Becca Fitzpatrick – Crescendo

Autor: Becca Fitzpartick
Originální název: Crescendo
Nakladatelství: EGMONT
Počet stran: 496
Rok vydání: 2011
Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše a všechny, kterým Nora věří a které má ráda. 
Recenze může obsahovat spoilery, číst jen na vlastní nebezpečí!  
Mnou dlouho očekávané pokračování Zavrženého, kterého jsem přečetla jedním dechem snad třikrát, je kniha Crescendo, kterou jsem také přečetla jedním dechem. Hned na začátek musím říct, že si mě kniha opravdu získala, stejně jako první díl.
Objevuje se před námi opět život Nory Grayové a jejího tajemného přítele Patche, který je mimochodem bývalí padlí-nyní strážný anděl a chrání Noru stůj co stůj.

Na začátku nás může v podbříšku pošimrat jejich dokonalý vztah. Opravdu jim závidím. Ale nic nemůže být tak moc krásné, aby se to nakonec nepokazilo. Tak je tomu i tomto pokračování. Nora nedokáže přijít na kloub tomu, proč její milovaný přítel, po tom, co mu řekne, že ho miluje, odejde v rychlosti pryč jako namydlený blesk. Jenže to se Nora v zápětí dozví od své sokyně na život i na smrt Marcie, za kterou Patch byl.

http://weheartit.com/
Nora se snaží Patche sledovat a zjistit, proč je pořád s Marcie, která je akorát tak lehkou dívkou. Docela jsem Noru chápala, chodila na různá místa, jen aby mohla Patche vidět. Nedivím se jí, milovat někoho tak hluboce, to se prostě jen tak neztratí. Ale alespoň se nechovala jako Bella a neprobrečela celé noci, prostě tomu chtěla přijít na zoubek. 
http://weheartit.com/
Objevuje se nám zde nový kluk, Scott, který kdysi nutil malou Noru jíst žížaly, to mu nezapomněla. Ale Scott skrývá tajemství. Ze začátku jsem toho kluka v knize neměla nijak extra v lásce, ale když přišlo na jejich líbací scénu (dobře tak Patchovi), fandila jsem jim, i když to je Nephil, který má tajemství.
Nora se v průběhu knihy dovzídá věci, které by radši ani vědět nechtěla. Všichni její nejbližší (Patch, máma), jí lhali do očí, její matka dokonce šestnáct let. A Patch, ten jí lhal také, ale ještě horší věcí, než její matka. Kdo může odpustit někomu, kdo mu celý život lhal, kdo je jeho otec? A ještě hůř, dívat se na ní a líbat jí, když jste zavražidili jejího otce? Nora se s tím snaží vypořádat po svém a dělá celkem nebezpečné kousky, při kterých málem vyletí do povětří v “Patchově bytě”. 
Jenže, všechno není tak, jak se Nora domnívá, že zjistila. Scott ani Patch nejsou ti zlí, je tu někdo jiný. 
Marcie Millarové bych občas nejradši vrazila jednu mezi oči, ona je totiž v knize opravdové zlo, vyhledává hádky, říká slova, která by měla být promlčena a ještě se potutelně usmívá a dělá, že neví co svojí pusou způsobila. 
http://weheartit.com/
Vee se opět projevila jako dokonalá kamarádka, které když jí řeknete, že jste někoho zabili, tak se zeptá, kam ho zakopete, a půjde vám pro lopatu. Je to opravdová zpřízněná duše a snaží se pomoct co jí síly stačí. I když se jí Marcie neustále posmívá. Já si nemůžu pomoc, ale když jsem knihu četla, tak jsem si Vee vůbec nepředstavovala s kily navíc, vůbec ne. Představovala jsem si jí štíhlou a pořád mi nešlo do hlavy, proč se jí Marcie posmívá že je tlustá, za to bych jí taky dala za uši. Každý má prostě svojí vlastní představu o knižních hrdinech, dokud je neuvidí na plátnech kin.
Archandělové v knize mě taky pěkně štvali, protože nedovolili Noře a Patchovi aby měli plnohodnotný vztah, to mě mrzelo nejvíc. 
Kniha je moc hezky napsaná a čtivá, troufnu si říct, že nutí čtenáře číst dál, dozvědět se pravdu o Nořině otci, pravdu o Černé ruce a jeho tajném spolku Nephilů, které značkuje prstenem se zaťatou pěstí. Proč jde Noře neustále někdo po krku? A dokonce je to někdo od koho by se to nedalo čekat. 
Konec knihy mě celkem překvapil, čekala jsem ho víc rozvinutější, ale na druhou stranu se čtenář nebude moci dočkat až vyjde třetí pokračování s názvem Silence, já osobně se dočkat rozhodně nemůžu! Čtyři a půl hvězdičky za tak ošklivě otevřený konec, který mě nutí čekat na pokračování :).

Obrázek obálky: Knihy abz

Anotace: Knihy abz

3 thoughts on “Becca Fitzpatrick – Crescendo

  1. tenhle díl se mi možná líbil víc než ten první, i když jsem si skoro celou knihu opakovala, jaký je Patch idiot. 😀 A… asi umřu než se dočkám třetího pokračování… 😀

  2. Kacennnka: Mě se asi taky líbila víc, nevím i když v Zavrženém to bylo “víc žhavé” 😀

  3. Tahle série knih byla pro mě neuvěřitelně úžasná 🙂 Dodnes jsem nepřečtla lepší knihy než právě tyto..I přes veškeré úsilí, že si knihu musím “šetřit” jsem poslední díl se slzami v očích dočetla před několika minutami.. Doufám, že B. Fitzpatrick bude pokračovat v psaní i nadále..:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s