Becca Fitzpatrick – Zavržený

Autor: Becca Fitzpartick

Originální název: Hush hush
Nakladatelství: EGMONT
Počet stran: 392
Rok vydání: 2010

Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: Jak hluboko dokážeš padnout?

Recenze může obsahovat spoilery, číst jen na vlastní nebezpečí!  

Kniha trochu jiná, než na které jsem obvykle zvyklá. V mojí četbě se většinou objevují upíři a vlkodlaci a samozřejmě holky z ních poblázněné. Tohle je kniha z jiného soudku, konkrétně z andělského soudku a konkrétněji z padlého soudku.

http://weheartit.com/

Když jsem knihu četla (už je to dlouho), tak jsem jí ze začátku nevěřila, protože tématika andělů se pohybuje ve dvou verzích, hodní – ti v nebíčku, zlí – ti na zemi. Tato kniha si vybrala druhou verzi, toho padlého anděla Patche.
Začíná to klasicky, školní prostředí, vyučování a hlavní hrdinka Nora je přinucena sedět na hodině biologie s tajmeným a nebezpečně krásným Patchem (nepřipomíná mi to Twilight?). Klasický začátek velké lásky.
Jenže mě se ten příběh líbil, bylo to něco originálního, něco, co mě odvedlo na chvilku od staré dobré upíří mánie (Twilight, Upíří deníky, apod.), prostě jsem se tou knihou odreagovala a modlila se, aby nikdy neskončila a vztah mezi Patchem a Norou se vyvíjel dál.
Při čtení si přijdou na chuť všichni co fandí fantasy knihám, objevuje se zde nádherný anděl, dívka, která se do něj bezhlavě zamiluje, napětí, akce a otřesná tajemství.


Obrázek obálky: Knihy abz
Anotace: Knihy abz

4 thoughts on “Becca Fitzpatrick – Zavržený

  1. To je ostuda!! 😀 Už si ji konečně musím přečíst!! :D:D

  2. V BB artu jsou ochotní, dokonce posílají i hodně rychle! 🙂

  3. No, když říkám, že jsou ochotní u BB, tak Fragment.. to jsou extrémně ochotní! 🙂 Nebo alespoň ta paní, se kterou si emailuju já.. :)) Asi jde o štěstí.. :))

  4. Moje jedna z nejoblíbenějších knížek. 🙂 Jsem ráda, že jsem si jí tenkrát koupila. :))
    Dvojka už byla o hvězdičku možná slabší, ale stejně jsem jí úplně hltala.
    A na trojku jsem fakt zvědavá 🙂
    Mám hrozně ráda Noru, přijde mi jako taková reálná holka 🙂 a Patch? no… 😀 víme své 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s