a není z toho zrovna dvakrát nadšená, protože musí opustit svojí jedinou kamarádku Gretu.
Ale k jejímu vlastnímu údivu se v Kalifornii okamžitě skamarádí s partičkou lidí.
we♥it
Jenže všechno přeci nemůže být tak hezké, Suzie zjistí, že v jejím pokoji “žije” asi sto padesát let starý duch mladíka Jesse a nějak se mu nechce opustit zemi živých. Jenže, chce vůbec Suzie, aby Jesse odešel? Musí se sice převlékat v koupelně, ale za krásného Jesse to přeci stojí ne?
Suzie začne tedy navštěvovat novou školu, kde vyučují jeptišky a ředitelem je kněz. Kněz Dom je ale čirou náhodou taky mediátorem, stejně jako Suzie a snaží se duše dostávat tam kam patří mírumilovnou cestou. Suzie k tomu potřebuje akorát kopance a pěsti, nic víc. Otec Dom se jí ale snaží všemožně domlouvat, ale copak to jde, nepoužít pěsti, když se vás snaží zabít šílený duch holky, která si kvůli rozchodu s přítelem ustřelila dobrého půl kila hlavy?
Ta dívka se jmenuje Heather a dělá Suzie jenom problémy. Už jen to, že si ta bláznivá duše myslí, že jí chce Suzie přebrat kluka a nejlepší kamarádku. Jenže Suziino heslo je když to nejde po zlém, tak to půjde po ještě horším. Rozhodne se Heather zbavit pomocí zaříkávání a podaří sejí to. Sice přitom zbortí půlku školy, ale zbloudilá duše je fuč. 
Suzie je přesně ten typ holky, kterou bych chtěla být. Je sarkastická, od rány, nebojácná. Nenechá si nic líbit a vždy má v rukávu nějakou tu stírající poznámku vůči ostatním. Je soběstačná a nemá ráda rady druhých. Vyslechne je, ale jde si to udělat všechno svojí cestou. A ze všeho nejvíc odmítá to, že by se možná mohla zamilovat do ducha.
Mediátor se četl hrozně dobře (první díl), snad ani jíst jsem během toho pořádně nešla, protože se mi to líbilo a hlavně mě to bavilo. Strašně jsem se přitom zasmála, protože Meg píše hrozně moc dobře a líbí se mi její styl!


Obrázek obálky a anotaceKnižní klub

4 thoughts on “Meg Cabot – Mediátor 1: Krajina plná stínů

  1. Celou sérii jsem za cca týden měla přečtenou :). Taky se mi strašně líbila. Recenzi asi napíšu na celou sérii naráz, pokud se mi teda vůbec bude chtít recenzi psát :D.

  2. Mediátor je jedna z prvních a nejlepších sérií, co jsem kdy četla :).

  3. Tuhle knížku jsem četla před nějakými pěti lety a od té doby jsem ji nepřestala milovat. Fascinující série

  4. Rozmýšľam, že sa do tejto série pustím…keďže denník princeznej mám rada 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s