Andrea Cremerová – Temné dny

Autor: Andrea Cremerová
Originální název: Shadow days

Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 79
Rok vydání: 2011
Novela k sérii Smečka, můžete si ji stáhnout na stránkách knižního klubu!

Recenze může obsahovat spoilery, číst jen na vlastní nebezpečí!  

Jelikož jsem zatím neměla tu čest přečíst si úžasnou knihu Smečka, díky které vznikla tato novela, tak jsem si to vykompenzovala přečtením alespoň této novely, zatím.

http://weheartit.com/

Novela nám ukazuje děj předtím než začne samotná kniha Smečka. Stekáváme se tu s chlapcem jménem Shay, který se musí přestěhovat z Portlandu do Colorada do sídla jeho rodiny, které je na světě už hodně dlouho a jsou tam všechny jejich nastřádané věci – Shayův majetek, který mu předkové odkázali. Shayn se tedy musí rozloučit se všemi přáteli a vydat se na cestu.
Ještě než se ale vydá, tak mu jeho kamarádka založí profil na Facebooku a také blog, aby mohl přidávat své příspěvky. Poté se definitivně odstěhuje do Colorada, do vily zvané Rowanova, která se ale zdá spíše jako nějaké letovisko. Ohromná budova, kilometry dlouhá zahrada a les. Ale na vile je něco podivného. Temné obrazy vyjevující utrpění lidí, okřídlené sochy a knihovna, do které má Shayn od svého miliardářského strýce přísný zákaz vstupu. Ale zakázané ovoce přeci chutná nejlépe, no ne?

http://weheartit.com/

Shayn je v celé vile docela docela sám, jen s personálem, který ale není nikdy moc vidět – což je to co se od něj požaduje. Jenže, každou noc se nad ním, ve druhém patře, ozývají divné zvuky. Když si to chce ale prohlédnout, tak věčně nic nenajde, což ho tak trochu dohání k šílenství. Snaží se nějaké podivnosti zachytit na nově zakoupenou kameru, ale pokaždé, když chce zachytit nějakou sochu, tak se objevuje jen zrnění a fotografie jsou rozmazané. Všechno se mu to zdá divné a tak se rozhodne své “pátrání” zveřejňovat na Facebooku a na blogu, aby mu mohli lidé pomoci rozluštit to tajemství. Ale podaří se mu ho někdy rozluštit?

http://weheartit.com/

Proto se rozhodně navštívit onu zakázanou knihovnu, slyší však hlasy, které mu říkají, aby to nedělal, dokonce mu chodí textovky a volají mu cizí čísla, aby od svého pátrání upustil. To ho nutí ještě víc ke zjištění onoho tajemství. Do knihovny se jednoho dne dostane, ale zjistí, že je to úplně normální knihovna se stovkami a stovkami různých svazků.
Jenže knihy v knihovně obsahují podivné značky, které nechápe a opět vyhledává pomoc od svých online přátel. Snaží se najít nějaké vysvětlení.
Když už toho všeho tajemná má dost, rozhodne se vyrazit na tůru, lezení po skalách, ve kterém je velmi dobrý. Pečlivě si zmapuje terén, který chce navštívit a vyrazí s veškerým vybavením.
Jenže cestou ho potká nemilé překvapení, medvěd, který se na něj rozhodne zaútočit. Přežije Shayn tento útok, to se dozvíme v knize Smečka!
Novela se četla pohodově, přečetla jsem jí asi za hodinku a půl. Mrzí mě, že byla tak kraťounká, ale i tak stála za přečtení. S každou kapitolkou jsem se chtěla dozvědět víc a víc, takže jsem nemohla přestat číst, i když mě hrozně bolela ruka!
Na knize mi vadilo neustálé facebookování a blogování, nevím, prostě mi to přišlo takové nějaké moc divné. Ale podařilo se mi to překousnout a číst dál. Občas jsem se i bála číst, když šel pátrat po vile, bála jsem se těch divných soch, opravdu. Živě jsem si představovala jak chodí a sochy na něj někde vybafnou. Občas to bylo strašidelné (pro mě). Ale jinak to bylo dobré počteníčko. Nemůžu se dočkat, až se dostanu k samotné Smečce, protože tohle byla jenom taková ochutnávka.


Obrázek obálky: Knižní klub

2 thoughts on “Andrea Cremerová – Temné dny

  1. Tak na tohle se již delší dobu chystám, ale nějak na to stále nemám čas 😀 😀

  2. To blogování a facebookování je tam proto, že na youtube postupně zveřejňovali videa se Shayem, aby tak lidé mohli sledovat jeho objevování vily a mohli se případně zapojit. Na konci pak Cremerová napsala tuhle novelku a jména lidí, kteří 'pomáhali' v ní zmínila (viz učitelka Viky a podobní). Ty videa jsou na YT pořád k sehnání. 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s